Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за висотою. Поняття кожний, решта. Підготовчі вправидо написання цифр

Тема: Кількісна та порядкова лічба. Порівняння предметів за висотою. Поняття кожний, решта. Підготовчі вправидо написання цифр

Мета: ознайомити учнів з порядковою лічбою предметів, з відношеннями кожний, решта; вправляти учнів в кількісній та порядковій лічбі; продовжувати підготовку до написання цифр; розвивати гнучкість мислення, увагу, пам’ять; формувати позитивне ставлення до предмета, дбайливе ставлення до своїх речей.

Обладнання: лічильний матеріал (різні за розміром геометричні фігури, фігури тварин), ндивідуальний лічильний матеріал  (палички), математичні віяльця; екран, комп’ютер,  мультімедійна презентація.

Хід уроку

І. Організація класу

1.Дзвінко пролунав дзвінок –

 Всім пора нам на урок.

 Все у нас уже на місці,

 Залишилось тільки сісти.

-Кому дозволимо першими сісти? (Дівчаткам.)

- Так, спочатку краса … (Сідають дівчатка.)

- А потім – сила … (Сідають хлопці.)

- А тепер …

Сядьте, діти, всі гарненько,

 Руки покладіть рівненько,

 Голову вище підніміть,

 Свої плечі розведіть.

 Мені, діти, усміхніться

 Веселіше подивіться!

2. Логічна розминка. Гра «Запитую – швидко відповідай».

- Яка пора року настала? (Осінь.)

 Який зараз місяць? (Вересень.)

 Який сьогодні день тижня? (Четвер.)

 Який вчора був день тижня? (Середа.)

3. Повідомлення завдань уроку.

 Діти! Саме вчора, в середу трапилася незвичайна казкова подія.

 Сідайте рівненько і уважно слухайте.

-На спортивному майданчику великої школи учні гралися …

 Відгадайте, чим?

 Круглий, гарний і легенький,

 Високо літає.

 Йому діти дуже раді,

 Бо ним кожен грає. (М’яч.) (Слайд1.)

 Сьогодні на уроці, діти, вибудете разом з м’ячем виконувати різні

 завдання, які допоможуть вам засвоїти новий матеріал.

ІІ. Контроль, корекція й закріплення знань

1. Робота з лічильним матеріалом.

- Пролунав дзвінок, і учні швиденько побігли на урок. А м’яч так

і залишився на спортивному майданчику. Лежав, лежав та раптом

ожив і покотився до лісу. (Слайд 2.)

Поки м’ячик котиться, давайте попрацюємо з лічильним матеріалом

 На набірному полотні геометричні фігури:

- Скільки трикутників? Покажіть цифру.

- Яких кружечків більше?

- Викладіть стільки паличок, скільки маленьких кружечків.

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

 Котився, котився наш м’ячик і на лісовій галявині опинився.(Слайд3.)

 Стомився і біля пенька зупинився відпочити.

- Поки м’ячик відпочиває ми з вами попрацюємо .

 1. Робота з лічильним матеріалом.

На наборному полотні -фігури тварин з набору лічильного

матеріалу. Уточнюється засвоєння понять про розміщення предметів

у просторі.

- Яке місце займає ведмедик? (Перший у верхньому ряду.)

- А зайчик? (Другий у верхньому ряду.)

 -Отже личити можна не тільки так: один, два, три і далі, а ще і так:

перший, другий, третій. Коли запитують, який за порядком предмет,

 то відповідають саме так.

-Давайте навчимося лічити за порядком.

А м’ячик наш, хай ще трохи відпочине.

2. Ознайомлення з порядковою лічбою.

 -Послухайте вірш.

-  Порядкова лічба до 10

 Щоб напитися водиці,

 Йшли звірята до криниці. (Слайд 4.)

 Самий перший був там лось.(Слайд 5.)

 Він напився перший, ось!

 Потім він покликав друга –

 Їжачка, і той був другий.

 Прискакала білка Бетя,

 Напилась водиці третя

 Потім черепаха Берта, (Слайд 6.)

 Приплелась вона четверта.

 Далі вовчик довгоп’ятий,

 Він прибіг уже аж п’ятий.

 А зайчисько куцохвостий

 Пів водицю вже аж шостий. (Слайд 7.)

 Лиска пізно вийшла з дому

 І тому була аж сьома.

 Козенятко приплелося,

 Вже аж восьме напилося.

 А ведмедик волохатий

 Пив водицю аж дев’ятий. (Слайд 8.)

 Тут прибігли поросята.(Слайд 9.)

 Всі їм кажуть:

 Ви десяті!

 (Читаючи, робимо невеличкі паузи перед виділеними словами, діти допомагають закінчити фразу.)

3..Виконання завдання 1 на с. 6 підручника.

- Побачила м’ячик сорока (Слайд10.) і полетіла всім розповідати

про незвичайного гостя. Поки сорока літає ми з вами попрацюємо

з підручником.

 Знайшли завдання1 на с. 6 підручника.

- Чи всі фігури зверху однакові за формою і за розміром? А за

 кольором?

- Як називається кожна з них?

- А знизу всі фігури однакові за формою?

- Назвіть кожну з них зліва направо. А тепер – справа наліво.

- Скільки рожевих фігур у нижньому ряду?

- А решта якого кольору?

- Чи однакові за кольором фігури в першому стовпчику зліва?

- А справа?

 4..Робота над завданням 2, 3 на с. 6 підручника.

- Назліталося птахів! Прибіглиі звірятка. Назвіть птахів.(Завдання 2.)

- Порахуйте птахів зліва направо. На якому місці ластівка?

- А зараз порахуйте птахів справа наліво.

- На якому місці зараз ластівка?

- Закрийте другу пташку. Назвіть решту.

- Назвіть звіряток. (Завдання 3.)

- Скільки звіряток? Покажіть цифру.

Назвіть їх від найнижчого до найвищого. Між ким стоїть мишеня?

- Хто крайній справа?

ІІІ. Розвиток і закріплення математичних знань

1. Кожна пташка хоче з м’ячиком познайомитися, розповісти про себе.

Але ж птахи не вміють говорити. Поки вони намагаються зрозуміти один

одного ми з вами виконаємо віршоване завдання.

Кілька гномів стали в ряд.

Другий зліва – гном Кіндрат.

А як справа рахувати,

Будеш третім ти, Кіндрате!

 Скільки було гномів? (Чотири.)

 Покажіть Кіндрата. (На наборному полотні – 4 гномики.)

 2. Фізкультхвилинка

-Ой, дивіться, наш м’ячик заснув. Це вже дійсно стомився.

Давайте і ми перепочинемо.

3. Фізкультхвилинка

Дружно разом піднялись,

Вліво, вправо подивились.

Потім хутко подивились.

Всім навколо посміхнулись.

Поплескали у долоні

І побігали. як поні.

Хай лунає всюди сміх,

Ми ж бо кращі від усіх!

 4.Робота над завданням 1, 2, 3 на с. 4 зошита.

- Прокинувся наш мандрівник і зрозумів, що заблукав. Почав

 плакати, та так голосно, що позбігалися звірята. Вони пообіцяли

 допомогти йому.

 а) Знайшли завдання 1 на с. 4 зошита. Ось вони де.

 Де зайчик? А де котик? Хто між ними? Хто посередині?

 Скільки всього звіряток?

 Розмалюйте четверту тваринку зліва.

 б) Завдання 2 на с. 4 зошита

 Продовжимо. Синім олівцем розмалюйте найдовший предмет, а

сірим -найкоротший предмет.

Порівняйте довжину залишівшихся предметів.

 в) Завдання 3 на с. 4 підручника

 З’єднайте лініями однакові фігури. Розмалюйте потрібну кількість

фігур.

5.- Поки тваринки виводять мандрівника з лісу, ми з вамивиконаємо

 в зошитах4 завдання. Будемо писати похили палички.

Сіли рівненько. Згадали наш віршик.

 ( Діти кажуть:

«Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно не зігнусь.

До роботи я берусь.»)

 ( Діти пишуть похили палички, після пояснення вчителя.)

ІV. Підсумок уроку.

- Діти! М’ячик дуже вам вдячний за допомогу.

- А чому ця історія трапилась з м’ячем?

- Як ви поводитесь зі своїми речами?

- Що вам сподобалось на уроці? (Вправа «Мікрофон»)



Категорія: 1 Клас Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 2494 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах»
Дикорослі та культурні рослини
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
kharlamova2502