Головна » Конспекти » 1 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Аплікація з паперу. Кульбабка

Тема: Аплікація з паперу. Кульбабка

Мета: закріплювати вміння учнів працювати за планом; відпрацьовувати прийоми різання паперу ножицями, згинання паперу; розвивати координації рухів рук при різанні, згинанні, склеюванні; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати колективізм, відповідальність за доручену справу, охайність, дисциплінованість.

Обладнання: ілюстрації із зображенням галявини з кульбабками, кольоровий папір, жовті серветки, клей, ножиці, пензлики, олівці, вологі серветки для рук.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 1 Привітання

Зазирнуло ранком сонце До школяриків у віконце,

У дзвіночок калатало,

Промінцями лоскотало:

— Прокидайтесь, не баріться,

Не пустуйте, гарно вчіться!

 2 Перевірка готовності до уроку

 3 Упорядкування робочих місць

II. робота над новим матеріалом

 1 Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо робити аплікацію з паперу. Ви працюватимете в парах. А що ми будемо виробляти, ви згодом дізнаєтеся.

 2 Вступна бесіда

— Відгадайте загадки.

 • Дівчинка трима в руці Хмарку-пух на стебельці.

Як подуєш ти на нього —

Не залишиться нічого. (Кульбаба)

 • Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло.

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

На дошці — ілюстрації із зображенням галявини з кульбабками.

Діти читають вірші.

  КУЛЬБАБКИ

Кульбабки дивилися в небо,

І вранішні роси пили,

Щасливо всміхалися сонцю,

Бо з ним вони схожі були.

В долоньках тримаю,

І дую щосили:

«Дід, баба, дід, баба», —

Повторюю я.

Маленька кульбабка,

А скільки в ній сили,

Щоб килимом стала Її вся сім’я.

Листочки промінчик ловили,

Щодня підіймались, росли...

Голівки біленькі зробились,

А з них парасольки вітри понесли.

Щоб нове життя народилося знову У полі і в нашім саду,

Щоб чули усі їхню пісню, розмову,

І я посміхнуся, коли їх знайду.

  Людмила Яцура

— Кульбаба, звісно, бур’ян, і на садовій ділянці боротися з ним необхідно. Але в природі немає нічого зайвого і непотрібного. Просто не всі знають, наскільки корисним є рослина-бур’ян кульбаба. Кульбаба відвіку широко використовувалася в народній медицині різних країн як зовнішній, при різних шкірних захворюваннях, і внутрішній засіб, що має протизапальну, жовчогінну, відхаркувальну дію, покращує травлення.

З молодого листя кульбаби у давні часи варили супи, а коріння, зібрані восени, після закінчення цвітіння, або ранньою весною, до цвітіння, сушили, обсмажували і вживали замість кави. З квіток кульбаб виходить смачне варення. Кульбаба використовується також для косметичних цілей.

Краса і користь кульбаби заслуговують того, щоб любити і широко використовувати цю чудову рослину.

Ви, напевно, здогадалися, що саме сьогодні ми будемо виготовляти.

III. демонстрація та аналіз зразка

Інструктаж

Діти працюють у парах.

— Візьміть дві серветки і складіть кожну вчетверо.

— Складіть кожну серветку ще раз вчетверо.

— Накладіть серветки одну на одну.

Учитель допомагає дітям пробити серветки посередині степлєром.

— Обріжте кінці серветки, вирізавши коло.

— Зробіть надрізи глибиною приблизно 10 мм через рівні проміжки.

— Підніміть верхній тонкий шар серветки.

— Стисніть його пальцями навколо центру.

— Піднімайте наступні шари і також стискайте їх пальцями.

— Підніміть всі шари один за одним. Можна піднімати по 2-3 шари одночасно.

— Щоб зробити листочки для кульбаби, візьміть смужки паперу розміром 4 х 12 см (на парті — нарізані смужки).

— Складіть їх навпіл, відріжте куточки.

— Вирізайте зубчики по частинах: спочатку робіть надріз перпендикулярно лінії згину, потім — надріз навскоси. Розгорніть листок і трохи вигніть його.

— Виріжте 8 листочків різних відтінків.

— Приклейте до основи тільки нижню частину листа.

— Для стебла зверніть трубочку зі смужки тонкого паперу.

IV. Фізкультхвилинка

 Руки за голову ставимо сміло І повертаємось вправо і вліво.

 Двічі наліво, двічі направо,

 Зробимо чітко, діти, цю вправу.

 Двічі наліво, двічі направо —

 Будемо мати гарну поставу.

V. практична робота учнів

Діти працюють у парах, виконують роботу разом, допомагають одне одному.

VI. виставка та оцінювання робіт

— Робота якої пари вам сподобалась найбільше?

— Які помилки помітили?

VII. підсумок уроку

— Над чим ми працювали сьогодні?

— Які прийоми роботи з папером закріплювали?

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 4416 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Урок-повторення. У комп’ютерному класі
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Культурні рослини рідного краю
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]