Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Таблиця віднімання числа 2. Складання і розв'язування задач на одну дію

УРОК 76

Тема: Таблиця віднімання числа 2. Складання і розв'язування задач на одну дію

Мета: ознайомити учнів з прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами); скласти таблицю віднімання числа 2 з переходом через десяток; розвивати вміння розв'язувати задачі на одну дію; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Усна лічба

1 2 3 4 5 6 7 8 9

+ 2

 2 Математичний диктант

 • 8 зменшити на 3 і до результату додати 2.

 • Різницю чисел 18 і 10 збільшити на 2.

 • Суму чисел 9 і 2 зменшити на 10.

 • Перший доданок — 2, другий доданок — 2, третій доданок — 2. Чому дорівнює сума?

 3 Порівняння виразу і числа

10 □ 7 + 2 5+ 2 □ 4 11 □ 9 + 2

9 + 1 □ 116+ 2 □ 12 15□ 16 - 1

 4 Повторення складу чисел 2; 3; 4

2 = □ + □3= □ + □ 4 =□ + □

III. Повідомлення мети й задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами віднімання одноцифрових чисел з переходом через десяток (віднімання частинами), складемо таблицю віднімання числа 2 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі й приклади.

 IV. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення нового матеріалу

На дошці схематично записані всі вирази на табличне віднімання числа 2. Зменшуване — це числа від 3 до 11. Вони записані у стовпчик. Від’ємником у виразі є число 2.

— Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

— Прочитайте приклад, який ми ще не вміємо розв’язувати. (11 - 2)

3 -= 1

4 -= 2

5 -= 3

6 -= 4

7 -2 = 5

8 -= 6

9 -= 7

10 - = 8

11 - =

 2 Первинне закріплення

— Як знайти різницю 11 - 2 = | ?

 1 1

 3 Робота над складеною таблицею

— Прочитайте таблицю віднімання числа 2.

— Прочитайте таблицю віднімання числа 2, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці й прочитайте її напам’ять.

● Фізкультхвилинка

КАЧЕНЯТА

Раз-два — всі пірнають,

Три, чотири — виринають.

П’ять, шість — на воді Кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім — що є сили Всі до берега поплили.

Дев’ять, десять — обтрусились І за парти опустились.

V. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачею

Бабуся спекла 11 ватрушок, а булочок — на 2 менше. Скільки булочок спекла бабуся?

— Скільки ватрушок спекла бабуся?

— Що відомо про булочки?

— Як дізнатися, скільки булочок спекла бабуся?

11 - 2 = 9 (б.)

— Яку дію використали? Чому?

 2 Письмове розв'язання прикладів

Перший стовпчик — з коментуванням, другий і третій — самостійно.

 • Ліворуч від квадрата знаходиться трикутник, а праворуч від квадрата — круг. Де знаходиться квадрат? Виконайте малюнок.

 • Дівчата Катруся, Галинка та Оля заховали ведмедика, зайчика та слоника. Катруся не ховала зайчика, Оля не ховала ані зайчика, ані ведмедика. Хто яку іграшку заховав?

● Фізкультхвилинка

Ми писали, ми трудились, (Стискання пальців рук.)

Наші пальчики втомились, (Струшування кистями рук.)

А щоб гарно написати,(Колові рухи кистями обох рук.)

Треба пальці розім’яти.

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Будем знову ми писать.

Відпочивши дружно,

Приступив до праці клас.

 4 Робота з геометричним матеріалом

— Накресліть перший відрізок завдовжки 11 см.

— Накресліть другий відрізок, на 2 см коротший.

— Як знайти довжину другого відрізка?

11 - 2 = 9 (см)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

— Прочитайте хором лише відповіді таблиці віднімання числа 2.

— Якщо ви все зрозуміли на уроці, намалюйте сонечко.

— Якщо у вас виникли труднощі на уроці, намалюйте хмаринку.

3 + 5 + 2 = 10 + 1 - 2 = 5 + 4 + 2 =

15 - 10 - 5 = 17 - 7 - 1 =

7 + 3 + 6 =

9 - 3 - 3 =

11 - 1 - 2 = 19 - 10 - 9 =



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 833 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
Твоя квартира. Будь обережним
Висівання пророщеного насіння у відкритий ґрунт
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]