Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Складання груп слів-ознак, які мають різне лексичне значення: назви кольорів, розміри предметів, ознаки за відношенням до пори року

Урок 45

Тема: Складання груп слів-ознак, які мають різне лексичне значення: назви кольорів, розміри предметів, ознаки за відношенням до пори року, матері- алу, з якого виготовлено предмет, інші ознаки

Мета: учити учнів утворювати прикметники, які мають різне лексичне значення: назви кольорів, розміри предметів, ознаки за відношенням до пори року, матеріалу, з яко- го виготовлено предмет, інші ознаки; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до рідної мови.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Дзвоник всім нам дав наказ:

— До роботи, другий клас!

II. Хвилинка каліграфії

— З перших букв поданих слів утворіть нове слово. чапля, екран, тісто, вишня, елеватор, річка. (Четвер)

— Запишіть каліграфічно.

Че вр тв ер четвер

Четвер — четвертий день тижня.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— На які питання відповідають слова — назви ознак?

— яку роль вони відіграють у нашому мовленні?

— Справді, слова — назви ознак роблять наше мовлення багатим, красивим, образним. На уроці ми продовжуватимемо вивчати слова — назви ознак.

IV. Сприймання й усвідомлення нових знань

 1 Гра «Хто більше впіймає слів — назв ознак?»

Учитель читає вірш, учні повинні запам’ятати якомога більше слів — назв ознак.

 У мами доня з рожевим личком.

 В білявих кісках — дві сині стрічки.

 Співає доня, неначе пташка.

 А працьовита, як та мурашка.

 Танцює доня — легка пір’їнка.

 Каже всім доня: «я — українка»!

 с. Кузьменко

 2 Робота в групах

Один учень працює біля дошки.

— Змініть за зразком.

Г лечик із глини — глиняний глечик; кільце із заліза — ... (залізне кільце); шишки сосни — ... (соснові шишки); хустка з шовку — . (шовкова хустка); стрічка з капрону — . (капронова стрічка); ваза з порцеляни — ... (порцелянова ваза).

 3 Фронтальна робота

— Від кожного слова — назви предмета утворіть слово — назву ознаки.

Холод — холодний; береза — . (березовий); дощ — ... (дощовий); мороз — . (морозний); зима — . (зимовий); весна — . (весняний); літо — . (літній); осінь — . (осінній).

Фізкультхвилинка

 А ну, славні малюки!

 Станьте струнко, мов грибки. руки вгору піднімайте!

 Ними добре помахайте.

 Г оловою покрутіть,

 Ніжками потупотіть.

 Навкруг себе оберніться І спокійно зупиніться.

 4 Гра «Магазин»

На столі викладені іграшки та інші предмети. «Покупець» підходить до «продавця» і просить його продати йому певну річ, називаючи тільки її ознаки. «Продавець» має за ознаками вгадати предмет.

V. Осмислення й Узагальнення нових знань Робота в групах

— Доповніть текст словами — ознаками предметів.

 день. Земля вкрита_______________килимом.Крізьвіти дерев ви-

днієтьсянебо. _______________проміннямзігрітіберізки. Вони

стоять, мов зачаровані, у цьомуцарстві. Тільки_сосни

та ялинки пишаються своїм__________гіллям.

слова для довідки: білим, зимовий, голубе, сонячним, голі, холодному, зелені, розкішним.

VI. Підсумок уроку

— чого навчалися на сьогоднішньому уроці?

— Що найбільше сподобалося?

— Про що хотіли б дізнатися на наступному уроці?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1376 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Догляд за кімнатними рослинами
Правила користування громадським транспортом
Що потрібно знати про природу
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Елементарне поняття про театральне мистецтво. Практична робота «Художник у те...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]