Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Периметр многокутника. Розв'язування складених задач

скачати

Урок 12

Тема: Периметр многокутника. Розв'язування складених задач

Мета: вчити учнів знаходити периметр многокутника; удосконалювати обчислювальні навички, формувати вміння аналізувати задачі, розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів, уміння аналізувати; формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі, виховувати навчальну активність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Перевір, дружок,

 Чи готовий ти почати наш урок?

 II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Повторення складу чисел.

13 14 1411 12 15 15 161718

 >^4 /\ /\/\ /\/\ /\

 0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 □

2) Гра «Вгадай число»

 На дошці — так звана «чарівна таблиця», що заповнюється таким чином:

 «За допомогою цієї чарівної таблиці, — говорить учитель, — я можу дізнатися, скільки років вашому братові, сестрі, товаришеві. Ви мені тільки скажіть, у яких стовпчиках зустрічається число задуманих вами років». — «Моє число знаходиться в першому, другому і четвертому стовпчику», — сказала Марина. — «Про кого ти Про брата». — «Твоєму бра-

1-й 2-й 3-й 4-й

1248

3359

56610

77711

9101212

11111313

13141414

15151515

задумала»

 ? —

тові 11 років», — відповідає вчитель. Як учитель відгадав число років братові Марини?

Пояснення. Щоб відгадати задумане число років, потрібно скласти числа першого рядка (1 + 2 + 8 = 11) названих стовпчиків таблиці (1-й, 2-й, 4-й). Так учиняють і в інших випадках, тобто складають числа першого рядка названих стовпчиків таблиці.

Після пояснення вчителя до дошки по черзі викликаються декілька учнів, і тепер вони дізнаються загадане число років.

2 Гра «Розклади фігури». Робота в парах

У кожної пари — набір одноколірних картонних геометричних фігур.

О

о

Потрібно розподілити фігури у дві групи. У першій мають бути фігури, що не мають кутів, у другій — фігури, що мають кути. Виграють пари учнів, які не припустилися жодної помилки.

— Які фігури не є многокутниками? Поясніть свій вибір.

 3 Хвилинка каліграфії' з логічним завданням

— Продовжте ряд чисел.

10; 8; 11; 9; 12; 10; 13; ?; ?.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 1 Формування вмінь знаходити периметр многокутника

1) Як називаються ці геометричні фігури?

1 2

 1 — незамкнена ламана;

 2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник. 2) Що зображено? (Многокутники)

— Назвіть кожен многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки і указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнену ламану.

— Що є межею многокутника? (Замкнена ламана)

— Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.)

Висновок. Сума довжин сторін многокутника — це периметр многокутника.

 Фізкультхвилинка

Руки на лікоть поставте спочатку,

Вліво і вправо качніть плічми.

Ви дотяглися рукою до п’ятки?

Якщо дістали, усе в порядку.

Руки на пояс, голову вище!

Раз — нахил, два — ще нижче.

Ноги на п’ятки, потім на носок,

Плеснемо в долоні — продовжимо урок!

 2 Розв'язування задач

1)У шкільному саду росло 8 кущів червоних троянд і 4 — білих. Посадили ще 7 кущів троянд. Скільки всього кущів троянд стало в саду?

2) Уздовж шкільної огорожі росте 11 тополь, а беріз — на 5 менше. Скільки всього дерев росте вздовж шкільної огорожі?

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Самостійна робота

11 - 4 + 6 12- 5 + 7

13 - 9 + 8 16- 9 + 5

1 варіант — 1-й рядок;

2 варіант — 2-й рядок.

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

— Поставте знак плюс, якщо приклади розв’язані правильно.

— Поставте знак мінус, якщо допущені помилки.

— Просигналізуйте зеленим кольором ті, хто виконав роботу правильно.

— Просигналізуйте червоним кольором ті, хто припустився помилок.

 5 Розв’язування логічних завдань

Три учениці — Тополина, Березіна і Кленова — посадили біля школи три дерева: берізку, тополю і клен. Причому жодна з них не посадила дерево тієї породи, від якої пішло її прізвище. Деревце якої породи посадила Кленова, якщо це була не берізка? а які дерева посадили Тополина і Березіна?

Відповідь:

Тополина Березіна Кленова

береза+--

тополя--+

клен-+-

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Як знайти периметр многокутника?



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 942 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Конструювання. Курочка Ряба
Професії батьків. Усі професії потрібні. Вшанування праці
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Екскурсія до шкільної майстерні

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
zer23