Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Склад числа 9. Порівняння чисел. Читання нерівностей. Складання і розв'язування прикладів на додавання

скачати

УРОК 24

Тема: Склад числа 9. Порівняння чисел. Читання нерівностей. Складання і розв'язування прикладів на додавання

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 9; вчити читати нерівності двома способами, розпізнавати багатокутники в конфігурації декількох фігур; формувати вміння складати приклади на додавання; розвивати навички каліграфічного письма; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Встало сонечко давно,

Зазирнуло у вікно.

На урок час поспішати Математику вивчати.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Робота з числовим рядом

— Яка зараз пора року? (Осінь)

— Назвіть осінні місяці. (Вересень, жовтень, листопад)

— Дуже гарний ліс у цю пору року! Кого тільки не зустрінеш у ньому! Усі лісові мешканці готуються до зими.

— Здогадайтеся, про кого йдеться в загадці.

 • Колючий клубочок Прибіг у садочок. (Їжак)

— Їжачок, готуючись до зими, зібрав багато грибів.

— Порахуйте, скільки тут грибів. (8)

— Давайте допоможемо йому розкласти їх по одному. Кожний грибок має свій номер. Відновіть числовий ряд у порядку зростання.

 2 Робота з числовим віялом

— Біля лісового озера можна зустріти ще одного мешканця тваринного світу.

 • По дорозі стрибає,

А у воді плаває. (Жаба)

— Жаба буде стрибати із листка на листок, на яких написані числа.

 • Покажіть число, попереднє до числа 5;

 • покажіть число, яке наступне до числа 2;

 • покажіть сусідів числа 7;

 • покажіть наступне число, до числа 6;

 • покажіть число, попереднє до числа 3.

 3 Повторення складу чисел

— На веселій лісовій галявині можна побачити... Здогадайтеся, кого?

 • Що то за гість?

Ніжок має шість,

Аж чотири крильця має,

По квітках собі літає.

Ні бджола, ні джмелик —

Зветься (метелик).

— Цей метелик допоможе згадати нам склад числа 8. Він сідатиме на квітку із числом, а ви повинні показати число другої пелюстки.

 4 Гра «Знак загубився»

— А це про кого загадка?

 • Сама мала, шубка пухка,

З гілки на гілку стрибає,

Шишки, горішки збирає. (Білка)

— Подивіться, яке цікаве намисто зробила білка з ягід горобини.

Із різних цифр зробила нам намисто,

А в тих кружечках, де числа нема,

Розставте мінуси і плюси,

Щоб вірна відповідь була.

5 О 2 = 78 О 4 = 46О 1 = 5 2О 2 = 4

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Гра «Чарівні фігурки» (роботаз індивідуальним матеріалом)

— Покладіть 9 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик убік.

— Скільки квадратиків ліворуч? А скільки — праворуч? Як можна дістати число 9?

Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 9. Учитель записує приклади на дошці, а діти — у зошиті.

9 = 8 + 1 9= 6 + 3

9 = 7 + 2 9= 5 + 4

 2 Складання прикладів на додавання (за предметними малюнками)

● Фізкультхвилинка

 3 Читання нерівностей, записаних на дошці

5 < 63 і 28 і 9 9 і7

Підсумок підбиваєвчитель. Кожний зі знаків «>», «<»можна читати

двома способами, залежно від того, справа наліво чи зліва направо порівнюємо числа.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Гра «Яке число загубилося?»

1 □ □ 4 □ 6 □ □ 9 □ 10 □ □ 7 6 □ 4 □ □ 1

 2 Каліграфічна хвилинка

— Напишіть по 1 рядку цифр 8; 6; 9.

Проводиться «Конкурс красунь».

 ● Пальчикова гімнастика «Пташки»

 • Великі пальці з’єднати в замок, долоні повернути до себе.

 • Пальці, що залишилися, зімкнути й синхронно рухати ними, зображуючи крила птахів.

 3 Геометричний матеріал

— Розгляньте чотирикутники. На які фігури поділений відрізком кожний чотирикутник?

 4 Гра «Знайди цифру»

 Залетіли в клас синиці, подзьобали одиниці. Залетіли сойки й склювали двійки.

 Залетіли горобці, і не стало цифри 3. Повідомити вас прошу, де стояли цифри ці?

6 + □ = 7 □ + 4 = 6 8- □ = 5

— До якої групи тварин належать синиці, сойки, горобці? (Птахи)

— Хто такі птахи? (Це тварини, тіло яких укрито пір’ям.)

 5 Весела лічба

• Сім зайчиків сидять І траву вони їдять.

От іще два прискакали.

Скільки зайців, порахували?

 • Під дубочком п’ять грибочків,

Під сосною їх чотири.

Скільки разом, полічили?

 • Ось до класу на урок,

 Прилетіло 6 сорок.

Три пізніше прибуло.

Скільки всіх сорок було?

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Скільки чисел ми вивчили?

— Назвіть їх у порядку зростання.

— Яке число найменше? Яке число найбільше?

— Які геометричні фігури ви знаєте?

— Чим виміряється довжина відрізка?

— Як дістати число 9?

— Що сподобалося на уроці?

— Оцініть свою роботу.

— Намалюйте червоне сонечко, якщо вважаєте, що ви добре працювали й можете тепер допомогти іншим.

— Намалюйте синє сонечко, якщо вважаєте, що вам потрібна допомога й ви щось не зрозуміли.

— Намалюйте жовте сонечко, якщо вважаєте, що вам було важко на уроці.



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1853 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Розпорядок дня учнів і його вплив на здоров'я. Правиль­на організація роб...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:


Яндекс.Метрика
Рейтинг@Mail.ru