Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Олександр Олесь «Біга зайчик-скакунець»

скачати

Урок 60. Олександр Олесь «Біга зайчик-скакунець»

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати учнів орієнтуватися в тексті, добирати рими; збагачувати словниковий запас; спонукати дітей до творчості; виховувати любов до мовного багатства.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

Ма-ма-ма — прийшла до нас зима.

Ло-ло-ло — кучугури намело.

Ем-ем-ем — саночки візьмем.

Дем-дем-дем — на гірку підем.

Ам-ам-ам — ой, весело нам.

2. Робота над скоромовкою «дощиком»

їхав грудень возом,

Віз мішок морозу,

До морозу криги,

А до криги — снігу.

3. Гра «Відгадай предмет за ознаками»

Білий, пухнастий, м’який — . (сніг).

Холодна, люта, морозна — . (зима).

Злий, тріскучий, лютий — . (мороз).

4. Гра «Блискавка»

Сніг, зима, іній, мороз, заметіль, холод, суховій, хурделиця.

— Яке слово «зайве»?

— Яким одним словом можна об’єднати всі ці слова?

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс на краще читання вірша.

— Якій порі року присвятив свій вірш Олександр Олесь?

IV. Мотивація навчальної діяльності.

 

1. Робота над загадкою

• Чудо-сани прилетіли,

Скакуни в тих санях білі.

В санях тих сидить цариця

Білокоса, білолиця.

Рукавом махає,

Сріблом все вкриває. (Зима)

— Які слова вам допомогли відгадати загадку?

2. Вправа «Мікрофон»

— За що любите зиму ви? Розкажіть.

Зима — чудова пора року. Ми любимо її за скрипучий білий сніг, за морозець, який щипає за ніс і щоки, за чудові зимові розваги.

Олександр Олесь дуже любив природу, спостерігав за її життям. Свої спостереження відобразив у чудових віршах.

Сьогодні ми прочитаємо ще один вірш поета.

V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Виразне читання вчителем вірша О. Олеся «Біта зайчик-скакунець» (с. 63)

— Назвіть головну героїню вірша. (Зима)

2. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Помело — мітла.

Затишок — тихе місце, захищене від вітру.

2) Читання слів «луною» за вчителем.

Сховавсямерщій

скакунецьвгледіла

зоставсьтарілці

забіліласховався

Фізкультхвилинка

3. Гра «Бджілки»

Самостійне напівголосне читання учнями вірша, кожен — у своєму темпі.

— Відшукайте у вірші слова, якими описано дії зими.

— Якою ви її уявляєте?

— Чим подібні характери зими і весняної води у прочитаних вами поезіях?

4. Гра «Упізнай героя»

• Не ходжу я, а скакаю,

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання Перегнав би я коня. (Заєць)

• Червонясту шубку має,

По гілках вона стрибає.

Хоч сама мала на зріст,

Та великий має хвіст,

Як намисто, оченята.

Хто це? Спробуй відгадатиі (Білка)

• Сіра шубка із пір’їн,

На морозі жвавий він.

Не орел цей стрибунець.

Хто це, діти? (Горобець)

— Як зима доганяє зайця?

— Де він від неї сховався?

— Що зима зробила для білки?

— Як ви уявляєте картину, змальовану словами горобці в сніговій тарілці?

5. Робота за змістом малюнка

— Розгляньте малюнок. Які фарби на ньому переважають?

— Які рядки вірша проілюстрував художник?

VI. Підсумок уроку

— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто його автор?

— Яку пору року відобразив поет у своєму вірші?

VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш. Підготувати запитання за його змістом.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 1783 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Золотаосінь»
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: