Головна » Конспекти » 2 Клас » Читання

Птицю пізнають за пір'ям, а людину — за справами. В. Осєєва «Сини». О.Буцень «Помічниці»

Урок 31

Тема: Птицю пізнають за пір'ям, а людину — за справами. В. Осєєва «Сини». О.Буцень «Помічниці»

Мета: удосконалювати техніку читання учнів; навчати аналізувати, порівнювати, зіставляти прочитані твори, давати характеристику дійовим особам; розвивати вміння читати текст за особами; виховувати працелюбність, бажання по-справжньому допомагати мамі.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Бук бундючивсь перед дубом,

Тряс над дубом бурим чубом.

Дуб пригнув до чуба бука — Буде букові наука.

2 Гра «Додай букву»

Слова спокійно жили в книжці,

В яку вдалось пробратись мишці. Вона початки відкусила,

У себе в нірці схоронила.

(Р).омашка, (б).абуся, (н).енька, (ж).інка, (м).ісяць.

3 Гра «Збери прислів'я»

 Чия відвага, Не вір словам, Без роботи

 а вір ділам. день роком стає. того й перемога.

(Чия відвага, того й перемога. Не вір словам, а вір ділам. Без роботи день роком стає.)

Прислів’я вивішуються на дошці і залишаються там протягом уроку.

III. Перевірка домашнього завдання

Конкурс дитячих малюнків і розповідей про сім’ю.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо вивчення теми «Рідна домівка, рідна сім’я — тут виростає доля моя». Прочитаємо твори і подивимося, яке з прислів’їв розкриває зміст оповідань, над якими ми працюватимемо.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 1 Опрацювання оповідання Валентини Осєєвої «Сини»

1) Читання оповідання вчителем.

— Назвіть дійових осіб оповідання.

2) Словникова робота.

 Жінки

 старенький

 розпліскується

 перевертається

 заслухались

 криниці

 дідусь

 камінчик

 соловейком

 заливається

— Знайдіть «зайве» слово в кожному зі стовпчиків.

— Як ви розумієте слово «спритний»?

— Доберіть до нього синоніми. (Прудкий, проворний, меткий, жвавий)

3) Читання тексту учнями вголос.

4) Гра «Сніжинка».

Читає учень, на парту якого впаде сніжинка.

5) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Хто був біля криниці?

— Про кого говорили жінки?

— Що сказала про свого сина перша жінка? друга? третя?

— Як жінки несли воду? що зрозуміло з цього опису?

— Що всі побачили, коли з’явився перший син? другий?

— що зробив третій син?

— Що жінки запитали у дідуся?

— Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого?

— Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?

6) Гра «Кидок — засічка».

За командою «кидок» всі діти починають напівголосно читати текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відзначають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) таким саме чином читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним разом результати поліпшуються.

7) Гра «Згадайте речення».

— З’єднайте частини речення.

І старенький дідусь...три хлопці вибігли.

Набрали жінки.сів відпочити на камінь.

Аж раптом.повні відра води й пішли.

8) Гра «Закінчіть речення».

Хто щиро любить матір, той.

Фізкультхвилинка 2 Робота над оповіданням Олега Буценя «Помічниці»

1)Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Назвіть головних героїв оповідання.

2) Гра «Блискавка».

Побачила, розвішує, запитала, витирала, почистила, тітка Одарка, Оля, Ліда.

3) Повторне читання оповідання.

4) Гра «Буксир».

Створюється пара з «сильного» і «слабкого» учнів. «Сильний» учень веде у читанні, а «слабкий» намагається досягнути темпу читання «сильного» учня.

5) Гра «Хто що робив?».

6) Аналіз змісту оповідання.

— Де гуляли дівчатка?

— Що побачила Оля?

— Як Оля допомагала мамі?

— А як — Ліда?

— Кого з дівчаток можна назвати справжньою помічницею?

— Прочитайте питальне речення.

7) Читання оповідання за особами.

8) Гра «Розвідники».

1-ша група. Скільки разів у тексті зустрічається ім’я Оля? (Тричі)

2-га група. Скільки разів у тексті зустрічається ім’я Ліда? (Чотири рази)

VI. Підсумок уроку

— Чи сподобалися вам оповідання, які ми сьогодні читали?

— Що в них спільного?

— Хто з дітей по-справжньому любить матір?

— Яке з прислів’їв відповідає головній думці творів? (Не вір словам, а вір ділам.)

VII. Домашнє завдання

Виразно читати оповідання.

Переказувати: хлопчики — оповідання «Сини», дівчатка — «Помічниці».

Побачила

 розвішує

 запитала

 почистила

 Оля

 Ліда

 тітка Одарка

витирала

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 932 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Сонце та його значення для життя на Землі
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Комбінована аплікація
Розмітка за зразком, клітинками та лінійкою
Культурні рослини рідного краю
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]