Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Природа відкриває свої таємниці. Володимир Лучук

скачати

Урок 73. Природа відкриває свої таємниці. Володимир Лучук

Мета: ознайомити учнів із творчістю Володимира Лучука; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати художнє сприймання явищ природи, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

Ра-ра-ра — висока гора.

Ро-ро-ро — гостре перо.

Рі-рі-рі — сонце угорі.

Ру-ру-ру — не псуй кору.

Ри-ри-ри — книжку бери.

2. Робота над скоромовкою

Пішли рясні дощі.

Ловилися лящі.

А хлопці — мов хлющі,

Забули про плащі.

Та що їм ті дощі,

Коли такі лящії

Хлющ — сильний дощ, злива.

Змокнути (стати), як хлющ — наскрізь, дуже сильно промокнути.

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс на краще виразне читання вірша Платона Воронька.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Сьогодні ми починаємо вивчати творчість українського поета Володимира Лучука.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Народився поет у селі Матче на Волині (тепер Польща). У 1945 р. родина була переселена в село Доросині Волинської області і зазнала всіх бід від розриву з прадавніми коренями. Зростав хлопчик серед працьовитого люду, і сам був роботящим. Радів, коли його хвалили за щось добре зроблене чи вивчене, а то й за вигадане.

Після закінчення середньої школи здібний юнак, закоханий в українську поезію, подався здобувати вищу освіту до Львівського університету на слов’янський відділ філологічного факультету, там же закінчив й аспірантуру.

Вірші почав друкувати ще студентом. Володя був одержимий поезією, а всі інші побутові справи для нього не існували.

Ті, хто знав Володимира Івановича, називають такі головні риси його характеру, як доброта, довір’я до людей, невтомність у праці та сміливість у пошуку вагомого, як добірне зерно, слова. Мабуть, не випадково свою першу збірку поезій він назвав так промовисто — «Довір’я».

 Ір-ір-ір — великий двір. Ир-ир-ир — голландський сир. Ря-ря-ря — ясна зоря. Ар-ар-ар — вправний кухар. Ер-ер-ер — молодий шофер.

Дітей він дуже любив. Навіть під час творчих поїздок у Прагу на вулицях міста він мав про що поговорити з дітьми. І хоч розмови були короткі, зате контакт налагоджувався доволі швидко.

Надійною підтримкою та помічницею у царині дитячої літератури була для Володимира його дружина Оксана Сенатович. їхнім подружнім гаслом стали такі слова: «Якщо ти поет — напиши для дітейі». А написав В. Лучук чимало: «Сіла хмара на коня», «Хитрий лис малює ліс», «Чарівний глобус», «Уставати рано треба», «Я малюю голуба», «Жива вода», «Дарунки для мами» тощо.

2. Читання статті про поета у підручнику (с. 77)

— Чого поет навчає маленьких читачів своїми творами?

Фізкультхвилинка

3. Опрацювання вірша В. Лучука про жовті глечики

1) Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання учнями вірша.

2) Довідкове бюро.

Нахильці — зігнувши верхню частину тіла, нахилившись. Просто з посудини, без склянки і т. ін. (пити).

Заплава — частина річкової долини, що затоплюється під час весняної повені.

3) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Про яку незвичайну ознаку заплав ідеться у вірші? Прочитайте відповідні слова.

— Що поет називає жовтими глечиками?

— Що підказало автору такий образ?

4) Цікаво знати!

Королевою водного королівства вважається латаття — символ чистоти, свіжості та тиші. Свою квіткову корону водяна королева розкриває вранці і закриває вдень. І так — протягом чотирьох днів, а потім з’являються нові квітки. Триває церемонія коронації латаття з кінця весни. Забарвлення квіток вражає своєю різноманітністю.

Глечики жовті, латаття жовте, або кубйшка жовта (народні назви: жовта водяна лілія, жовта маківка, бабка, збанок, збанятник, лопатень жовтий, лопушняк жовтий, мак водяний, товстушка, водяна царівна, ру-сальна квітка) — багаторічна водяна трав’яниста рослина родини лататтєвих. В Україні жовті глечики здавна пов’язували з русалками (одна з народних назв рослини — русальна квітка). Вважалося, що рано вранці та у вечірні години жовті квіти не можна ні зривати, ні навіть торкатися їх — бо русалка, яка стереже свою улюблену квітку, може розсердитися, схопити людину за руку і втопити. Вірили також, що у літні місячні ночі найбільше русалок збирається у тих місцях, де найбільше жовтих глечиків.

VI. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

 • Сьогодні на уроці я вчився.

 ■ Я вперше дізнався.

 • Мені було цікаво.

 • Найбільше сподобалося.

VII. Домашнє завдання

Намалювати латаття жовте.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 1755 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Запитання до природи. Звідки береться олія?
Л. Костенко «Ліс на світанку», «Березовий листочок», «Берізка по коліна у вод...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru