Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за малюнками. Розпізнавання геометричних фігур

УРОК 26

Тема: Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Складання прикладів за малюнками. Розпізнавання геометричних фігур

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні прикладів за малюнками, у розпізнаванні геометричних фігур; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Дзвоник пролунав веселий,

Дружно всіх він кличе в клас.

І цікаве на уроці пропоную я для вас.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Мовчанка» (роботаз числовим віялом)

Діти показують відповідь розв’язаного прикладу.

1 + 3 4- 2 5 + 3 6 - 36 + 410 -5 7 + 24+ 1

 2 Гра «Десять клітинок»

 — Обведіть у зошиті 10 клітинок. Розфарбуйте 3-тю і 9-ту клітинки.

Змагаються три команди учнів. Діти заповнюють порожні клітинки.

 — Отже, яке ж число ми сьогодні продовжимо вивчати?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

— Число 10 виступало у стародавні часи символом гармонії й повноти, достатку. Десяток став основою десяткової системи обчислення, яку використовують у всьому світі. Ви знаєте, що кожне ім’я мало своє число. А число 10 складається з 1 і 0, отже, десяти відповідає число імені 1 — це Віра, Наталка, Оксана, Толя, Ілля. Ви енергійні, впевнені у своїх силах і можливостях, сміливі, любите ризик. Але мудреці радять не втрачати голову й десять разів подумати, перш ніж братися за справу.

 2 Гра «Чарівні фігурки» (роботаз індивідуальним матеріалом)

— Покладіть 10 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.

— Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч?

— Як можна дістати число 10?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 10. Учитель записує приклади на дошці, а діти — в зошиті.

 3 Каліграфічна хвилинка. «Конкурс красунь»

 Записати рядки чисел 7; 8; 10.

 4 Гра «Загубилося число»

4 + □ = 5 3 + □ = 4 7 + □ = 8

□ + 1 = 6 □ + 1 = 9 □ + 1 = 4

2 + □ = 4 2 + □ = 5 3 + □ = 5

□ + □ = 5 □ + □ = 6 □ + □ = 4

 5 Весела лічба

 До зайчика на обід Завітав дружок-сусід. Зайченята поруч сіли Та по п’ять морквинок з’їли. Хто з вас вміє рахувать? Скільки буде п’ять та п’ять?

 1 Вступне слово вчителя. Історичні відомості

10 = 9 + 1

10 = 5 + 5

10 = 6 + 4 10 = 7 + 3

10 = 8 + 2

● Фізкультхвилинка

 Спробуй пальці рахувать:

 Один, два, три, чотири, п’ять.

 Один, два, три, чотири, п’ять.

 Десять пальців, пара рук —

 От твоє багатство, друг.

3 Робота з дидактичним матеріалом

● Вправа на засвоєння складу числа 10

 — Розгляньте малюнки й поясніть, як дістали число 10.

4 Складання прикладів на додавання за малюнками. Запис у зошиті

 5 Робота з числовим рядом

1 □ 3 4 □ □ 7 □ 9 □

— Назвіть пропущені числа.

— Яке число в цьому ряді найбільше?

— Назвіть сусідів числа 9.

— Назвіть всі числа, більші від 2, але менші від 9.

— Назвіть всі числа, більші від 1, але менші від 10.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Робота з монетами. Складання прикладу на додавання трьох доданків

5 + 2 + 1 = 8

— Якими дрібними монетами можна замінити монету вартістю 5 к.? (1 + 1 + 1 + 1 + 1; 2 + 1 + 1 + 1; 2 + 2 + 1).

— Скільки буде 5 к. + 5 к.?

 2 Геометричний матеріал

— Що спільного у всіх трьох масок і чим вони різняться?

● Фізкультхвилинка

Раз — піднятись, підтягнутись.

Два — зігнутись, розігнутись.

Три — в долоні 3 плеска,

Головою 3 кивка.

На чотири — руки ширше.

П’ять — руками помахати.

Шість — за парту тихо сісти.

 3 Віршовані задачі

• У Андрія шість книжок,

А в Павла — чотири.

Скільки книжечок разом

Ви вже полічили? (6 + 4 = 10)

• Сім горобців на гілку сіли,

До них три ще прилетіли.

Скільки горобців усього

на нашім дереві було? (7 + 3 = 10)

• 9 кошенят пісок копають Та на сонці загоряють.

Ще одне сидить в траві.

Скільки всіх? Скажіть мені? (9 + 1 = 10)

• В чепурненькій годівниці горобці сидять, синиці. шість горобчиків завзято Узялись зерно клювати.

На мотузці куснем сала Дві синички ласували.

Полічи на рахівниці,

Скільки пташок в годівниці? (8 + 2 = 10)

Запис прикладів у зошит.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Яке число було головним сьогодні на уроці?

— Назвіть склад числа 10.

— Яке завдання сподобалося найбільше?

— Оцініть свою роботу сонечком.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2364 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Колірний і тональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення. Малюнок ...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 10
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 21
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]