Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Вступ до теми. Калинка — згадка про добре серце. С. Жупанин «Буду я природі другом» (напам'ять). Г. Демченко «Калинка» (казка)

скачати

Урок 35

Тема: Вступ до теми. Калинка — згадка про добре серце. С. Жупанин «Буду я природі другом» (напам'ять). Г. Демченко «Калинка» (казка)

Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати учнів помічати красу і неповторність природи, сприймати намальовані словами образи природи рідної землі у віршованих і прозових текстах; розширити знання учнів про символи України; виховувати любов до Батьківщини.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

— Щоб виразно, з інтонацією читати, виконаємо дихальні вправи. Сядьте рівненько, розправте груди, а отже, й легені.

 1 Дихальні вправи Вдих — носом.

Видих — ротом.

Вдих — ротом.

Видих — носом.

Вдих — носом.

Видих — ротом із промовлянням голосних звуків.

Вдих — носом.

На видих промовляємо речення:

Настала зима!

Ми любимо читати.

 2 Артикуляційна розминка

Запросимо тишу — ц-ц-ц.

Вітерець у лісі — ш-ш-ш.

Прилетіли птахи — шук-шук-шук.

Заспівав соловей — тьох-тьох-тьох.

Тануть бурульки — кап-кап-кап.

Дзюркоче вода у струмочку — дз-дз-дз.

 3 Читання скоромовки «дощиком»

На річці серед мілин Збудував собі лин млин.

Гріло сонце мілину,

І дрімалося лину.

У млині на мілині.

А як млин?

А млин, як млин:

Теж дрімав серед мілин.

М. Заєць

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Розпочинаємо вивчення нового розділу. Прочитайте його назву. («Буду я природі другом»)

Гра «Мікрофон»

— Про що йтиметься у творах цього розділу?

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання вірша Степана Жупанина «Буду я природі другом»

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Що можете сказати про автора вірша? Як він ставиться до природи?

— Про які людські якості це свідчить? (Порядність, вихованість, доброта...)

2) Словникова робота.

Не столочу — не витопчу.

3) Хорове читання вірша з дотриманням розділових знаків.

— Як поет оберігатиме природу?

— Поясніть вислів «.посію зерна доброти».

4) Гра «Знайдіть риму». лугом —

Трави —

Іти —

Прашці —

5) Гра «Доскажи рядок».

Учитель читає вірш, не дочитуючи останнє слово кожного рядка. Учні повинні додати це слово.

Фізкультхвилинка

 2 Опрацювання казки Галини Демченко «Калинка»

1) Гра «Віднови прислів’я».

БезвербиікалининемаУкраїни.

(Без верби і калини нема України.)

2) Розповідь учителя.

— Ми живемо в Україні і любимо її гарну та співучу мову, її прекрасних людей, її пишну природу. Наша земля красива та щедра. Росте і жито, і городина, цвітуть квіти, зріють плоди. Але особливою любов’ю користується у нас калина.

«Без верби і калини нема України», — каже народ.

Росте калина по тінистих лісах, в гаях і дібровах, на схилах, на узліссі, на лісових галявинах. Садять калину і біля хат, щоб весною білим цвітом милувала, а зимою від застуди лікувала.

Навесні калина розквітає і стає гарною, мов дівчина у білому вбранні. (Діти розглядають малюнок.)

Восени кущ вкривається червоними ягодами. Народ оспівував цю рослину в багатьох піснях. (Слухання пісні про калину.)

Поети написали багато віршів про калину. Т. Г. Шевченко у «Кобзарі» слово калина вжив 385 разів.

3) Читання вчителем першої частини казки.

— Чи зрозуміли ви, про кого буде казка?

4) Читання казки до кінця.

— Що вам нагадала ця казка? (Легенду) Чому?

— Роздивіться ягоди калини. Скуштуйте ягідку і подивіться на зернятко. Чи дійсно воно схоже на серце?

5) Словникова робота.

Читання «луною» за вчителем слів: попідвіконню, тонюсіньке, звеселилося, стебельце, стрепенувся, улюбленця.

«Довідкове бюро»

Курний — в пилюці, з курявою.

Крислатий — рясний, розложистий.

Обабіч — з обох боків.

6) Читання учнями тексту за частинами. Добирання заголовків.

I частина. Гра «Бджілки». Напівголосне читання учнями, кожен — у своєму темпі.

II частина. Читання «ланцюжком».

III частина. Гра «Сніжинка».

Читає учень, на парту якого впала сніжинка.

IVчастина. Читання «луною» за учнем, який гарно читає.

7) Гра «Слідопити».

— Знайдіть відповідь на запитання словами тексту. (Вибіркове читання.)

— Якою була дівчинка?

— Як Калинка ставилася до рослин?

— Як люди ставилися до Калинки?

— Де Калинка посадила стебельце?

— Як дівчинка доглядала за стебельцем?

— Що побачив подорожній?

— Які слова він сказав?

— З якою інтонацією їх слід читати?

— Що сталося з кущем?

— Яким цвітом він укрився?

— Що з’явилося замість цвіту на кущі?

— Якими були ягоди?

— Що прошепотів кущ Калинці?

8) Робота в групах. Добирання заголовків до частин.

1. Привітна і ласкава дівчинка.

2. Калинка посадила і доглядала стебельце.

3. Вдячний подорожній.

4. Добра пам’ять про дівчинку.

9) Гра «Земля — небо».

За командою «земля» діти нахиляються до книжки і читають текст.

За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

V. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам урок?

— Що цікавого дізналися на уроці?

— Що було вам уже відомо?

— Що почули вперше?

VI. Домашнє завдання

Переказувати казку.



Категорія: 2 Клас Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 1369 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Незвичайний стадіон
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru