Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Узагальнення знань учнів про написання ненаголошених е, и в корені слова

Урок 92

Тема: Узагальнення знань учнів про написання ненаголошених е, и в корені слова

Мета:узагальнювати знання учнів про написання ненаголошених е, и в корені слова; вчити розпізнавати слова, які треба перевіряти; розвивати навички самостійної роботи; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

Ось і знову дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно нового навчить.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

Хх ха хо ох їх хл Хе ох ах ух Ха □ рків Херсо □ н мХХЇфмХі

Ховрашки хотіли хліба.

— Поясніть написання великої букви у словах.

— Назвіть послідовно звуки і букви у слові Харків.

— Поділіть на склади слова в реченні.

 2 Словникова робота

л_сти, кр_ло, с_стра, з_рно, з_ма, ч_сло, в_сна,

с_ло, шв_дкий, с_ р_да.

— яке слово виявилося «зайвим»? чому?

— які перевірні слова ви дібрали до інших слів?

 3 Вправи на повторення Робота в групах

— Переставте речення так, щоб вийшов текст.

Він перев’язав йому ногу.

якось Микола ходив у ліс.

Нога в нього була поранена.

Скоро загоїлась нога в Журки.

Під дубом він знайшов молодого журавля.

Журавлик почав ходити по двору.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання про написання ненаголошених е, и в корені слова.

IV. Узагальнення й Систематизація отриманих знань та вмінь

Завдання 1

Прочитати слова. яке з них «зайве»? Записати, вставляючи пропущені букви.

Кл_ни, в_рба, л_сиця, б_реза.

В_сокий, гл_бокий, з_мля, в_селий.

Завдання 2

Прочитати групи спільнокореневих слів. Списати, вставляючи пропущені букви. Поставити знак наголосу. Підкреслити перевірне слово.

р_ба, р_балка, р_бальський.

Б_рег, б_реговий, б_режок.

С_нь, с_ненький, с_ніти.

Завдання 3

Списати речення, вставляючи ненаголошені е — и та потрібне за змістом слово.

Золоті сережки з’являються на б_резі (на початку, в кінці) в_сни. Гр_чане поле приваблює (мух, бджіл, вовків).

Завдання 4

Прочитати вірш. Списати, вставляючи пропущені букви е, и.

Ми любимо весну, з_лену чудесну,

Грімницю у тучі, і дощик співучий,

І луки ш_рокі, і ріки гл_бокі,

І поле в_селе, і рідні оселі,

І цвіт у маю — всю землю свою!

М. стельмах

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— чого вчилися на уроці?

— Зачитайте слова, які перевіряються способом словозміни.

— Зачитайте слова, до яких добирали споріднені слова.

— яке слово не потрапило до жодного варіанта? (середа)

— як дізнатися про правопис букви в ненаголошеному складі цього слова? (скористатися словником)

— яке завдання було найважчим? найцікавішим?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1298 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Що вивчає курс «Основи здоров'я». Здоров'я та його ознаки. Практична ...
Розкрій тканини. Виготовлення спіднички прямолінійної форми для ляльки
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Н. Забіла «Вовк і козенята», М. Підгірянка «Безконечні казочки»
Праця людей у місті (селі)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]