Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Записування слів з апострофом під диктування

Урок 109

Тема: Записування слів з апострофом під диктування

Мета: учити переносити слова з апострофом; розвивати навички грамотного письма; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Встали, дітки, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли Й працювати почали.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

Ву ул ця оф об во ов бу роз зу

ВуПлиця лапржбВВаофеф побачив вовк козу, забув про грозу.

— Доберіть до слів назви ознак.

— Назвіть послідовно звуки і букви у слові вулиця.

— В яких словах тільки тверді приголосні звуки?

— як ви розумієте приказку?

— Спишіть приказку, поділяючи слова для переносу.

2 Зоровий диктант

раненько прокидайся, синочку!

Наливалися міддю шатра дубів.

Сніг розтав на вигрітій землі.

Високо на кручі стояло лисеня.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися переносити слова з апострофом.

IV. Узагальнення й Систематизація отриманих знань та вмінь

— За якими правилами ділять слова для переносу?

Завдання 1

Записати слова, поділяючи їх для переносу.

М’ясо, пам’ять, рум’яний, хлоп’ята, пам’ятник, дев’ять.

— Зверніть увагу на те, що апостроф при переносі слова не відокремлюється від попередньої букви.

Переносити треба так: пам’-ять, рум’-яний, хлоп’-ята, пам’ятник, дев’ -ять.

Завдання 2

Записати слова з апострофом (під диктування). черв’як, подвір’я, пір’я, м’ята, здоров’я, б’ють, п’ять, солов’ї, сім’я, в’є.

Завдання 3

Скласти словосполучення, додаючи слова з апострофом.

3 гусячого ;

 чай;

подарунок для________;

дружні________.

слова для довідки: Мар’яни, хлоп’ята, п’ють, пір’я.

Завдання 4

Прочитати, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадати, із якої казки цей уривок. Списати. Підкреслити слова з апострофом.

Ото вискакує з води проклятий змій, що розженеться проти Кожум’яки, то він його булавою луп та луп, аж луна йде.

Фізкультхвилинка Завдання 5

Прочитати. Коли так кажуть? Слова з апострофом читати так, щоб після твердих приголосних перед я, ю, є, ї звучав [й]. Причепився, як реп’ях до кожуха.

Списати, поділяючи слова для переносу. Поставити наголос.

— як треба переносити слова?

Завдання 6

Зробити звуко-буквений аналіз слів.

Сім’я —

П’ють —

Завдання 7

Гра «Так — ні»

Учитель називає слово. якщо при його написанні вживається апостроф, учні кажуть «так», в іншому випадку — «ні».

П’є, бур’ян, пір’я, здоров’я, солов’ї, лялька, хлоп’ята, в’ється, буря, б’ють, цвяхи, п’ють, в’яне, моря.

Завдання 8

Утворити за зразком слова з апострофом.

Зразок: торф — торф’яний.

Камінь — ... . риба — ... .

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— чого навчалися на уроці?

— Назвіть слова з апострофом.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2045 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Українська народна казка «Лисичка та журавель»
Природа Кримських гір
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]