Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Прийоми додавання і віднімання числа по одному і групами. Порівняння виразу і числа. Кілограм

скачати

Урок 6

Тема: Прийоми додавання і віднімання числа по одному і групами. Порівняння виразу і числа. Кілограм

Мета: повторити прийоми додавання та віднімання по одному і групами, одиницю вимірювання маси; формувати вміння аналізувати задачі, порівнювати вирази і числа; розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів; формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно; виховувати навчальну активність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Вчити математику настала пора,

 Сідайте тихо, дітвора.

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Заповнення таблиці

Число2 6 3 4 5

Більше на 4

Менше на 2

 2 Ритмічна гра «Лічба через 4»

Торкнутися рукою правої ноги, торкнутися рукою лівої ноги, плеснути в долоні — «чотири», торкнутися рукою правої ноги, торкнутися рукою лівої ноги, плеснути в долоні — «вісім» і т. ін.

 3 Гра «Виручай»

Учні кожного ряду отримують по картці. У першого учня в ряду завдання записане повністю, а в решти замість першого числа — «віконечко». Що ховається за «віконечком», учень дізнається тільки тоді, коли його товариш, що сидить попереду, повідомить йому відповідь у своєму завданні. Ця відповідь і буде числом, якого бракує. У такій грі всі мають бути гранично уважними, оскільки помилка одного учасника перекреслює роботу всіх.

10 + 5 = □11- 2 = □ 12 - 5 = □

□ - 7 = □□ + 4 = □ □+ 6 = □

□ + 4 = □□ - 6 = □ □- 8 = □

□ - 6 = □□ + 5 = □ □+ 6 = □

□ + 7 = □□ - 3 = □ □- 2 = □

□ - 8 = □□ + 8 = □ □+ 7 = □

 4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Доповніть ряд двома-трьома числами.

3; 6; 9; 12; ...

 5 Математичний диктант

 • Запишіть найменше двоцифрове число;

 • запишіть найбільше одноцифрове число;

 • запишіть числа, які йдуть за числами: 19; 7; 10;

 • запишіть числа, що передують числам: 9; 17; 20;

 • запишіть число, що містить: 1 дес. 7 од.; 1 дес. 3 од.; 1 дес.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Розвиток математичних знань

 Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки білобокі.

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! —

Щоб спочила голова.

Л. Кондрацька

 1 Повторення прийомів додавання і віднімання у межах 10

— Знайдіть приклади з однаковими відповідями.

Діти виходять до дошки і по черзі з’єднують приклади за допомогою стрілок.

6 + 26+ 4 10 - 2 - 2

7 - 36+ 1 + 1 + 1 + 1 5 + 4

7 - 1 - 1 - 16+ 1 + 110 - 4

5 + 2 + 27- 3

— Який приклад залишився без пари?

— Хто може надати йому пару?

— Як можна додати 2? 3? 4?

 2 Пояснення прийомів обчислень

8 - 4

Можна відняти число 4 по частинах (8 - 2 - 2), а можна згадати склад числа 8 і правило: «Якщо від суми відняти один доданок, дістанемо інший доданок» (8 = 4 + 4, 8 - 4 = 4).

2 + 6

Додавати число 6 по частинах незручно, застосуємо прийом перестановки доданків, а в прикладі 6 + 2, якщо забутий результат, можна додати по частинах число 2 (6 + 1 + 1 = 8).

Задача 1. З килима-літака, що прилетів, зійшли 5 джинів, 3 східні чарівниці і Аладдін. Скільки всього пасажирів доставив рейсовий килим-літак?

Задача 2. Допишіть питання і розв’яжіть задачу.

У конкурсі двійників Аладдіна брали участь 10 осіб, 6 учасників вибули в першому турі. Решта вийшли у фінал.

Задача 3. Складіть задачу за коротким записом і розв’яжіть її.

Учитель. Кілограмами вимірюють масу. Усі ви бачили в магазині, на ринку, як зважують різні товари. Часто у магазинах продають розфасовані у мішечки, пакети, коробки цукор, рис, сіль...

Учитель демонструє кілограмові пакети рису, цукру, солі.

— Прилад для зважування — ваги.

Найпростіші ваги — шалькові.

Шалька, на якій знаходиться товар із більшою масою, завжди нижче, ніж шалька із товаром з меншою масою. Якщо маса товарів однакова, шальки терезів урівноважені. Для зважування використовують різні гирі.

Існують різні види ваг: кантор, аптечні терези, пружинні ваги, медичні ваги, ваги на току тощо (можна використати презентацію або розповідь учителя на основі фотографій чи малюнків у комп’ютері).

 6 Розв’язування логічних завдань

1) На озері плавало 3 качки, мисливець вистрелив і вбив одну. Скільки качок залишилося на озері? (1 )

2) На столі стояло 5 кухлів із молоком. Кіт випив один кухоль молока. Скільки кухлів залишилося? (5)

 3 Порівняння виразу і числа

 8 + 2 □ 109-3 □ 5

 3 + 5 □ 7 4+4 □7

 10 - 7 □ 82+ 4 □ 7

 4 Розв'язання задач

Джин — 9 чарівних ламп Аладдін — ?, на 7 ламп <

5 Повторення знань про кілограм

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які прийоми додавання і віднімання чисел повторили на уроці?

— Який закон додавання використовували під час обчислень?



Категорія: 2 Клас Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Чим ми бачимо
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
mosklm