Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Периметр трикутника. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення)

скачати

УРОК 103

Тема: Периметр трикутника. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення)

Мета: ознайомити учнів із розв'язуванням задач двома способами; навчити знаходити периметр трикутника; удосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вирази; розвивати логічне мислення учнів; виховувати почуття взаємодопомоги.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Здрастуйте, діти. Чуєте дзвінок? Це починається Новий наш УРОК.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Геометричний матеріал

— Скільки трикутників сховалося в цій фігурі? (12 трикутників)

 2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Знайдіть закономірність у написанні числового ряду та про-довжте його.

1) 13; 2; 13; 5; 13; 8; ...

2) 12; 7; 13; 7; 14; 7; ...

3) 15; 2; 15; 14; 3; 14; 13; 4; 13; ...

 3 Обчислення периметра трикутника

 1)Розв’язування задачі.

— Знайдіть довжину маршруту «Школа — будинок — стадіон».

Б

 ш

С

 — Укажіть можливі напрямки від будинку.

— Яку фігуру представляє маршрут руху? (Замкнену ламану, трикутник)

— як знайти довжину маршруту? (Додати по порядку довжини всіх відрізків шляху.)

 2) Створення проблемної ситуації.

— У вас на партах лежать фігури (виготовлені з дроту). яку форму вони мають? (Форму трикутника.)

— як по-іншому можна її назвати? (Замкнена ламана)

— Із скількох ланок складається ламана? (З трьох)

— як знайти її довжину? (Виміряти ланки і додати всі довжини.)

— Виконайте вимірювання. (4 см, 5 см, 3 см)

— Виконайте обчислення. (4 см + 5 см + 3 см = 12 см)

— як по-іншому назвати ланки в цій фігурі? (Сторони)

— Що вимірювали і додавали? (Вимірювали і додавали довжини сторін трикутника.)

— Уявіть, що вершини цього трикутника представляють місця, куди ви хочете потрапити.

як представити довжину пройденого шляху, якщо учень побував скрізь? (Пропозиції учнів.)

— Запишемо вираз.

4 см + 5 см + 3 см = 12 см — довжина шляху.

— Розпрямимо сторони трикутника в одну лінію і виміряємо за допомогою лінійки. яка довжина дроту? (12 см)

— Порівняйте результат обчислення і вимірювання.

— Що ми з вами знайшли цим виразом? (Довжину шляху, або суму довжин сторін трикутника.)

 4 Гра «Не помилися!»

— я пропоную вам упорядкувати трикутники за допомогою чисел, що є значеннями їх периметрів. Заповніть таблицю.

5

3

2

6 8 9 12 13 15 18 12

 

— Яке слово отримали? (Периметр)

— Отже, що таке периметр трикутника? (Це сума довжин усіх сторін трикутника.)

● Фізкультхвилинка

Ми з-за парт мерщій встаєм, лінькам волі не даєм,

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки І зроби чотири кроки.

Думки наші прилетіли,

Ми за парти тихо сіли.

III. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

— На набірному полотні виставлено 5 квадратів і 4 трикутники. Треба зняти 3 фігури. Які фігури можна прибрати? (Три квадрати, 3 круги або 3 різних фігури)

— Скільки фігур залишиться?

— Якщо прибрати квадрати, то як розв’язати задачу? (5 - 3 = 2; 2 + 4 = 6)

— А якщо прибрати трикутники? (4 - 3 = 1; 1 + 5 = 6)

— А якщо прибирати різні фігури? (5 + 4 = 9; 9 - 3 = 6)

 2 Пояснення двох способів розв'язування задачі

На першій полиці було 9 книг, на другій — 8 книг. 7 книг узяли. Скільки книг залишилося на двох полицях?

На дошці — коротка умова задачі.

 Було—9 кн. і 8 кн.

 Узяли —7 кн.

 Залишилося — ?

Учитель пропонує розв’язати задачу самостійно. З’ясовується, що учні розв’язали її різними способами.

Робиться висновок про те, що є задачі, які можна розв’язати різними способами, і результат від цього не зміниться.

 3 Первинне закріплення

 1)Розв’язування задачі різними способами за даним планом.

В автобусі їхало 6 жінок і 8 чоловіків. На зупинці вийшло 5 чоловіків. Скільки пасажирів залишилося в автобусі?

На дошці — запис короткої умови задачі.

Їхало— 6 ж. і 8 ч.

Вийшло — 5 ч.

Залишилося — ?

— Прочитайте план розв’язування задачі. До кожного питання доберіть дію. Поясніть свій вибір.

1 спосіб

1) Скільки всього пасажирів було в автобусі?

2) Скільки пасажирів залишилося в автобусі?

2 спосіб

1) Скільки чоловіків залишилося в автобусі?

2) Скільки всього пасажирів залишилося в автобусі?

 4 Пояснення способів розв'язування задачі

На тарілці лежало 11 помідорів. На приготування сніданку використали 4 помідори, а на приготування обіду — 5 помідорів. Скільки помідорів залишилося?

На дошці — запис короткої умови задачі.

Було— 11 п.

Використали — 4 п. і 5 п.

Залишилося — ?

1 спосіб

1) 4 + 5 = 9 (п.) 2) 11 - 9 = 2 (п.)

2 спосіб

1)11 - 4 = 7 (п.) 2) 7 - 5 = 2 (п.)

 5 Офтальмологічна пауза

 • На «раз» — підняти очі вгору, на «два» — дивитися прямо, на «три» — опустити погляд донизу, на «чотири» — дивитися прямо (8 разів).

 • На «раз» — дивитися на перенісся, на «два» — прямо. (8 разів)

 • На «раз» — дивитися ліворуч, на «два» — прямо, на «три» — дивитися праворуч, на «чотири» — перед собою. (8 разів)

 • Кругові обороти очима — 4 рази ліворуч, 4 — праворуч.

 • Широко розплющити очі, а потім щільно заплющити. (5 разів)

IV. Розвиток математичних знань

 1 Самостійна робота

1 варіант 2 варіант

9 + 6 = 4 + 8 =

9 + 3 = 7 + 9 =

5 + 7 =8 + 9 =

16 - 9 =13 - 8=

17 - 9 =14 - 6=

12 - 6 □ 15 15 -9 □ 7

5 + 8 □ 209 □12 - 4

 2 Розв'язування логічної задачі

— Виберіть з шести пронумерованих фігур ту, що доповнює ряд.

 • о

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— яке завдання сподобалось найбільше?

— Оцініть свою роботу на уроці смайликом.



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1091 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?
Вітальна листівка до дня матері
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
ladymargo, zer23