Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10

УРОК 52

Тема: Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10

Мета: ознайомити учнів з переставною властивістю додавання; повторити додавання і віднімання групами, порівняння чисел і виразів, назви геометричних фігур; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Математичний диктант

 • До 4 додати 3.

 • 2 плюс 7.

 • 9 мінус 3.

 • Від 8 відняти 4.

2 Гра «Заповни пропуски»

 5 + 3 = 5+ 1+ □

 6 + 4 = 6+ 2+ □

 3 + 5 = 3+ 1 + О + О = О

 4 + 3 < □3 +5 > □

3 Робота з геометричним матеріалом

 — Назвіть фігури, що зображені на дошці.

10 - 6 = 10 - 3 - □ = □

10 - 2 = 10 - 1 - □ = □

9 - 5 = 9 - 1 - □ - □ = □

6 + 1 > 8 - □10- 6 < 3 + □

 — Деякі фігури можуть мати кілька назв. Наприклад, трикутник можна назвати многокутником.

 — Як інакше можна назвати квадрат? (Чотирикутник, многокутник, а в другому класі ви дізнаєтеся, що квадрат — прямокутник.)

4 Робота за індивідуальними картками

Картка № 1Картка № 2

а) 4 + 6 - 3 = 1 + 1 + 8 =а) 3 + 5 - 2 = 7 + 1 + 1 =

7 - 3 + 5 = 2 + 8 - 9 = 6 - 3 + 4 = 3 + 7 - 5 =

б) У двох банках 4 л соку.б) У двох кошиках 5 кг грибів.

У першій --- 3 л. Скільки У другому кошику --- 2 кг.

літрів соку в другійСкільки кілограмів грибів

банці?у першому кошику?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Підготовча робота

— Заповніть таблицю.

1 2 3 4 5 6 7 00

— Назвіть випадки складу числа 9, які записані однаковими числами, але в різному порядку.

— Які приклади на додавання можна скласти за цими випадками?

1 + 8 = 9 2 + 7 = 9

8 + 1 = 9 7 + 2 = 9

 2 Пояснення нового матеріалу

— Ви, напевно, помітили, що сума не залежить від того, у якому порядку розміщені доданки. Доданків може бути не тільки два, але й більше.

 ● Робота з набірним полотном

— Скільки білочок прийшло в гості? (5)

— Скільки ведмежат прийшло в гості? (3)

— А скільки їжачків? (2)

— Скільки всього тварин? (10)

Учитель показує різні випадки приходу звірів у гості.

Висновок. Як би ми не переставляли тварин, сума все одно буде однаковою. (10)

Тому що сума — це результат об’єднання. Тут важливо — скільки всього, а не в якому порядку додавати. Числа можна додавати в будь-якому порядку. Від зміни місць доданків сума не зміниться.

 3 Первинне закріплення

 ● Гра «У лісовій школі»

Учитель на набірному полотні виставляє грибочки й звірів.

— Звірі одержали завдання порахувати, скільки всього грибочків? Білочка, їжачок і зайчик виконали завдання по-різному. Хто з них виконав завдання правильно?

1 + 2 + 4 = 7 — білочка

2 + 1 + 4 = Ц — зайчик

4 + 2 + 1 = О —їжачок

— Усі вони виконали завдання правильно, тому що згадали переставний закон додавання.

Від зміни місць доданків сума не зміниться.

 ● Фізкульхвилинка

Раз, два — руки в боки,

Три, чотири — два підскоки,

П’ять, шість — нахились,

Сім, вісім — розпрямись,

Дев’ять, десять — всі присіли І за парти тихо сіли.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Гра «Дзеркало»

9 = 1 + 3 + 5 5 + 3 + 1 = 9

6 + 3 + 1

7 + 1 + 2

5 + 2 + 3

3 + 4 + 3

 2 Самостійна робота

2 + 3 + 4 10 - 9

4 + 3 + 2 7 - 6

3 + 4 + 2 5 + 0

 ● Пальчикова гімнастика «Рибки»

Імітація руками рухів рибок.

 3 Робота над текстовою задачею

Андрієві — 7 років, а Оленка на 3 роки молодша. Скільки років Оленці?

— Скільки років Андрієві?

— Що сказано про Оленку? Що означає «на ... молодше»?

— Як дізнатися, скільки років Оленці?

 ● Творча робота над задачею (робота в групах)

— Змініть умову задачі так, щоб необхідно було дізнатися, скільки років Андрієві.

 4 Логічна задача

Троє друзів Вітя, Сергій, Микола — розфарбовували малюнки олівцями трьох кольорів: червоним, синім, зеленим. Вітя розфарбовував не червоним і не синім олівцем, Микола — не синім. Яким олівцем користувався кожний із хлопчиків? (Вітя — зеленим, Сергій — синім, Микола — червоним.)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Вставте пропущене число.

3 + 6 = 6 + □ 5 + 2 = 2 + □7 + 1 = 1 + □

— Як дізналися, яке число необхідно вставити?

 • При додаванні числа можна переставляти.

 • Складати числа можна в будь-якому порядку.

 • Від переставляння доданків сума не зміниться.

— Якщо вам було все зрозуміло — намалюйте сонечко. Якщо вам було складно — намалюйте хмаринку.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 4641 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Культурні рослини рідного краю
Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію
Твоя квартира. Будь обережним
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]