Головна » Конспекти » 1 Клас » Природознавство / Я і Україна

Різноманітність рослин

УРОК 22

Тема: Різноманітність рослин

Мета: розширити уявлення про різноманітність рослин, формувати поняття «кущ», «дерево», розкрити значення рослин для людей. Розвивати вміння доглядати за кімнатними рослинами. Виховувати дбайливе ставлення до рослин, любов до природи.

Обладнання: малюнки з різними рослинами, діапозитиви, плакат, сигнальні картки.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення вивченого матеріалу. Складання слів зі складів.

— Для кого ґрунт став домівкою?

— У якому ґрунті краще ростуть рослини?

2. Проблемний вступ до уроку.

— Подивіться на малюнки.

— Що зображено на них? (Дерева, квіти, трава)

— А як можна назвати одним словом? (Рослини)

II. Формування нових знань, прийомів і засобів діяльності.

1. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про рослини, як і де ростуть, навіщо вони потрібні людям і тваринам, дізнаєтесь, які рослини є символами нашої України.

2. Відгадування загадки.

Що воно таке?

Дихає, росте,

Живиться, розмножується,

А ходить, не ходить. (Рослина)

— Як ви гадаєте, до якої природи належать рослини?

(Живої природи )

3. Розповідь вчителя.

На скільки багата та різноманітна жива природа!

Прогулюючись лісом, ми бачимо там багато метеликів, що порхають між квітучих рослин, величезні дуби, вкриті мохом, біля липи ростуть конвалії, а он біля берези — гриби. Яка кругом краса — справжнє царство!

Рослини зустрічаються майже скрізь: і на суходолі, і у річках, морях, океанах.

Неоціненна роль рослин у природі. Вони є їжею для тварин і людини.

З давньої давнини людина користується рослинами, виробляючи з них усе потрібне для життя: меблі, одяг, папір, ліки, іграшки, їжу; використовує ягоди, гриби, горіхи.

Рослини створюють неповторний барвистий образ нашої планети. Одні маленькі, інші — великі; одні протягом року зелені, а інші скидають листя на зиму.

Деякі рослини прикрашають наші домівки, подвір'я, інші — вживаємо в їжу. Царство рослин налічує майже півмільйона видів.

4. Гра «Що де росте». Демонстрація діапозитивів із зображенням рослин.

Вчитель питає, де ця рослина росте — в лісі, у полі, на луках, на подвір'ї, в кімнаті, а діти відповідають.

5. Робота з підручником, с. 65.

Читання статті «Рослини».

6. Гра «Що де росте».

У дітей картки з підписами: город, ліс, садок. Ведучий називає рослину, зображену на малюнку, а учні показують картку з підписом, де ця рослина росте.

— Яка рослина на малюнку зайва?

7. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Рослини ростуть у природі, вони різноманітні. Між собою їх поділили на групи: дерева, кущі, трав'янисті рослини.

— Подивіться на малюнки. (Зображення дерев, кущів, трав'янистих рослин)

— Як ви думаєте, чим відрізняються ці рослини?

(Відповіді дітей)

Дерево має одне високе дерев'янисте стебло — стовбур, у куща — кілька низьких міцних дерев'янистих стебел; трав'янисті рослини мають м'які, соковиті, зелені стебла.

Фізкультхвилинка

Раз, два — всі пірнають,

Три, чотири — виринають,

П'ять, шість — на воді,

Кріпнуть крильця молоді,

Сім, вісім — ще є сили.

Всі до берега приплили,

Обсушились, потягнулись

І розбіглись, хто куди.

8. Відгадування загадок, відгадки записують діти на дошці в дві колонки: дерева і трав'янисті рослини.

• Без рук, без ніг, а на батіг пнеться. (Квасоля)

• Червоний колір, а винний смак, кам'яне серце, а чому це так? (Вишні)

• Повна діжка жита, п'ятачком накрита (Мак)

• Навесні вона в теплі

Проростає з-під землі.

Має трунок, має вроду

І дарує насолоду. (Квітка)

• Навесні цвітуть, мов свічі,

Заглядають сонцю в вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть кожушки. (Каштан)

III. Формування вмінь та навичок

1. Робота з підручником, с. 66.

(Учні розглядають малюнки в підручнику.)

— Дари яких рослин зображено на малюнках?

2. Гра «Дерева, кущі, трав'янисті рослини».



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (19.10.2013)
Переглядів: 2942 | Рейтинг: 2.0/1

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 18
Самообслуговування. Призначення одягу та взуття
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]