Головна » Конспекти » 2 Клас » Логіка

Задачі на повторення

Заняття 24

 Тема: Задачі на повторення

 Мета: вдосконалювати в учнів уміння складати судження; переробляти правильні судження на хибні і навпаки; розв’язувати задачі на припущення.

 Обладнання: таблички з написами, дракончики.

Хід Заняття

 I. Організація учнів до Заняття

 II. розумова розминка

 «Хитрий квадратик»

 Завдання: розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

 1 варіант 2 варіант 3 варіант

III. Задачі на припущення

Метод «Казка-гра»

— На сьогоднішньому занятті ми знову вирушимо у чарівну казкову країну.

(Учитель розповідає казку. У кожного на парті — маленькі дракончики з трьома головами і трьома хвостами.)

 ЧУДОВИСЬКО

 (Казка)

У лісі оселилося чудовисько прокляте: три голови і три хвости — хвостате й головате!

Багато сміливців намагалися перемогти чудовисько, та все марно. Тільки відрубають хвіст чи голову, аж тут нові ростуть! Охочих поборотися з чудовиськом ставало все менше. І тоді король оголосив:

Тому, хто трикляте чудовисько вб’є,

Відам я дочку й королівство моє.

Але й після цього охочих не побільшало: своє життя дорожче й від корони. Можливо, й досі б те чудовисько жило й наганяло жах на людей, коли б не молодий коваль Вакула. Наснився Вакулові дивний сон: сивобородий дідусь дав йому меч та й каже:

Якщо зрубаєш хвіст один, то виросте аж два!

А два хвости ссічеш — росте натомість голова!

А відсічеш дві голови — нічого не росте!

А трьох голів чи трьох хвостів ураз не відрубати.

Тепер іди й переможи чудовисько трикляте!

Прокинувся Вакула і викував собі такий меч, який уві сні бачив. А потім пішов до лісу на битву з триклятим чудовиськом...

Ще Вакулі довго йти.

Спробуй ти перемогти

Це чудовисько трикляте!

Казку встигнеш дочитати!

А поки ти грався, Вакула до лісу дістався. Кинувся на чудовисько і з розмаху дві голови відсік. Нічого не виросло! Він тоді хвоста відтяв. Але замість нього виросло два, а отже, стало аж чотири! Відрубав він за раз іще два хвости — голова відросла. От уже 2 голови і два хвости.

Що ж далі? Рубає Вакула дві голови, залишилося тільки два хвости.

Вакула подумав трохи і відсік одного, щоб виросло два, ще одного, і всіх стало чотири. А тепер вже зовсім просто: два хвости рубонув — голова виросла. Він ще раз два хвости рубанув — ще голова виросла. А дві голови відтяти — нічого не росте!

От і казці кінець! Так коваль Вакула здолав чудовисько.

(В. Бутрім)

— Чи зможете ви здолати чудовисько? Запропонуйте свої варіанти.

(Учні пропонують свої варіанти.)

1 спосіб

1 удар — 2 голови. (Залишається одна голова і два хвости.)

2 удар — 2 хвости. (Залишається один хвіст і дві голови.)

3 удар — 2 голови. (Залишається тільки один хвіст.)

4 удар — 1 хвіст. (Виросте два хвости.)

5 удар — 1 хвіст. (Буде три хвости.)

6 удар — 2 хвости. (Буде один хвіст й одна голова.)

7 удар — 1 хвіст. (Буде два хвости й одна голова.)

8 удар — 2 хвости. (Буде дві голови.)

9 удар — 2 голови. (Нічого не росте, чудовисько вбите.)

2 спосіб

1 удар — 2 хвости. (Буде один хвіст і чотири голови.)

2 удар — 2 голови. (Буде дві голови й один хвіст.)

3 удар — 2 голови. (Залишається один хвіст.)

4 удар — хвіст. (Буде два хвости.)

Далі — повтор першого варіанта.

Головне — не зробити помилку на 5-му ударі (не відрубати одразу два хвости, бо буде одна голова, а це — безвихідь).

3-й спосіб

1 удар— 1 хвіст. (Буде чотири хвости й три голови.)

2 удар 2 хвости. (Буде два хвости й чотири голови.)

3 удар — 2 голови. (Буде два хвости й дві голови.)

4 удар — 2 голови. (Буде два хвости.)

5 удар — 1 хвіст. (Буде три хвости.)

6 удар — 1 хвіст. (Буде чотири хвости.)

7 удар — 2 хвости. (Буде одна голова й два хвости.)

8 удар — 2 хвости. (Буде дві голови.)

9 удар — 2 голови.

КРАСУНЯ І ЧУДОВИСЬКО

 (Казка)

В одній казковій країні цар вирішив трьом найдисциплінованішим в’язням дати шанс визволитися та ще й одружитися з красунею царства, або... загинути у лапах чудовиська.

У запропонованих випробуваннях треба визначити, за якими дверима (або в якій з кімнат) красуня, а за якими — чудовисько (С. 73).

IV.Закріплення вмінь розв’язувати задачі на припущення

1. Самостійна робота в групах

1 група. Завдання 2 (С. 74).

2 група. Завдання 3.

3 група. Завдання 4.

4 група. Завдання 5.

 2.Колективна робота

Завдання 6.

V. Підсумок Заняття

— Пригадайте, що означає правильне та хибне судження?

— Що треба пам’ятати для успішного розв’язання задач на припущення?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1572 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Твоя квартира. Будь обережним
Українська народна казка «Рукавичка»
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Вітальна листівка до дня матері
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]