Форма входу

Зареєструватися


Хто за чуже хапається, свого позбувається. «Лисичка» (російська народна казка)

скачати

Урок 95

Тема: Хто за чуже хапається, свого позбувається. «Лисичка» (російська народна казка)

Мета: ознайомити дітей із російською народною казкою «Лисичка»; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити переказувати прочитане близько до тексту, характеризувати дійових осіб; виховувати любов до художнього слова.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Лисеня та левеня їли ласощі щодня.

Кожен мав велику ложку —

Горщик спорожнів потрошку.

 2 Мовні загадки

 • Чим закінчується і зима, і весна? (Буквою А)

• З «б» — нестерпним я буваю

З «м» — весь одяг поїдаю. (Біль — міль)

 • Переставте букви, утворіть нове слово.

Лови — воли;

волога — голова; вінок — вікно.

 3 Гра «Зоряна година» (із букв слова утворити нові слова)

Диктант — кит, кат, так, нитка, танк, тин.

 4 Розчитування за складовою таблицею

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Розшифруйте і прочитайте!

 • ийовнизуб арц (Ліна Костенко «Бузиновий цар»)

 • акрукачив (Українська народна казка «Рукавичка»)

— Що можете сказати про ці твори?

— Чим вони різняться між собою? (Українська народна і літературна казки)

— Сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками народів Європи.

— Подивіться на карту Європи. Назвіть країни, які ви знаєте.

— Кожен народ самобутній і неповторний. У кожного народу свої звичаї, традиції, своя культура і, звісно ж, свої казки. Сьогодні ми ознайомимося з російською народною казкою «Лисичка».

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання російської народної казки «лисичка»

 1Гра «Бджілки»

Напівголосне читання казки учнями — кожен у своєму темпі.

— Чи чули ви про цю казку раніше?

 2Словникова робота

Читання «пірамідок» слів

ЖИ . ЛИРИБ.КИ

ПИ . РОГИЛЕ. ЖИТЬ

ЛИСИ .ЧКАПОТИ.ХЕНЬКУ

ПРИЇ .ХАВПІДІ.ЙШЛА

 3Читання казки учнями «ланцюжком»

Фізкультхвилинка

 4 Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

— Куди поїхав дід?

— Чи наловив він риби?

— Чому лисичка прикинулася мертвою?

— Чи вдалося їй обдурити діда?

— Для чого дід забрав лисичку?

— Куди він поклав лисицю?

— Що лисичка зробила з дідовою рибою?

— Що баба сказала дідові, коли нічого не знайшла на возі?

— Як ви розумієте зміст виділеного речення?

— Знайдіть у тексті зачин, основну частину і кінцівку.

 5 Гра «Живі картинки»

Один учень читає, інший мімікою ілюструє почуте.

 6 Гра «Розвідники»

— Скільки разів у казці зустрічається слово?

1-ша група — дід;

2-га група — баба;

3-тя група — лисичка.

7 Гра «З’

єднай частини речення»

 Побачила його лисичка — ..а сама втекла.

 Викинула всю рибку,..і схотілось їй рибки попо-

 Підійшла баба до саней — .їсти.

 Узяв лисичку і поклав на.а сам пішов спереду.

 сани,..ні комара, ні риби.

 8 Переказ казки. Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного та переказують казку в парах.

 9 Творчий переказ

— Перекажіть казку:

а) від свого імені;

б) від імені діда;

в) від імені лисички.

V. Підсумок уроку

— Хто у казці хитрий? А кого перехитрили?

— Чи відрізняється чимось Лисичка в українській і російській казках?

VI. Домашнє завдання

Переказувати казку.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 639 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах»
Що можна робити з інформацією

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 86
Гостей: 85
Користувачів: 1
chirina09
Сьогодні до нас завітали:
SYLER, ARNI, VinniSH, gaconda93, Natalie6990, Світлана

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru