Головна » Конспекти » 3 Клас » Зарубіжна література

Повість-казка. Отфрід Пройслер «Мала Баба Яга»

Урок 14

Тема. Повість-казка. Отфрід Пройслер «Мала Баба Яга»

Мета: навчати учнів самостійно орієнтуватися в структурі художнього твору, називати основні ознаки казки-повісті як жанру; зацікавити змістом казки; вчити сприймати великі за обсягом тексти цілісно; привертати увагу до засобів створення образу; розширювати словниковий запас учнів; розвивати навички виразного читання, пам'ять, кмітливість, логічне мислення, уяву, вміння обґрунтовувати свої думки; стверджувати ідею перемоги добра над злом.

Обладнання: мапа Європи; підручник; робочий зошит; вислови; картки до гри «Старт — фініш»; картки для групової роботи й характеристики героїв.

Хід уроку

І.  Емоційне налаштування на урок

Ми мандруємо у казку У цю радісну мить,

Щоб зрозуміти, як прекрасно У цьому світі жить.

Хай минає дитинство в перебігу літ —

Не забудеться дітям казки лагідний світ!

II. Мотивація навчальної діяльності

►► Вправи для розвитку артикуляції й дихання

Гра «Старт — фініш»

«СТАРТ»

Лев — левада каша — кашалот кара — карась поли — полиця млин — млинець мер — мереживо вал — валіза пара — парашут чай — чайка

«ФІНІШ»

балка — рибалка мчати — тримати роси — троси сук — борсук рись — борись сир — касир коси — покоси жити — дружити роль — король_______

III. Актуалізація опорних знань

 ►► Тест

 1) Казку «Мала Баба Яга» написала:

а) Мійоко Мацутані;

б) Оскар Уайльд;

в) Отфрід Пройслер;

г) Василь Жуковський

 2) За жанром цей твір є:

а) повістю;

б) повістю-казкою;

в) літературною казкою;

г) народною казкою.

 3) Казка «Мала Баба Яга» написана:

а)  прозою; б) віршами; в) за особами.

 4) Провідній думці казки «Мала Баба Яга» відповідає прислів’я:

а) Добро довго пам’ятається.

б) Слово чемне кожному приємне.

в) Куди голка, туди й нитка.

Чин--- почин

люк--- малюк

ріг--- пиріг

трави --- страви 

глина --- цеглина

мідь  --- ведмідь

рак--- байрак 

кран  --- екран

шина  --- вершина

Сон  --- сонце

око  --- околиця

мед  --- медуза 

пора --- поразка

клуб --- клубок 

маля --- маляр

вік  --- віконце

сини --- синиця 

мак  --- макітра

IV. Повідомлення теми й завдань уроку

— Сьогодні ми продовжимо вивчати повість-казку «Мала Баба Яга» Отфрід Пройслер. Послухайте продовження казки і поміркуйте, які вчинки й справи залишила по собі ця героїня.

V. Вивчення нового матеріалу

 1 Читання казки вчителем й учнями, перевірка розуміння

— З якою метою Яга та Абраксас прилетіли на базар?

— Який настрій панував на базарі серед людей?

— Чому саме дівчинці, яка продавала квіти, вирішила допомогти чаклунка? Як це її характеризує?

 2 Дослідження художнього тексту

Робота за технологією «Коло питань»

Учні складають запитання і відповіді на них за змістом твору.

 3 Вибіркове читання

— Прочитайте опис базару.

— Прочитайте розмову Баби Яги і дівчинки.

— Розгляньте малюнки художника. Озвучте малюнки текстом твору.

 4 Робота за технологією «Ситуативне моделювання»

Позиція героїв творуНаш висновокВисновок автора

Баба ЯгаУважна і співчутлива Доведення на основі

епізодів казки

АбраксасВірний товариш?

ДівчинкаНесмілива, бідолашка?

Тітонька Трам-Бам-Бах Зла, жорстока?

 5 Робота в групах

— Чи потрібні нам добрі вчинки?

Для того щоб зробити висновок, запишемо свої аргументи в таблицю.

Докази «ЗА» Докази «ПРОТИ»

VI. Узагальнення й систематизація знань

 1 Гра «Співавтори»

— Перекажіть уривок казки від імені дівчинки.

 2 Вправа «Передбачення»

— Які ще пригоди могли статися з Бабою Ягою? Як ви вважаєте? (Учні висловлюють припущення.)

— Прочитайте кінцівку казки самостійно і дізнайтесь, чи справдилися ваші передбачення.

VIII. Підсумок уроку

 1 Творче завдання «Сонце доброти»

Учні записують на промінчиках свої добрі справи, промінчики прикріплюють до сонечка.

 2 Робота за технологією «Мікрофон»

— Чого вас навчив сьогоднішній урок?

— Даруйте людям добро, радість, не чекайте віддачі!

Я вірю в силу доброти.

Добро завжди сильніше злого,

Дає наснагу, щоб цвісти І світлу обирать дорогу.

Я вірю в силу доброти,

Що має долю роботящу.

Що хоче, щоб і я, і три,

І все у світі було кращим.

  В. Крищенко Завдання для тих, хто любить читати

— Прочитайте кінцівку казки і дізнайтеся, чи змогла Мала Баба Яга помститися чаклункам і довести, що добро перемагає зло.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 840 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Сторінками улюблених книг. Урок позакласного читання
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
О. Буцень «На вулиці». В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»
Г. Демченко «Калинка». Загадки
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]