Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Написання вивчених букв, слів з вивченими буквами, речень за аналогією. Списування з друкованого тексту

Тема: Написання вивчених букв, слів з вивченими буквами, речень за аналогією. Списування з друкованого тексту

Мета:

Закріплювати в учнів навички написання рядкових і великих букв, навички списування з друкованого шрифту, розвивати у дітей самостійність при виконанні завдань, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до праці.

Обладнання: малюнки казкових героїв, макет колоска з літерами на зернятках, макет мішка, предметні малюнки, картки зі словами, таблиці.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами знову побуваємо в казці. Ми вивчили багато букв української абетки. На цьому уроці ми пригадаємо всі ці букви, перевіримо ваші вміння писати їх, поєднувати одну з одною у словах і складах, списувати із друкованого шрифту.

Наші герої підготували багато завдань. А ми покажемо чого навчились.

- Діти, до нас в гості на урок просяться казкові герої. Хто це – ви зараз дізнаєтесь, відгадавши загадки.

Загадка                                                                   Загадка

Хвіст – як ниточка, сама – як калиточка.       До схід сонця встає,

А очі – як сім’я. (Миша)                                  Спати нам не дає. (Півник)

- Героями якої казки є півник і миші?

- Як звали героїв?

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Складання слів з вивчених літер.

Жили собі двоє мишенят – Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють та співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.

Ото якось підмітав у дворі та й знайшов пшеничний колос.

- Півник знайшов колосок і просить вашої допомоги: з букв, які на зернинках скласти слова.

- Яке слово склав? (півник, миша)

2. Звуковий аналіз слів.

- Зробить звуковий аналіз слів, які ми склали.

- Назви наголошений, ненаголошений склад.

Півник вдячний вам за допомогу.

Фізкультхвилинка

3. Повторення звукового значення вивчених літер.

- Круть, Верть, - став гукати півник, - а гляньте-но, що я знайшов!

Поприбігали мишенята та й кажуть:

- Коли б це його обмолотити…

- А хто молотитиме? – питається півник.

- Не я! – одказує одне мишеня.

- Не я! – каже й друге мишеня.

- Я обмолочу, - каже до них півник. І взявся до роботи.

А мишенята й далі граються.

А зернятка в колосочку були непрості. Кожне зернятко принесло нам літеру.

- Назвіть букви, що позначають голосні звуки.

- Яка буква позначає голосний звук і м’якість попереднього приголосного?

Півник просить вас записати великі букви, що позначають приголосні звуки.

- В яких випадках пишеться велика буква?

4. Утворення та запис складів з вивчених літер.

От вже й обмолотив півник колосок та й знов гукає:

- Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте, скільки зерна я намолотив!

А з цих зерняток півник хоче, щоб ви склали і записали склади. Але

послухайте умову: це повинна бути перша буква імен мишенят.

- Як звали мишенят?

З буквою К записати всі склади

З буквою В записати всі склади

Для того, щоб швидше допомогти Півнику, ми розділимо цю роботу

між дівчатками і хлопчиками.

- Перш ніж виконувати, давайте згадаємо, як з’єднуються рукописні літери

Півник вдячний за допомогу.

Фізкультхвилинка

5. Запис слів з вивченими літерами.

Поприбігали мишенята.

- Треба, - кажуть, - зерно до млина однести та борошна намолоти.

- А хто понесе? – питає півник.

- Не я! – гукає Круть.

- Не я! – гукає Верть.

- Ну, то я однесу, каже півник. Узяв на плечі мішок та й пішов.

Допоможемо Півнику?

А мішок важкий, бо з малюнками. Давайте допишемо слова – назви предметів, зображених на цих малюнках.

- Що зображено на малюнку?

- Як пишеться перше слово? Всі решта через кому.

- На які 2 групи поділимо слова? (Квіти, дерева)

- Яке з цих слів має декілька значень? (Півник)

- Молодці! З завданням справились!

6. Списування з друкованого тексту.

А мишенята собі одно скачуть – у довгої лози граються.

Прийшов півник додому, знов кличе мишенят:

- Гей, Круть, гей, Верть! Я борошно приніс.

Поприбігали мишенята, пораділи:

- Ой, півничку! Вже тепер тісто треба замісити та пиріжечків спекти.

- Хто ж міситиме? – питає півник.

А мишенята й знов своє:

- Не я! – пищить Круть.

- Не я! – пищить Верть.

Подумав півник та й каже:

- Доведеться мені, мабуть.

Поки півник місить тісто у нас є завдання:

Записати речення, записані друкованим шрифтом.

- Прочитайте 1 речення.

- Скільки слів у реченні?

- З якої букви починаємо писати?

- Що ставимо в кінці речення?

Півник це завдання перевірить і оцінить вашу роботу.

ІV Підсумок уроку.

От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі

нагоріло, посадив пиріжки.

Мишенята й собі діло мають: пісень співають, танцюють.

Аж ось і спеклися пиріжки, повиймав їх півник, виклав на столі.

А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба.

А півник і говорить мишенятам:

- Складіть і прочитайте речення.

А миші ліниві. Допоможемо їм?

- Складіть речення. Запишіть в зошит.

- Як ви розумієте це прислів’я?

- Як ви гадаєте, отримають мишенята пиріжки? А чому?

- Ох, і голодний я! – каже Круть.

- А я який голодний! – каже Верть.

Та й посідали до столу.

А півник і каже:

- Стривайте-но, стривайте! Ви мені перше скажіть, хто знайшов колосок.

- Ти, - кажуть мишенята.

- А хто його обмолотив?

- Ти, - вже тихіше відказують Круть їх Вертем.

- А тісто хто місив? Піч витопив? Пиріжків напік?

- Ти, - вже й зовсім нищечком кажуть мишенята.

- А що ж ви робили?

Що мали казати мишенята? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких лінюхів пиріжками пригощатиме?

- Чому вчить ця казка?

- А ми отримаємо винагороду за роботу?

- Ми допомагали півнику?

- Давайте пригадаємо, що ми робили на уроці?

- І миші дивлячись на вас теж полюблять працю!



Категорія: 1 Клас Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2374 | Рейтинг: 5.0/1

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Ро...
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
udgenmypusecat, kharlamova2502, dudnichenkotv