Головна » Конспекти » 1 Клас » Природознавство / Я і Україна

Природні та рукотворні об'єкти (тіла)

Урок 10

Тема. Природні та рукотворні об'єкти (тіла)

Мета: дати загальну класифікацію об'єктів навколишнього світу, формуючи цілісне уявлення про нього; учити наводити приклади об'єктів живої та неживої природи, об'єктів, створених руками людини; закріплювати навички групувати об'єкти неживої та живої природи та рукотворні об'єкти за суттєвими ознаками; виховувати дбайливе ставлення до природи та речей, створених людиною.

ХІД УРОКУ

I . Організаційний момент

• Вправа «Погода»

— Яка зараз пора року?

— Який місяць?

— Яке число?

— Тепло чи холодно надворі?

— Який стан неба?

— Яка температура повітря?

— Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Повідомлення теми і мети уроку

• Гра «Я знаю три назви...»

Учитель кидає м'яч учням і пропонує назвати представників живої природи.

Наприклад:

• листяні дерева;

• птахи;

• комахи тощо.

— Окрім рослин, тварин, грибів, нас оточує безліч інших предметів. Сьогодні на уроці ми навчимося орієнтуватися в цьому різноманітті.

III. Вивчення нового матеріалу

1 Ознайомлення з природними і рукотворними об'єктами

— На уроках ми вивчаємо природу. А що таке природа? Визирніть у вікно. Що ви там бачите? (Сонце, небо, дерева і т. ін.)

— Ліс і річка, небо і повітря, вода, дощ, сніг, птахи, звірі та рослини — все це природа. Не належить до природи лише те, що зроблено руками людини.

Подивись, мій милий друг,

Що знаходиться навкруг?

Небо ясно-голубе,

Сонце світить золоте,

Вітер листям грає,

Хмарка в небі пропливає.

Поле, річка і трава,

Вітер в полі повіва,

Птахи, звірі і ліси,

Грім, тумани, світ краси,

Людина і погода —

Усе це навкруги... (природа).

— Як ви вважаєте, на які дві групи можна розділити предмети, що оточують нас?

2 Робота за малюнками

— Назвіть і розподіліть предмети, зображені на малюнку, на дві групи.

Доповніть кожну групу своїм прикладом.

Природні об'єкти Рукотворні об'єкти

3 Вправа «Мікрофон»

— Продовжте перелік, початий художником. (Діти називають те, що створено руками людини: будинки, машини, меблі, шкільне приладдя тощо.)

— Протягом усієї історії людства руками і розумом людей було створено величезну кількість різноманітних речей, будівель, машин і механізмів (штучний супутник Землі, комп'ютер, телефон тощо). Ці речі створила людина.

Висновок: рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць, зорі, повітря, вода, ґрунт — усе це природа. Те, що зроблене руками людини, не належить до природи.

• Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

1 Розв'язування логічних завдань «Що зайве? Чому?»

• Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.

• Дуб, камінь, Сонце, повітря.

• Вітер, річка, білка, веселка, дощ.

• Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.

2 Виконання завдань

1) Назвіть з переліку те, що зроблене руками людини.

• Хмара • трава

• космічний корабель • горобець

• стіл • Сонце

2) Намалюйте два будь-яких предмети, зроблені руками людини.

3) Назвіть те, що не зроблено руками людини.

• Річка • літак

• кит • вода

• парта • небо

4) Намалюйте будь-які два об'єкти природи.

5) Яке речення правильне?

• Природою називається все те, що оточує людину.

• Природою називається все те, що зроблено руками людини.

• Природою називається все те, що оточує людину і не зроблено її руками.

6) Природні об'єкти — це те, що:

• створено людиною;

• створено нашою планетою;

• створено природою.

7) Що не належить до природних об'єктів?

а) Тварини, рослини;

б) зроблене руками людини;

в) річки, моря, океани.

8) Зазначте природні об'єкти.

а) Підручники, зошити, будинки, будівля школи, машини, космічні станції;

б) людина, рослини і тварини, моря і океани, Сонце, Земля, фабрики і заводи;

в) Сонце, Земля, повітря, вода, людина, рослини і тварини, гриби і мікроби.

9) Що створено руками людини? Позначте зайве. Чому ви так уважаєте?

3 Робота в групах

• Гра «Розгубилися слова»

— Діти, впродовж уроку ви здобули нові знання про природу і про речі, створені людьми. Тепер у групах складіть речення, як потрібно ставитися до природи та речей, створених людьми. (Речення — на окремих аркушах на дошці.)

• Берегти природу. Потрібно

• Людей. працю Шануй

Висновок. Потрібно берегти природу та шанувати працю людей.

V. Підсумок уроку

— На які дві групи можна розподілити предмети, що оточують нас?

— Що таке природні об'єкти?

— Що таке рукотворні об'єкти?

— Наведіть приклади природних об'єктів.

— Наведіть приклади рукотворних об'єктів.

— Як необхідно ставитися до речей, створених людиною?



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (05.08.2013)
Переглядів: 3431 | Рейтинг: 5.0/1

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Листяні та хвойні рослини
Тема. Казки народів світу. Урок позакласного читання
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Безпека на відпочинку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]