Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Таблиця додавання числа 8. Задача, до якої поставлено два запитання

скачати

УРОК 94

Тема: Таблиця додавання числа 8. Задача, до якої поставлено два запитання

Мета: розглянути випадки додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток виду □ + 8; продовжувати складання таблиці додавання; ознайомити із задачею, до якої поставлено два запитання; розвивати обчислювальні навички, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Дзвоник кличе на УРОК!

 Всі вже діти гарно сіли

 І готові рахувати,

 Добре думати, та активно відповідати?

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

— Сьогодні до нас на УРОК прийшла героїня з казки. Щоб дізнатися її ім’я, ви маєте розв’язати приклади і підставити потрібні букви.

13 - 10 = б

11 - 4 =і

14 - 6 =л

14 - 5 =о

12 - 2 =с

8 + 3 = н

6 + 6 = і

9 + 4 = ж

10 + 4 =к

16 - 1 =а

3 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Б і л о сніжка

 2 Робота з числовими віялами

— Дівчинка вона старанна, вчилася добре у казковій школі, але забула склад чисел. Давайте допоможемо їй.

11 — це 2 і О; 13 — це 9 і О; 12 — це 3 і О; 14 — це 5 і О; 4 — це 2 і □.

 3 Повторення складу числа 8

— Білосніжка і 7 гномів. Усього їх 8.

— З яких двох чисел складається число 8?

 4 Каліграфічна хвилинка

— Білосніжка пропонує відгадати вам загадку і дізнатися, яку цифру ми сьогодні ще раз повчимося писати каліграфічно.

 Кільця в ножицях стулились,

 Що за цифра утворилась?

 Хто з вас може нам сказати,

 Як же цифру цю назвати? (Вісім)

— Напишіть у зошиті рядок цієї цифри.

 5 Доповнення до 10 чисел 3; 6; 8

— Молодці, ви добре засвоїли матеріал попередніх УРОКів. Сподіваюся, що і новий матеріал ви засвоїте успішно.

III. Повідомлення мети і задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток (додавання частинами), складемо таблицю додавання числа 8 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі і приклади.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення нового матеріалу

На дошці схематично записані всі вирази на табличне додавання числа 8. Перші доданки — це числа від 1 до 9. Вони записані у стовпчик. Другим доданком у виразі є число 8.

 — Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

 — Прочитайте приклади, які ми ще не вміємо розв’язувати.

1 += 9

2 += 10

3 +=

4 +=

5 00 =

+

6 +=

7 +=

8 +=

9 +=

 2 Первинне закріплення

— За даним записом поясніть, як знайти суму 3 + 8 =, 7 + 8 =.

 3 Робота над складеною таблицею7135

— Прочитайте таблицю додавання числа 8.

— Прочитайте таблицю додавання числа 8, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати таблиці від найменшого числа до найбільшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці і прочитайте її напам’ять.

● Фізкультхвилинка

Ой, гоп, чики, чики.(Встати з-за парт.)

В мене нові черевики. (Руками показати на черевики,

 нахиляючи тулуб уперед.) Підківками цвьок, цвьок, цвьок! (Притупування.)

А ніжками скок, скок, скок! (Стрибки.)

 4

 4 Самостійна робота

12 - 3 + 8 =6 + 2 + 8 =15 - 10 + 8 =

17 - 10 + 8 = 11 - 5 + 8 = 2 + 8 - 1 =

V. Розвиток математичних знань

— Білосніжка бажає дізнатися, хто з вас кращий математик.

 1 Робота над текстовою задачею

13 таксопарку виїхало 8 машин. Через деякий час виїхало ще 6 машин. Скільки всього машин виїхало із таксопарку?

Повторення умови задачі за питаннями вчителя.

Розв’язання задачі записати самостійно.

Один учень працює на закритій дошці.

Самоперевірка робіт.

 ● Пальчикова гімнастика

От помічники мої, їх як прагнеш поверни.

По доріжці білій, рівній Скачуть пальці, як конячки.

Цок-цок, цок-цок-цок, скаче жвавий табунок.

 2 Розв'язування задачі, до якої поставлено два запитання

Діти в лісі збирали гриби. Оленка знайшла 5 маслюків, Пе-трик — 3 маслюки, а Марійка — 7. Скільки маслюків знайшли Оленка і Петрик? Скільки всього грибів знайшли діти?

Запис короткої умови на дошці.

Оленка — 5 маслюків Петрик — 3 маслюки Марійка — 7 маслюків

— Як дізнатися, скільки маслюків знайшли Оленка і Петрик? 5 + 3 = 8 (м.)

— Як дізнатися, скільки всього грибів знайшли діти?

8 + 7 = 15 (м.), або 7 + 3 + 5 = 15 (м.)

 3 Робота із геометричним матеріалом

Дидактичний матеріал роздає вчитель.

— Білосніжка і гноми жили в лісі. У них було дуже багато друзів: метелик приносив солодкий нектар, мурахи — солодкі ягідки, равлик привозив пошту, а сонечко стежило за порядком на квіткових клумбах. Кожний з них проходив за день певну відстань.

Спробуємо порахувати, чий шлях довший.

 ● Робота в групах

Діти вимірюють відрізки кожної комахи. Складають приклади і записують в зошиті.

— Хто ж з комах проповзає найдовший шлях?

— Що можна сказати про шлях, який долають сонечко, мураха і метелик?

 □ + □ + □ = □ □ + □ + □ = □ □ + □ + □ = □ □ + □ + □ = □

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Назвіть відповіді прикладів 4 + 8; 5 + 8; 6 + 8; 7 + 8; 8 + 8; 9 + 8.

— У яких прикладах ми можемо використовувати знання про переставний закон додавання?

— У якому прикладі цей закон не використовується? (8 + 8)

— Вам сподобалося подорожувати з Білосніжкою?

— Якщо ви все зрозуміли на уроці, намалюйте сонечко.

— Якщо у вас виникли труднощі на уроці, намалюйте хмаринку.



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 728 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Два уроки поспіль. У царстві рослин
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Методика загартування; засвоєння елементарних правил приймання повітряних і с...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru