Головна » Конспекти » 2 Клас » Математика

Закріплення таблиці множення числа 4. Задачі на дві дії, що містять табличні випадки множення числа 4

Урок 74

Тема: Закріплення таблиці множення числа 4. Задачі на дві дії, що містять табличні випадки множення числа 4

Мета: формувати навички табличного множення числа 4; вправляти учнів у розв'язуванні задач; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Естафета».

(64 - 40) : 3 =21 : 3 ■ 2 =(41 - 14) : 3 =

32 : 4 + 47 =(36 - 18) : 2 =2 ■ 9 : 3 =

4 ■ 7 + 15 =4 ■ 9 + 18 =4 ■ 6 + 64 =

2) Гра «Вгадай приклад».

Приклад (2 • 9; 4 • 4 тощо) записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці.

3) Заповнення таблиці.

Доданок 73 4

Доданок65

Сума9 10 8 7 9

4) Гра «Так. Ні».

На дошці — приклади: 4 ■ 6; 4 ■ 3; 4 ■ 5; 2 ■ 3; 9 ■ 4; 5 ■ 3. Учитель показує картки з числами. якщо число є відповіддю, учні хором говорять «Так», потім читають приклад 4 ■ 6 = 24. якщо число не є відповіддю, говорять «Ні».

5) Продовжте таблицю множення до тих пір, поки добуток не дорівнюватиме 40. (Дано: 4 • 5.)

6) Бліцопитування за таблицею.

7 ■

3 = 21 2 4 = 4 7 = 4 4 =

=6 4 = 4 2 = 8 4 =

=4 8 = 5 4 = 4 3 =

=9 4 = 4 1 = 0 4 =

6 = 18 8 4 = 4 9 = 4 6 =

=3 4 = 7 4 = 2 4 =

=4 5 = 0 4 = 4 1 =

=4 0 = 4 4 = 4 7 =

 2 Розв'язування задач

1) На уроці фізкультури всі учні вишикувалися в 4 ряди, по 8 учнів у кожному. Скільки учнів було на уроці фізкультури?

2) У залі 3 люстри і 6 вікон. Від кожної люстри до кожного вікна протягнули гірлянду. Скільки всього повісили гірлянд?

3) Висота кожного поверху 4 м. У будинку 9 поверхів. Знайдіть висоту будинку до даху.

 3 Хвилинка каліграфії' з логічним завданням

— яке число зайве і чому?

12; 16; 34; 13; 18.

 Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних знань

 1 Самостійна робота із взаємоперевіркою

2 ■ 8 + 818 : 3 + 14

18 : 2 + 3627: 3 +17

2 Розв'язування задач

1)

4 ■ 7 - 8 24 : 3 + 18

Насипали — по 4 кг у 5 пак. і 0 ^

3)на ? <

Залишилося — 6 кг

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? Якою дією відповісти на питання задачі? Чому?

— Що дізнаємося, обчисливши вираз 4 ■ 5 + 6?

2) З мішка з картоплею двом покупцям продали по 9 кг, після цього в мішку залишилися 32 кг. Скільки кілограмів картоплі було в мішку?

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Розв’язування логічних завдань

1) Дані числа: 5; 4; 7; 8; 9; 12; 3; 6. Кожне парне число збільшіть на 6, а непарне — на 7. Які числа вийшли — парні або непарні?

— Розв’язуючи задачу, ви помітили, що сумою двох парних натуральних чисел є парне число, сумою двох непарних чисел є також парне число. Яким числом є сума, один з доданків якої — парний, а інший — непарний?

— розгляньте приклади.

8 + 7 = 9 + 4 =

2) Даний вираз: 75 - 25 + 6. Які два числа потрібно взяти в дужки, щоб отримати 44? (75 - (25 + 6))

3) Тетянка, Даринка й Оксанка малювали будиночок, м’ячик і зайчика. Тетянка й Оксанка не малювали будиночок, а Оксанка і Даринка не малювала м’ячик. Що малювали дівчатка?

Відповідь:

Тетянка Даринка Оксанка

будиночок-+-

м’ячик+--

зайчик--+

4) Скільки важить папужка і скільки горобець?

Розв’язання. З першого малюнка зрозуміло, що папужка важить 50 г. Припускаючи, що папужки мають однакову масу, за другим малюнком знаходимо масу горобця.

Відповідь: 50 г, 100 г.

IV. Підбиття підсумків. Рефлексія

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1729 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Я. Щоголів «Зимовий ранок». М. Рильський «Зима». Леся Українка «Сніг з морозо...
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]