Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Поетична майстерня. Анатолій Костецький. Дивна звичка

Урок 44. Поетична майстерня. Анатолій Костецький. Дивна звичка

Мета: удосконалювати навички свідомого читання віршованих творів; учити сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

Рі-рі-рі — що ти бачиш угорі?

Рю-рю-рю — бачу ясную зорю.

Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі?

Ря-ря-ря — небо синє, як моря.

Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі?

Ра-ра-ра — з комарами мошкара.

2. Робота над скоромовкою

Мишеня у нірку чорну Притягло трубу підзорну.

Ми тепер собі з нори Всі побачимо двори.

І угледимо здаля —

Де той клятий кіт гуля.

III. Перевірка домашнього завдання

— Пригадайте героїв казки «Колобок»: ведмідь, вовк, баба, дід. Кого бракує?

— Відгадайте загадки. Визначте, із яких казок предмети.

• Вміє вишивати, шити,•Купили кругленьке,

Може ґудзики пришити,Думали — новеньке,

Та без одягу дониніА воно все у дірках,

Рукодільниця-кравчиня. (Голка)Та ще й труситься в руках. (Сито)

• 3 глини народився,

На кружалі вертівся,

На вогні пікся,

На базарі побував,

Людей нагодував. (Жбан)

— Розкажіть епізод казки, пов’язаний з однією із цих речей.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

 

— Сьогодні ми розпочинаємо вивчати новий розділ.

— Прочитайте його назву.

— Слово малює картину. Спробуйте її побачити: золоте листя. Слово передає звуки. Прислухайся: вітер листям шелестить. Чуєш шурхіт листя?

Відчуйте красу художнього слова, читаючи вірші українських поетів.

 Дата

 Клас

1. Вступна бесіда

— Що таке рима?

— Прочитайте пояснення у підручнику.

— Герой вірша Анатолія Костецького дуже любив добирати рими.

2. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша «Дивна зі учнями (с. 48-49)

— Який настрій у цього вірша? (Веселий, жартівливий) Фізкультхвилинка

3. Гра «Дощик»

Діти читають вірш хором:

«накрапає дощ» (тихо);

«дощ пускається сильніше» (голосніше);

«злива» (голосно);

«дощ слабшає» (тихіше);

«дощ припинився» (читання припиняється).

4. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— Що понад усе любить робити хлопчик?

— Ким він мріє стати?

— Розгляньте малюнок. Кого на ньому зобразив художник?

— Які рими добирав хлопчик?

Як уроки? — (Летять сороки.)

Ти поїв? — (Сто корів)

Йди до дошки! — (Варення ложка)

Що учив ти вдома? — (Солому)

Ставлю «два!» — (Ква)

5. Гра «Хто що сказав?»

Ти поїв? (Мама)

Як уроки? (Тато)

Йди до дошки! (Учитель)

6. Робота в групах

Читання вірша за особами.

7. Гра «Добери риму»

— Читайте, слова додавайте.

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні. (взувся).

І без тата, і без. (мами)

Прогулявся між корчами.

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не. (впізнала).

Рак розсердився, роззувся І додому. (повернувся).

VI. Підсумок уроку

— Який розділ ми почали вивчати?

— З яким твором ознайомилися?

— Що дуже любив робити герой оповідання?

VII. Домашнє завдання

Відповідати на запитання (с. 49).

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2903 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Твоя квартира. Будь обережним
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка»
Значення повітря для живої природи
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Мистецтво навколо нас. Урок-бесіда «Уявлювана подорож містом»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]