Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Розв'язування задач на дві дії складанням виразу (ознайомлення). Повторення вивченого матеріалу

УРОК 120

Тема: Розв'язування задач на дві дії складанням виразу (ознайомлення). Повторення вивченого матеріалу

Мета: ознайомити учнів з розв'язанням задач на дві дії складанням виразу й їх письмовим поясненням; формувати вміння і навички усного пояснення розв'язання задач на дві дії способом складання виразу; розвивати математичне мовлення, увагу, пам'ять; прищеплювати любов до предмета.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Істина — брехня»

(Якщо твердження істинне, діти великий палець руки піднімають угору, якщо хибне — вниз і називають правильну відповідь.)

 • Сума чисел 50 і 9 дорівнює 49.

 • Різниця чисел 27 і 7 дорівнює 20.

 • 63 зменшити на 60 буде 6.

 • Від 45 відняти 5 буде 20.

 • 60 збільшити на 7 буде 47.

 • При відніманні числа 30 від 39 буде 0.

 • Кут — це геометрична фігура.

 • Кут, величина якого менша величини прямого, — тупий.

 2 Робота за таблицею

I доданок7 80

II доданок64

Сума 97 56

 3 Хвилинка каліграфії

— Напишіть дев’ять шестірок, а сімок — на 3 менше.

III. повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

На дошці — малюнок: в одному кошику — 4 яблука, в другому — 3 яблука, в третьому — 5 яблук. Написавши вираз 3 + 5, учитель пропонує пояснити: що означає в цьому записі кожне число? (3 — це яблука в другому кошику, 5 — це яблука в третьому кошику)

— Що дізнаємося, якщо виконаємо вказану дію, або що показує ця сума?

Аналогічно проводиться робота над виразами 4 + 3; 5 - 3; 7 + 5; 7 - 5.

— Складіть вираз, за допомогою якого можна дізнатися, скільки яблук у трьох кошиках. (4 + 3 + 5)

 2 Розв'язування задачі

У каністрі було 30 л бензину. Із неї спочатку взяли 20 л, а потім — 6 л. Скільки літрів бензину залишилось у каністрі?

На дошці — коротка умова задачі і схема.

 Було —30 л

 Відлили — 20 л і 6 л Залишилося — ?

□ - (□ + □)

— Які числа слід вписати у віконця?

 3 Пояснення вчителя

— Сьогодні ми розв’язуватимемо задачі способом складання виразу, не обчислюючи одразу результатів дій.

На стоянці було 19 автомобілів. Поїхало спочатку 5 автомобілів, а потім — ще 4. Скільки автомобілів залишилося на стоянці?

 Було —19 авт.

 Поїхало — 5 авт. і 4 авт.

 Залишилося — ?

— Відомо, що поїхало спочатку 5 автомобілів, а потім — ще 4. Що можна дізнатися? Який вираз можна скласти?

— Було 19 авт., а поїхало (5 + 4). Що можна дізнатися? Який вираз можна скласти?

— Запишіть вираз: 19 - (5 + 4) = 10 (авт.)

 4 Первинне закріплення

У вазі лежало 10 пряників. 8 з’їли за чаєм, і мама положила у вазу ще 9 пряників. Скільки пряників стало у вазі?

(10 - 8) + 9 = 11 (п.)

● Фізкультхвилинка

 Часу гаяти не варто —

 Руки покладем на парти.

 Сонце, діти, вже високо!

 Всі вдихаємо глибоко,

 Руки разом опускаєм І глибоко видихаєм.

 В другій вправі для дітей Руки ставим до плечей.

 Руки вгору почергово —

 Вправу робимо чудово,

 Чітко руки піднімаєм,

 Пальці вгорі розтискаєм.

 Руки вже за головою —

 Дивимось перед собою.

 Випрямляємо хребет,

 Лікті зводимо вперед.

 Мов метелики, злітаєм,

 Крильця зводим — розправляєм.

Треба на поясі руки тримати —

Будем вставати та присідати:

Встати-присісти,

встати-присісти,

Як перед грою всі футболісти.

V. Розвиток математичних знань

 1 Запис чисел у вигляді суми розрядних доданків

 1) Запишіть числа у вигляді суми за зразком.

54 = 50 + 4

75 =

88 =

49 =

 2) Застосовуючи, де потрібно, переставну властивість дії додавання, розв’яжіть приклади.

30 + 9 + 5020 + 10 + 750 + 2 + 40 + 6

40 + 4 + 2060 + 1 + 30 + 46 + 20 + 70

 2 Офтальмологічна пауза

 3 Розв'язування задач на кмітливість

 • В одного старого запитали, скільки йому років. Він відповів, що йому сто років і декілька місяців, але днів народження у нього було всього 25. Як це могло трапитися? (Цялюдина народилася 29 лютого, тобто день народження у дідуся буває 1 раз на 4 роки.)

 • Я — день тижня. Я не йду вслід за понеділком, не стою перед четвергом, а завтра не неділя, а післязавтра буде не субота і позавчора була не середа. Що я за день? (Неділя)

 • Рибалка за 2 хвилини впіймав 4 рибки. За скільки хвилин він упіймає 8 таких самих рибок? (На питання задачі відповісти не можна.)

 • На парті 5 зошитів і 3 олівці. Таня поклала до ранця всі олівці і стільки ж зошитів. Скільки зошитів залишилося на парті? (2)

 • У вазі лежало 5 льодяників і 8 ірисок. Після того, як Оля взяла тих і інших цукерок порівну, у вазі залишилися цукерки тільки одного сорту. Якого сорту ці цукерки і скільки їх залишилося? (3 іриски)

 • Росли дві верби. На кожній вербі — по 2 гілки, на кожній гілці — по 2 груші. Скільки всього груш? (На вербі груші не ростуть.)

 • На яблуні було 10 яблук, а на вербі — на 2 менше. Скільки всього було яблук?(10)

 • Кришка столу має чотири кути. Один кут відпиляли. Скільки кутів стало у кришки столу? (5)

 • У бабусі жив онук Федір, пес Шарик, кіт Васько. Скільки онуків у бабусі? (1)

 • Скільки в кімнаті кішок, якщо в кожному з чотирьох кутів кімнати сидить по одній кішці, а навпроти кожної кішки сидить по три кішки? (4)

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

— Оцінить свою роботу смайликом.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1020 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Дикі та свійські тварини
Пошиття фартушка для ляльки, оздоблення його швом «уперед голку» та аплікаціє...
Догляд за кімнатними рослинами
Що потрібно знати про природу
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]