Головна » Конспекти » 1 Клас » Математика

Ознайомлення з дією додавання. Знак «плюс». Складання прикладів на додавання за предметними малюнками. Поняття «на», «над», «під»

УРОК 15

Тема: Ознайомлення з дією додавання. Знак «плюс». Складання прикладів на додавання за предметними малюнками. Поняття «на», «над», «під». Порівняння за віком («молодий — старий»)

Мета: ознайомити дітей з дією додавання і знаком «+»; вчити записувати і читати приклади на додавання; ознайомити з поняттями «на», «над», «під»; вправляти в порівнянні чисел у межах 5; розвивати кмітливість; виховувати старанність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав, друзі, дзвінок.

Починається урок.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Усна лічба

— Сьогодні на уроці ми подорожуватимемо на чарівному потязі.

Але трапилася біда. Хтось причепив вагони не по порядку. (Учень виходить, міняє цифри на вагонах.)

— Скільки вагонів у нашому потязі? (5)

— Покажіть найменше з цих чисел. (Робота з числовими віялами)

— Яке число йде за числом 2; 3?

— А яке перед числом 5; 4.

— Покажіть сусідів числа 2; 3; 4?

— Покажіть найбільше з цих чисел. Вирушаємо в дорогу.

— Наближаємося до станції.

 2 Весела лічба

• На травичці біля хати Метушаться цуценята —

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних.

Скільки всіх?

— З яких двох чисел може складатися число 5? (3 + 2; 2 + 3; 4 + 1)

• — Васю, ти чому сердитий?

— Слив не можу полічити.

П’ять було, одну я з’їв.

Скільки мамі залишив?

— Як можна дістати число 4? (2 + 2; 3 + 1; 1 + 3)

 3 Геометричний матеріал

— А дорога у потязі непроста. (На дошці — малюнок фігури.)

 — Порахуйте, скільки на дорозі трикутників? квадратів?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Пояснення вчителя

 —У першому вагоні їдуть мишки. Перша мишка зібрала намисто.

 — Скільки синіх намистинок на нитці? (2)

 — Скільки зелених? (1 )

 — Скільки всього? (3)

 — Як отримали число 3? (До 2 додали 1.)

 — Більше або менше стало нове число?

— У математиці виконання цієї дії можна показати не тільки на намистинках, але й записати за допомогою чисел і знаків.

2 + 1 = 3, де знак « + » позначає додавання.

Цифру до цифри ми додамо,

Між ними хрестик поставимо.

Намотай собі на вус:

Цей знак в математиці називається «плюс».

Цей знак « = » називається дорівнює. Запис 2 + 1 = 3 називається прикладом. Читати цей приклад можна по-різному: два плюс один дорівнює три; до двох додати один, буде три.

● Фізкультхвилинка

Всі з-за парти піднялися,

Руки вгору — потяглися!

Вправо-вліво нахилились,

У віконце подивились.

Пострибали, пострибали І за парти посідали.

 2 Складання і читання прикладів за малюнками різними способами

— Їхали ми, їхали і на станцію Прикладів приїхали.

 3 Ознайомлення з поняттями «на», «над», «під»

 ● Робота в парах

— Домалюйте!

 4 Порівняння за віком («молодий — старий») Робота за малюнками.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Самостійна робота

3 + 2 = 3 +1 =2 + 1 =

1 + 2 = 1+ 1 = 4 + 1 =

 ● Пальчикова гімнастика «Комар»

Летить муха навколо вуха — жжж. (Водимо пальцем навколо вуха.)

Летять оси навколо носа — сссс. (Водимо пальцем навколо носа.)

Летить комар, на чоло — оп. (Пальцем доторкаємося до чола.)

А ми його — хлоп, (Долонькою до чола.)

І до вуха — зззз! (Затискаємо кулачок,

 підносимо його до вуха.) Відпустимо комара? Відпустимо!(Підносимо кулачок до рота

 2 Станція «Знайко». Логічні завдання

 й дмемо на нього, розтискаючи долоньку.)

• Щоб одягнути тепло синочків Не вистачає двох шкарпеточок.

 Скільки ж в сім’ї синків,

 Коли знайшли ми шість шкарпеток? (4)

• Я до річки йду з будинку,

 А назустріч — сто знайомих.

 Раптом один зі ста хлоп’ят Той, що був з сачком в руці,

 Повернути вирішив назад.

 Скільки нас іде до річки? (2)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Наша подорож добігає кінця.

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що ви вчилися робити?

— Як називається знак додавання?

— Якщо вам було цікаво і легко, намалюйте в зошиті сонечко.

— Якщо вам було нудно і складно, намалюйте в зошиті хмаринку.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 3136 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Осінь щедра, осінь золотава. Урок позакласного читання
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
«Золотаосінь»
Хто як до зими готується. Побудова і записування речень, що передають зміст м...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]