Форма входу

Зареєструватися


Чи можна керувати дощем? А. Григорук «Як "видоїти" хмару?». Загадки

скачати

Урок 72

Тема: Чи можна керувати дощем? А. Григорук «Як "видоїти" хмару?». Загадки

Мета: закріплювати навички виразного читання; учити викладати свої думки в логічній послідовності; збагачувати активний словник школярів; розширювати їх світогляд; виховувати допитливість, працелюбність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Гра «Утвори слово»

— Додайте склад або букви, утворіть слова.

Очі — (ов)очі; рій — (об)рій; він — (дз)він; міль — (дж)міль; кіл — (со)кіл; так — (лі)так; парк — парк(ет); жир — жир(аф); доба — доба(вка); крок — крок(одил); лимон — лимон(ад); кит — кит(иця);

 2 Читайте! Помічайте! Продовжте!

Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.

 3 Робота над скоромовкою

Віл везе важучій віз —

Вовну, вату, верболіз.

Вперся віл, і впало з воза Вісім в’язок верболозу.

Ю. Кругляк

 4 Продовжуй!

Дощ — як хлопчик по стежині:

Туп — (туп-туп).

І гуркоче грім у небі:

Го — (го-го).

Блискавиця б’є по хмарі:

Бу — (бу-бу).

Дзюркотить вода у річці:

Хлюп — (хлюп-хлюп).

Д. Мостовий

III. Перевірка домашнього завдання

1. Конкурс на краще повідомлення з дитячої енциклопедії

2. Читання народної усмішки «Гав!»

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.

Білосніжна вата Пливе нижче хати,

А чим хата нижче,

То і дощик ближче. (Хмара)

Вправа «Мікрофон»

— А чи любите ви дощ? Чому?

— Про значення дощу в нашому житті ми дізнаємося з оповідання Анатолія Григорука «Як "видоїти” хмару?»

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Анатолія Григорука «Як "видоїти" хмару?»

1) Мовчазне читання оповідання учнями.

— Прикладіть пальчик до губ, ніби показуєте комусь «Тихо». Читайте оповідання мовчки, а пальчик хай тримає губки, щоб вони не рухалися. Читаючи, поміркуйте, що у тексті видалося вам складним, незрозумілим.

2) Словникова робота.

Читання «луною» за вчителем слів: рясніший, посушливого, цілісінький, діждешся, вщухає, націлюють, спеціальну, перетворюватись.

3) Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Чому дощ для хлібороба означає дуже багато?

— Прочитайте, як примушують хмару пролитися на землю дощем.

4) Гра «Квіточка».

Читає учень, на парту якого впала квіточка.

— Прочитайте закличку, якою закликали дощ.

— Що таке хмара?

5) Гра «Розвідники».

— Скільки абзаців у тексті? (5)

— Прочитайте найкоротші абзаци. Скільки речень у кожному з них? (По одному)

— Знайдіть найдовший абзац.

— Скільки в ньому речень? (11)

— Прочитайте цей абзац.

6) Гра «Хвилі».

Обирається ведучий, який задає тон і темп гри. Текст читають так, ніби хвиля прибивається до берега і відходить від нього: тихо — голосніше — голосно — тихіше — тихо — голосніше тощо.

Цікаво знати!

Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо перебуває у пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про них неможливо дізнатися. Краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

 2 Робота над загадками

Самостійне читання учнями загадок.

— Які слова допомогли вам відгадати загадки?

VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Послухайте вірш Надії Красоткіної «Дощ».

Дощ танцює гопака І вщухать не хоче.

В нього спритність он яка!

Та ще й грім гуркоче,

Як ударний інструмент —

З музикою танці!

Зафіксуй оцей момент,

Бо не буде вранці.

Це ж буває не щодня І не в кожну пору.

От вже й хмари навмання Полетіли вгору.

Рештки вітер розігнав,

Хмари відступили.

Дощ своє відтанцював,

Сонце засвітило.

— Пам’ятайте, що в природи немає поганої погоди!

VII. Домашнє завдання

Стисло переказувати оповідання.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 3403 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Узагальнюючий урок із теми «Пластика форм». Виготовлення подарунка до зимових...
Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. П...
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 110
Гостей: 110
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
SYLER, ARNI, VinniSH, gaconda93, Natalie6990, Світлана

Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru