Головна » Конспекти » 1 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання транспортної техніки

Урок 53

Тема. Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання транспортної техніки

Мета: розвивати уявлення учнів про сучасні способи організації вироб-ництва; формувати вміння працювати в трудовому колективі поточним ме-тодом; виховувати відповідальність, колективізм.

Обладнання: ілюстрації із зображенням конвеєра автозаводу, картон, ко-льоровий папір, гумка, клей, лінійки, косинці, ножиці, пензлі, шило.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Учитель

Дзвоник всім нам дав наказ —

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно —

Хай мине чає недаремно.

Будемо уважні й старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Ми будемо не просто учнями, а робітниками, які працюють на автомобільному заводі.

Клас перетворюємо на автомобільний завод; середній ряд парт стає го-ловним конвеєром, а бічні ряди — цехами-постачальниками комплекту-ючих частин автомобілів. У кожному цеху оберемо начальника, на яко-го покладаються обов’язки регулювання відносин робітників свого цеху з іншими підрозділами, допомога і поточний контроль за їхньою робо-тою. Кожен робітник має своє робоче місце і виготовляє індивідуаль-но свою деталь, яка буде потрібна для збирання автомобіля-самоскида.

Один робітник розмічає матеріал, другий вирізує розгортку, третій по -значає місце згину лезом ножиць і згинає заготовку, четвертий склеює деталь. На конвеєрі деталі складають, кріплять на раму і відправляють в упоряджувальне відділення, де на робочих місцях виріб оздоблюють аплікацією або розфарбовують. Останній етап роботи пов’язаний із конт-ролем і випробуванням моделі і виконується у відділі технічного контро-лю, де начальником є вчитель.

ІІІ. Аналіз конструкції моделі вантажного автомобіля-самоскида

1. Відгадування загадок.

Біжать чотири брати,

жодного не можуть догнати. (Колеса)

Маленький будиночок

По місту біжить,

Дорослі і діти

В будиночку сидять. (Автобус)

Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину —

Усіх коней обжену,

Хоч кого наздожену! (Автомобіль)

— Автомобіль має такі деталі: рама, колеса, підшипники, осі-фіксатори

для коліс, кузов, кріплення до кузова, кабіна.

2. Хвилинка-цікавинка.

— Слово «автомобіль» у перекладі з грецької мови означає предмет, що

рухається сам. До того часу, коли винайшли автомобіль, усі транспортні за-соби — вози, карети — тягнули за собою тварини (коні, воли, віслюки).

Перший автомобіль був створений у Франції більше двох сотень років

тому. Він рухався з такою швидкістю, як ходять пішоходи.

Колеса перших автомобілів були дерев’яними з металевими обручами.

А вже пізніше з’явилися суцільні гумові шини без повітря всередині. Сучас-ні шини автомобілів — це гумові камери, які наповнюються повітрям.

IV. Послідовність трудових дій

Розподіл виготовлення деталей проходить із урахуванням інтересів ді-тей, а також їхніх умінь виконати технологічну операцію. Наголошую на від-повідальному ставленні до праці, бо якість виробу залежить від якості вико-нання завдання кожним учнем окремо.

V. Самостійна робота учнів

— Отже, запускаємо конвеєр, а кінцевий результат побачимо у відділі технічного контролю.

Учні виготовляють деталі, передають їх з «цеху» в «цех» конвеєром.

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

1. Начальник контрольно-технічного відділу підбиває підсумки: скільки автомобілів випустив завод за зміну, які трапились недоліки, чим вони зумовлені й як усунені. Начальники цехів відзначають тих, хто сумлін-но та якісно працював. Цим учням доручається передати вироби до ди-тячого садка.

2. Повторення правил дорожнього руху.

1) Відгадування загадки.

Як переходиш вулицю,

То завжди зупинись

І перш за все з увагою на

Мене подивись.

Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема,

Трикольорові очі

Я маю недарма. (Світлофор)

2) Повторення віршованих правил переходу вулиці.

1-й учень

Всім треба, перш ніж мандрувати,

Дорожню грамоту вивчати.

2-й учень

Йди тротуаром, не штовхайся

І краю правого тримайся!

3-й учень

Дорогу перейти нам слід,

Де пішохідний перехід!

4-й учень

По «зебрі» йди, це вкрай важливо,

На перехрестях — особливо!

5-й учень

На світлофор дивись: оку,

Як не горить зелене «око»!

6-й учень

Без світлофора перехід —

Поглянути наліво слід,

Направо також, безперечно.

Спішити дуже небезпечно!

7-й учень

Машина близько чи трамвай —

Нехай проїдуть, зачекай.

8-й учень

Де рух стрімкий і небезпечний,

Підземний перехід доречний!

Всі

Отож, на вулиці пильнуй!

Дорожні правила шануй!

(В. Бутрім)

VII. Підсумок уроку

— Які види транспортних засобів ви знаєте?

(Бесіда про при значення транспортних засобів, правила посадки і висадки па-сажирів з транспорту.)

— Хто управляє машиною? Якщо до того ж привести в дію машину, на-тиснувши на кнопку «пуск», то людина постане перед учнями повелителем своїх сталевих помічників.

VIII. Прибирання учнями своїх робочих місць

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 785 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Прикраси для ялинки
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]