Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 6. Задачі на застосування порядку виконання дій. Знаходження значень виразів зі змінною

скачати

Урок 87

Тема: Аналіз контрольної роботи. Таблиця множення числа 6. Задачі на застосування порядку виконання дій. Знаходження значень виразів зі змінною, що повторюється

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів із таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення виразів з буквою, що повторюється; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і порядку дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Аналіз контрольної роботи

1) Колективна робота над типовими помилками.

2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

 2 Усна лічба

1) Гра «Ерудит».

Демонстрування малюнка із зображенням карликової колючої акули.

— Яка довжина карликової колючої акули?

— Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.

а)1 м;б) 6 см; в) 15 см.

Відповідь: 15 см.

2)Математичний диктант.

 • Від числа 67 відняти суму чисел 12 і 14.

 • До різниці чисел 35 і 24 додати 59.

 • До 55 додати добуток чисел 3 і 5.

 • Від добутку чисел 3 і 9 відняти частку чисел 9 і 3.

 • Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Знайти добуток.

 • Число 45 зменшити в 5 разів, а результат зменшити на 3.

 • Третину від 27 зменшити на 5.

 • Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Знайти частку.

 • Половину від числа 14 збільшити в 3 рази.

 • До частки чисел 21 і 3 додати їх різницю.

Відповіді: 41; 70; 70; 24; 16; 6; 4; 5; 21; 25.

 3 Завдання для опитування

— Розв’яжіть задачі, склавши вирази.

 • Бабуся зв’язала онукам 5 пар рукавиць. Скільки рукавиць зв’язала бабуся онукам?

5 ■ 2 = 10 (рук.)

 • Купили 2 марки по 6 копійок, 2 марки по 4 копійки і 2 марки по 9 копійок. Скільки грошей заплатили за усю покупку?

6 ■ 2 + 4 ■ 2 + 9 ■ 2 = 38 (к.)

 • Тато ніс 2 коробки по 8 кг, а Дмитрик — 2 сумки по 3 кг. На скільки кілограмів вантаж тата важчий?

8 ■ 2 - 3 ■ 2 = 10 (кг)

 • Олегу потрібно купити олівець за 8 копійок. Він дав касирові 2 монети по 5 копійок. Скільки здачі отримає Олег?

5 ■ 2 - 8 = 2 (к.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

Ця цифра — акробатка,

То шестірка, то дев’ятка. (6)

— Сьогодні ми складемо і вивчимо таблицю множення числа 6, навчимося застосовувати її на практиці під час розв’язування прикладів і задач, знаходити значення виразів із буквою, що повторюється.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота (фронтально)

1)Заміна додавання множенням.

5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 = 5 ■ 66+ 6 + 6 + 6 = 6 ■ 4

2) Заміна множення додаванням.

6 ■ 7 = 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6 + 6

Висновок: множення — сума однакових доданків. 2 Пояснення принципу складання таблиці множення числа 6

©

2 3 4 5 6 7 00 9

— Зі скількох прикладів складена таблиця?

— який перший множник у прикладах?

— на скільки наступна відповідь більша, ніж попередня?

— як отримати наступну відповідь, маючи попередню? (Додати 6)

— Застосуйте переставну властивість множення і скажіть, які приклади вам знайомі.

6 ■ 2 = 2 ■ 6 = 126 ■ 3= 3 ■ 6 = 18

6 ■ 4 = 4 ■ 6 = 246 ■ 5= 5 ■ 6 = 30

— Згадайте слова пісні: «П’ять на п’ять — двадцять п’ять. Шість на шість — тридцять шість. Цілком правильно»! (6 • 6 = 36)

Запам’ятай!

6 ■ 7 = 426 ■ 8 = 486 ■ 9 = 54

3 Первинне закріплення вивченого матеріалу

1) Розв’язування прикладів з опорою на таблицю, повторення порядку дій.

6 ■ 9 =85-3 ■ 6 =7 ■ 5 - 4 ■ 6 =

6 ■ 6 =4 ■ 6+ 28 = 42 -6■ 5 =

6 ■ 8 =6 ■ 6 : 4 =54 + 6 ■ 5 =

6 ■ 7 =32+8 ■ 6 =(81 - 75) ■ 6 =

2) Розв’язування задачі (усно).

У ставку плавало 6 гусей, гусенят було в 4 рази більше, ніж гусей. Скільки гусенят плавало в ставку?

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1 Розв'язування задачі

1)Складання умови задачі з опорою на короткий запис.

 О — 6 -<----------1?

 Д — ?, в 3 рази >

 □ — 4

— Які фігури із згаданих у задачі, є багатокутниками? (Трикутник, квадрат)

2) Складання схеми розв’язування задачі.

Кількість многокутників

Кількість трикутників

3)Коментування розв’язання за діями.

2 Знаходження значень виразів з буквеними даними

— Знайдіть значення виразів а + 6 ■ а; а : 4 + а; (а + 7) : 5, якщо а = 8.

Учні по черзі виходять до дошки і коментують розв’язання. Повторення порядку виконання дій.

Якщо а = 8, то а + 6 ■ а = 8 + 6 ■ 8 = 56.

Якщо а = 8, то а : 4 + а = 8 : 4 + 8 = 10.

Якщо а = 8, то (а + 7) : 5 = (8 + 7) : 5 = 3.

3 Офтальмологічна пауза

4 Розв’язування логічних завдань

1) На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі яблука не ростуть.)

2) У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній), але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати яблуко із сіткою.)

VI.підсумок уроку. рефлексія

— Що вивчали на уроці?

— Хто з вас добре запам’ятав і знає таблицю множення числа 6? Охочі по пам’яті промовляють таблицю, у разі помилки діти

плескають у долоні.



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2005 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Різноманітність тварин. Що дають тварини людям
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 35
Гостей: 35
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER, Natalie6990, marina_vitrenko, Bilka

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru