Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


"Маленькі пуховички"

скачати

Урок  199 (читання)

Тема: "Маленькі пуховички"

Мета: удосконалювати вміння працювати з текстом: аналізувати прочитане, виділяти головне; продовжувати формувати в учнів навички самоорганізації для виконання навчальних завдань; узагальнити знання дітей про життя тварин узимку та навесні; розвивати навички виразного читання; учити дітей бути спостережливими, уважними; виховувати гуманні почуття, любов до природи, вчити працювати спільно.

Обладнання: малюнки тварин, магнітофон, аудіозапис голосу глухаря.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Артикуляційні вправи

"Пеньок" 

качата вхід Маринка

качата вхід Яринка

качата вихід Маринка

курчата вхід Маринка

качата вхід Маринка

2 Узагальнення знань, засвоєних на минулому уроці

1) "Виправ помилки".

Ясик ішов понад шляхом. От на кущі сидить хитра сорока. Чого це сорока так дивиться на землю? Що там побачила сорока?

- Що неправильного ви помітили у тексті? (.Постійно вживається слово сорока.)

- Як виправити цей текст? (Знайти слова, що будуть замінювати це слово: вона, пташка, білобока, непосида, вертихвістка)

2) Робота в парах. Читання тексту "Зустріч" за О. Копиленком по абзацу ("Післябукварик", с. 32)

3) Узагальнення та обговорення прочитаного.

- Як ви вважаєте, що загрожувало зайченяті?

- Як би ви вчинили на місці Ясика?

- Чому не можна забирати додому знайдених звіряток чи пташенят?

- Хто ж доглядає за малятами у лісі? (У кожній лісовій родині є звірі-няньки.)

- Як називають таку няньку у ведмежій сім'ї?

- Хто няньчить малюків у вовчій родині?

- Які ще має обов'язки звір-нянька?

З Гра "Поєднай речення" ("Післябукварик", с. 38)

У качки У борсука У їжака

їжаченята

каченята

борсученята

- Які з цих тварин бувають і дикими, і свійськими? (Качки)

 Фізкультхвилинка

Сірі гуси прилетіли, (Рухи руками, як крилами.)

На галяві тихо сіли. (Присісти.)

Посиділи, посиділи,

Потім встали, (Встати.)

Побігали, (Біг на місці.)

Пострибали, (Стрибки.)

Пір'ячко зронили (Рухи руками, як крилами.)

І далі полетіли...

4 Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми ще більше дізнаємося про життя диких тварин, будемо вчитися виразно читати за особами та визначимо, хто ж розбудив лісових мешканців навесні.

III. Робота над матеріалом уроку

1 Ознайомлення з оповіданням "Диво" (за А. Давидовим) ("Післябукварик", с. 36)

- Яке ж диво діти побачили коло яру?

2 Словникова робота. "Скарбничка слів та понять" (с. 36)

Пуховички - так автор називає пухнастих каченят.

Яр - це глибока довга западина, вимита водою.

Хутко - швидко.

Виводок - маленькі пташенята.

3 Вправи для розвитку навичок читання (с. 38)

Додаткові запитання до завдання 1

- Чому перші два слова написані з великої букви? (Маринка, Євгенко - імена.)

- Назвіть слова, близькі за значенням. (Дітки, малятка)

- Зачитайте 2 групи споріднених слів. (Борсук, борсученята. Качка, каченята)

- Прочитайте 3-й стовпчик слів та визначте, що вони означають. (Скочив, вискочив, штовхав, заштовхав - що зробив? - дія предмета)

Додаткові запитання до завдання 4

- Зробіть звуковий аналіз слів троє, звірята, яр. Полічіть кількість звуків та букв. Поясніть відмінності, якщо вони є.

4 Читання "ланцюжком" оповідання "Диво" (за А. Давидовим) (с. 36)

5 Вибіркове читання та обговорення прочитаного

- Де знаходилися борсученята?

- Прочитайте, що сказано у тексті про борсученят; про борсука.

- Як автор назвав маленьких каченят? Чому?

- Чому, на вашу думку, оповідання називається "Диво"?

6 Робота за малюнками

- Розгляньте малюнки та визначте серед них зайвий. Поясніть свій вибір.

Ведмідь, білка, борсук, їжак. (Білка не спить узимку.)

Вовк, лисиця, заєць, ховрашок. (Тільки один ховрашок лягає спати на зиму.)

- Назвіть тварин, що взимку лягають спати. (Ведмідь, їжак, ховрашки, ящірки, змії)

7 Повідомлення вчителя

- Багатьом тваринам допомагає пережити сувору зиму зимова сплячка. Звірі восени багато їдять, накопичуючи жировий прошарок під шкірою, який використовують узимку. Деякі з них впадають у дуже глибокий сон. Температура їхнього тіла знижується до

2-4 °С. У їжаків, наприклад, зникає здатність щось відчувати, і вони не просипаються навіть, якщо потрапляють до лап лисиці.

8 Ознайомлення з оповіданням І. Прокопенко "Хто розбудив ліс"

- Хто ж розбудив ліс навесні?

9 Слухання голосу глухаря

10 Читання тексту частинами. Обговорення прочитаного

o Від початку до слів "...аж до весни".

- Які тварини спали взимку?

- Де вони спали?

- Як ти думаєш, що снилося кожному з них?

o Від слів "Напровесні..." до слів "... а ви розгомонілися".

- Чому прокинулися бурундуки?

- Чому бурчав їжачок?

- Що проревів ведмідь?

- Який сон йому наснився перед цим?

o Від слів "Нас самих..." до слів "...плескіт струмка".

- Що відповіли борсуки?

- Хто ж це всіх розбудив?

- На що була схожа пісня глухаря?

o Від слів "Глухар..." до слів "...весна в ліс прийшла!".

- Як глухар пояснив, чому він співає та всіх будить?

11 Підготовка до читання оповідання за особами. Розподілення ролей. Тренування у виразності читання від кожної особи

12 Читання оповідання за особами (автор, борсуки,їжак, ведмідь, глухар)

IV. Підсумок уроку

- Що здивувало вас сьогодні на уроці?

- Що нового дізналися?



Категорія: 1 Клас Навчання грамоти | Додав: SYLER (27.12.2013)
Переглядів: 622 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Техніка безпеки при роботі з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному ...
Декоративна форма й колір. Практична робота «Диво-птах»
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Картини природи початку зими. М. Підгірянка «Ходить, ходить зима гаєм». О. Ту...
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: