Головна » Конспекти » 1 Клас » Комп’ютерна азбука

Я - Ганнуся

Урок № 25

Тема: Я - Ганнуся

Мета уроку:

• ознайомити учнів із значенням емоцій у житті людини, зовнішнім відображенням різних емоційних станів;

• розвивати і закріплювати початкові навички використання різних елементів взаємодії з комп'ютером діалогових вікон, кнопок керування, перемикачів, пунктів меню програми;

• розвивати елементи навичок комунікації, вміння відрізняти емоційні стани, а також концентруватися на розв’язанні задачі, запропонованої на комп’ютері;

• виховувати співчутливе ставлення до людей.

Обладнання: електронна складова курсу, підручник.

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

— В суботу- у Ганнусі вихідний. Уроки вона вже вивчила, і мама дозволила їй погратися за комп'ютером, а сама пішла у справах. Ганнуся залишилась з комп’ютером наодинці. Пройшло 2 години. Щось їсти захотілось. Вона пішла на кухню, зробила собі бутерброд та пішла знову за комп’ютер. Жирними та брудними руками вона почала гратися далі. Нахилилась низенько до екрана монітора, щоб краще бачити, що там робиться. Елзік зробив Ганнусі 3 зауваження. Які?

• Які ще правила техніки безпеки ви знаєте?

II.Перевірка домашнього завдання .

- Діти, вам вдома треба було намалювати дерево родоводу. Зараз кожний покаже, що він намалював і коротко розкаже про свою сім'ю.

(Діти показують свої малюнки із короткою розповіддю про свою

сім’ю)

III. Розминка.

1.Знайди найдопитливішу мавпочку.

2. Чи зуміла ворона дістати хробачка?

3. З ким із хлопчиків подружиться дівчинка?

Повідомлення теми і мети уроку.

- Прослідкуй за рухом стрілочки і знайди зашифровані слова.

• Діти, які слова ми знайшли за допомогою стрілочок? (Ганнуся, почуття) Так, правильно. І тема нашого уроку також пов’язана з цими словами. Сьогодні на уроці Ганнуся розповість нам про себе та свої почуття. Тема уроку: "Я - Ганнуся”.

III.Вивчення нового матеріалу.

2. Словникова робота.

Почуття - це емоційний стан людини в певній ситуації.

Міміка - це вираз обличчя, який показує, що відчуває людина.

3. Розповідь Ганнусі.

- Діти, Ганнуся прислала нам листа, в якому вона розповідає нам, яка вона буває різна та про свої почуття. Давайте я вам прочитаю цього листа.

"Доброго дня, друзі! Я хочу розповісти вам про те, яка я буваю різна. Коли я дивлюся на себе у дзеркало, я - дівчинка Ганнуся. Поруч з татом і матусею - я не просто дівчинка, я - дочка. Коли йду до школи, я - учениця, а ще гарна подруга для своїх однокласників. Гоаючись з лялькою, я - дитина.

З бабусею і дідусем, я надія і опора. З Мурчиком, я - доросла і відповідаю за свого мапенького друга. Коли допомагаю матусі поратися на кухні, я відчуваю себе справжньою господинею. А в Майбутньому, коли я виросту я хочу стати програмістом, тому що дуже люблю працювати за комп ’ютером.

А ще я розповім тобі, які у мене бувають почуття. Я буваю радісною, задерикуватою, соромливою. А іноді я відчуваю провину, сум, подив. Ось така я різна. Діти, розкажіть мені про себе, якими буваєте ви. Я дуже хочу про це дізнатися. "

Ось такого листа прислала нам Ганнуся. Діти, скажіть, в яких ситуаціях, і як проявляються ваші почуття.

(Діти розповідають)

3. Робота з підручником.

- Діти, відкрийте підручники на сторінці 25. Подивіться уважно на Елзіка. Бачите, як різні почуття відображуються на його обличчі. А зараз покажіть мені, де Елзік відчуває провину. А здивування? Злість? Задерикуватість? На якому малюнку Елзіку соромно? А де він радісний?

4. Гра "Вгадай, що я відчуваю”.

Робота в парах. (Діти один одному мімікою показують які-небудь почуття. Один показує, інший відгадує. Потім навпаки.)

5. Фізкультхвилннка.

Буратіно потягнувся.

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів.

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик той дістати.

Треба нам навшпиньки стати.

V.Робота з програмою.

1. Опис програми та прийоми роботи з нею.

Все поле екрану - робоче вікно програми, з якою учні будуть працювати. На екрані шість емоційних станів Елзіка (для полегшення роботи вчителя їх пронумеровано, і вчитель може або запропонувати учням обрати якесь одне зображення для подальшої роботи і працювати разом зі всіма учнями, або запропонувати обрати кожному свій варіант та працювати індивідуально, лише підбиваючи підсумки). Учні обирають один із варіантів емоційного стану, натиснувши лівою кнопкою миші на відповідне зображення. Після переходу у нове вікно необхідно обрати назву цього емоційного стану. Коли вибір зроблено правильно, назва з’являється під картинкою Елзіка, в іншому випадку - діалогове вікно з похмурим Елзіком, пропозицією "Подумай ще!” та кнопкою "ОК”.

Зверніть увагу, шо для кожного із зображень є лише одна правильна відповідь. Далі необхідно обрати один з кольорів цього стану (в цьому разі будь-яка відповідь вважається правильною). Після вибору кольору прямокутник відповідного кольору з’являється під портретом Елзіка. Далі необхідно обрати смайлик, який відповідає обраному емоційному стану. Якщо вибір зроблено правильно, цей смайлик з'являється піл картинкою Елзіка, в іншому випадку - діалогове вікно з похмурим Елзіком, пропозицією "Подумай ше!" та кнопкою "ОК". Зверніть увагу, що для кожного із зображень є також лише одна вірна відповідь. Після цього учні опиняються на підсумковій сторінці, на якій зображення Елзіка супроводжується назвою його емоційного стану, умовного зображення (смайлика), а також знаходяться на обраному раніше кольоровому тлі. Програма пропонує зберегти одержане зображення у файлі натискання кнопки керування "ОК” імітує збереження файла. Після цього можна роздрукувати одержане зображення (натиснути кнопку "Друк”) або повернутися на початок уроку (кнопка "На початок уроку").

По закінченню роботи учні виходять з програми (за командою вчителя) за допомогою кнопки "Всі уроки” на панелі меню програми або кнопки "Закрити” (косий хрестик у правому верхньому кулі).

2. Робота за комп’ютером.

(Вчитель допомагає учням працювати за комп’ютером).

3. Релаксація.

Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вказівного пальця витягнутої рукн вліво і вправо, вверх і вниз. Повторити 4-5 разів.

VI.Підведення підсумків.

•В яких випадках ви відчуваєте провину?

•Коли вам стає соромно?

•Чи відчуваєте ви іноді себе господарями?

•3 ким ви відчуваєте себе надією і опорою?

•Які почуття у вас бувають найчастіше?

VII.Домашнє завдання.

Написати Ганнусі листа про те, якими ви буваєте і про ваші почуття.

Категорія: Комп’ютерна азбука | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 1185 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Природа Українських Карпат
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) ...
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]