Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Урок розвитку зв'язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із вікна

Урок 32

 Тема: Урок розвитку зв'язного мовлення. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із вікна

Мета: учити учнів складати речення, які пов'язані між собою за змістом; розвивати спостережливість, уміння описувати побачений предмет або явище природи; вихову- вати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Ми сьогодні на уроці Зазирнемо у вікно...

 Що побачимо надворі?

 Цікавіше, ніж кіно!

II. Актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів

Бесіда

— Подивіться у вікно. розкажіть, що ви бачите, які ці предмети, які почуття вони викликають. (Відповіді учнів.)

— Послухайте вірш А. Качана «Гості зими». Кого побачив хлопчик з вікна?

ГОСТІ ЗиМи Сиджу я біля підвіконня,

 Коли дивлюся — у садку На груші — яблука червоні Аж на самісінькім вершку.

 Та ось підкрався кіт-гульвіса,

 На грушу плигнув, як сова, — червоні яблука знялися І — полетіли! Ну й дива!

 Взяв олівець я із пенала І записав в календарі:

 «Сьогодні вперше прилетіли До нас у гості снігурі».

— Що було видно хлопчику у вікно?

— Що він помітив на вершку груші?

— Хто це був?

— чому кота названо гульвісою?

— чи зміг кіт спіймати снігурів?

— чи можна сказати, що хлопчик був спостережливим?

— Доведіть свою думку.

III. Визначення теми і задач уроку

— Сьогодні ви дізнаєтеся, як передавати, описувати побачене за вікном.

IV. Застосування отриманих знань

 1 Складання деформованих речень

Під стріхою, гніздо, збудували, ластівки.

Виглядають, пташенята, з нього.

Г арні, які, вони.

— Про кого говориться у кожному реченні?

— які розділові знаки ставляться в кінці кожного з них?

— які ще розділові знаки ставляться в кінці речень?

— Придумайте назву до своєї розповіді.

Фізкультхвилинка 2 Самостійна робота

— Подивіться у вікно. Складіть і запишіть три речення про побачене.

Ви повинні вибрати один з предметів, які ви бачите за вікном, і скласти про нього три речення, пов’язані між собою за змістом. речення можуть бути розповідними, питальними, спонукальними. Намагайтеся використовувати порівняння.

Учитель може дібрати вірші, загадки про дерева, які видно з вікна класу, звернути увагу на дорогу, що біжить до горизонту, зів’ялу квітку на клумбі, малопомітні для дітей речі і відповідно підготувати бесіду та додатковий матеріал для учнів, що потребують допомоги.

 3 Перевірка роботи

Ураховується зміст і граматична правильність побудови речень.

Двоє—троє учнів читають свої речення, решта — аналізують, що їм сподобалось, чи використали однокласники порівняння, що треба змінити чи вдосконалити.

 4 Робота в парах. Гра «Коректор»

Учні обмінюються зошитами, читають роботи, дають поради одне одному.

Учитель пропонує прочитати свої речення учням, які склали питальні (окличні) речення.

V. Підсумок уроку

— чого ви навчалися на уроці?

— Погляньте ще раз у вікно і складіть окличні (питальні) речення.

— чиє речення вам сподобалося найбільше? чому?

VI. Домашнє завдання

— Запишіть удома речення, яке вам найбільше сподобалося. Складіть ще два—три речення, пов’язані за змістом із записаним.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 621 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Прикраси для ялинки
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
Людина — частина живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]