Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Повторення вивченого про корінь слова, спільнокореневі слова. Підсумок за рік

Урок 119

 Тема: Повторення вивченого про корінь слова, спільнокореневі слова. Підсумок за рік

 Мета: повторити вивчене про корінь слова, спільнокореневі слова; відпрацьовувати вміння добирати спільнокореневі слова, визначати корінь; формувати навички грамотного письма; виховувати спостережливість, уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Ось і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно нового навчить.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

їж фе ди ел жа їз що иб дя ві Алфавіт і алфаПвіт портфе ПьдштіПна Їжак і їжаченя їздять по гриби щодня.

— На які питання відповідають записані слова?

— У якому з цих слів найбільше звуків?

— які спільнокореневі слова зустрічаються у скоромовці?

 2 Словникова робота Гра «Знайди склад»

че □вики чер швийчи пння у□ тель

Бать Піщинажай тронокпо □ рединічерПний

— Назвіть слова — назви предметів. На які питання вони відповідають?

— До слова учитель доберіть споріднені слова. яке з них є назвою ознаки? дії?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо працювати над закріпленням знань про слово, споріднені слова, правила правопису, вивчені у другому класі.

IV. Узагальнення й Систематизація отриманих знань та вмінь

Завдання 1

Виписати спільнокореневі слова. Позначити корінь.

прилетіли шпаки,

дорогі співаки,

прилетіли весну зустрічати.

У шпаківнях нових скоро будуть у них Жовтороті малі шпаченята.

Завдання 2

З’єднати стрілочками спільнокореневі слова.

 Дощик

 кожух

 сад

 дід

 кожушок

 задощило

 дідова

 саджати

Завдання 3

Вибрати слово, яке найточніше відповідає змісту речення. Записати речення.

Діти пішли у березовий... (гай, ліс).

Наша сім’я живе у кам’яному. (будинку, палаці, житлі).

Фізкультхвилинка Завдання 4

До поданих слів — назв предметів дібрати спільнокореневі слова — назви дій та назви ознак.

Що? Щоробити?Яке?

Хмара

Питання

 V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Доповніть речення.

Спільна частина споріднених слів називається...:

 1) спільнокореневими;

 2) коренем.

— У якому з рядків наведено спільнокореневі слова?

 1) Сова, совеня, совиний;

 2) літати, літо, літера;

 3) дружба, товариші, подруги.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3826 | Рейтинг: 5.0/1

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів&#...
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]