Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Весняні дива. М. Левицький «Скоромовка». В. Чухліб «Повінь»

скачати

Урок 36

Тема: Весняні дива. М. Левицький «Скоромовка». В. Чухліб «Повінь»

Мета: навчати учнів свідомого читання; розширювати активний словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Заєць зяблика зустрів:

— Зебру зжер! Зміюку з’їв!

Зяблик зойкнув: — Значить, заєць —

Задавака і зухвалець.

Ю. Кругляк

 2 Робота над чистомовкою

Ля-ля-ля — вкрило снігом всі поля.

Ма-ма-ма — зайцю їжі вже нема.

Ок-ок-ок — забіга він у садок,

Ри-ри-ри — щоб погризти кори.

 3 Гра «Прочитай і поясни»

ЗтлшпАкнйвлоЦніпЯ НопнтОкГсвИтшч НлмОкшСнпЯлпТдсЬ (Зайця ноги носять.)

 4 Розчитування за складовою таблицею

 5 Гра «Зоряна година»

Із букв слова зафарбувати скласти слова. (Фарба, вата, зуб, фари, зруб, зубр...)

III. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного обличчям, у парах переказують казку Галини Демченко «Калинка».

IV. повідомлення теми уроку

— Яка пора року настала?

Робота в групах

— Складіть невеличку розповідь про природу взимку.

— Сьогодні ми прискоримо час і помандруємо у весну.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Василя Чухліба «Повінь»

1) Читання оповідання вчителем.

— Яка пора року описана в оповіданні? Чому? Доведіть.

2) Словникова робота.

Читання слів «луною» за вчителем: гілці, гойдається, зблиснуло, острівець, зіщулився, затишніше, ткнувся.

«Довідкове бюро»

Повінь — залиття значного простору внаслідок піднесення рівня води в річках.

Ремез — найменша пташка серед синичок, цікава тим, що гніздо робить схожим на рукавицю. (Демонстрація малюнка гнізда і пташки.)

Десна — ріка, притока Дніпра, що впадає у нього поблизу Києва. Роздолля — відкритий широкий простір або місцевість.

Аж луна покотилася — дуже голосно.

Чкурне — дуже швидко побіг.

3) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання тексту, кожен — у своєму темпі.

— Хто був природі другом? (Тато)

— А хто став їй другом? (Тетянка)

4) Розподіл тексту на частини.

1. У човні.

2. На острівці.

3. Урятували зайчика.

5) Читання тексту за частинами.

 • Перша частина — «Торнадо».

— Починати читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

 • Друга частина — «Піймай помилку».

Один учень читає текст з помилками, а решта — плещуть у долоні, коли їх чують.

 • Третя частина. Читання «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання.

6) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Хто плив у човні?

— Що за рукавичку побачила Тетянка?

— Чому тато розсміявся?

— Що тато з Тетянкою робили на острівці?

— Кого побачила Тетянка?

— Чому зайчик не втікав?

— Куди дівчинка хотіла забрати зайчика?

— Чи погодився з нею татко?

— Що зробив заєць, коли човен приплив до берега?

— Із чим порівнюється гніздечко ремеза?

— Які ще порівняння є в тексті?

— Які дива спостерігала Тетянка із татом, пливучи в човні?

— Як тато називав зайчика? Чому саме так?

7) Гра «Слідопити».

Учитель читає початок речення, учні мають відшукати все речення і дочитати його до кінця.

8) Гра «Впізнай предмет».

Маленький, непримітний. (Ремез)

Довга й зелена. (Щука)

Невеличкий, круглий. (Острівець)

Смачний. (Борщ)

Молодий. (Щавель)

9) Гра «Кидок — засічка».

За командою «кидок» усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відзначають останнє прочитане ними слово. Цей самий текст таким же чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі.

 2 Робота над скоромовкою Михайла Левицького

 • Прочитати напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито.

 • Прочитати радісно; сумно; здивовано.

VI. Підсумок уроку

Гра «Продовж речення»

 • На уроці мені найбільше сподобалося...

 • Я вчився.

 • Я дізнався.

 • Мені б хотілося ще.

VII. Домашнє завдання

Переказувати оповідання за планом.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 924 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?»
Дикорослі та культурні рослини
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru