Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Практичні вправи у вимовлянні і написанні слів із дзвінкими і глухими приголосними. Перевірка набутих знань і вмінь

УРОК 107

Тема: Практичні вправи у вимовлянні і написанні слів із дзвінкими і глухими приголосними. Перевірка набутих знань і вмінь

Мета: Закріплювати навички літературної вимови дзвінких і глухих приголосних в словах; формувати вміння складати стислий твір за малюнками і питаннями; перевірити знання учнів про глухі і дзвінкі приголосні; розвивати зв'язне мовлення; виховувати почуття взаємодопомоги, поступливість.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

Го яг гу га

Голови в грибка нема, на ногу шапку одяга.

— Підкресліть в словах дзвінкі приголосні.

— До яких з них можна дібрати глуху пару?

III. Узагальнення і систематизація вивченого

1. Самостійна робота. Вправа 207, с. 86.

— Самостійно допишіть слова за зразком.

— Прочитайте записані слова, чітко вимовляючи дзвінкі звуки.

2. Розвиток мовлення. Складання стислоїрозпо-віді за малюнками у вправі 208, с. 87.

— Розгляньте малюнки. Хто буде головними героями вашої розповіді?

— Зверніть увагу на перший малюнок. Де зустрілися цапки? Що вони хотіли зробити? Якою була кладка?

— Розгляньте другий малюнок. Що роблять цапки? Чому вони почали битися?

— Подивіться на третій малюнок. Що сталося з цапками? Чому вони попадали? А як би ви повелися у такій ситуації? Що ви порадили б непоступливим цапкам?

— Розкажіть тепер самостійно про пригоду, яка сталася з цапками. (Заслуховуються 2-3 учні).

Перед записом тексту проводиться орфографічна підготовка. Слова, які потребують уваги, записуються на дошці і опрацьовуються учнями. Після цього учні під керівництвом учителя записують твір у зошити.

3. Фізкультхвилинка.

4. Робота з текстом. Вправа 209, с. 88.

— Прочитайте і спишіть текст.

— Скільки в ньому спонукальних речень?

— Які речення називаються спонукальними?

— Які звуки позначають виділені букви в словах?

— Побудуйте звукову модель слова смужка.

5. Коментоване письмо.

— Відгадайте загадки. Записуючи відгадки, поясніть правопис слів.

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

 (Ведмідь ).

Золоте вбрання скидає, біле одягає й на зелене міняє.

(Сад).

Біле поле, чорне насіння,

Хто його сіє, той розуміє.

( Книжка ).

Під хвоєю ховається Чи листом укривається,

Шапки не знімає —

Дощику чекає.

(Гриб).

Не олень він і не бик,

В краях теплих жити звик.

Є на носі в нього ріг.

Хто ж це, друзі?

(Носоріг ).

Горбатий мішок На чотирьох стовпах стоїть.

(Верблюд ).

IV. Перевірка знань про глухі і дзвінкі приголосні звуки

Проводиться за питаннями і завданнями, вміщеними на с. 88 підручника.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання. Вправа 211, с. 88

Вивчити правило на с. 82.

— Спишіть скоромовки. Підкресліть букви, які позначають дзвінкі приголосні звуки.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 791 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 16 (РУХЛИВІ ІГРИ)
П. Глазовий «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]