Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Практичне вправляння зі спільнокореневими словами

УРОК 79

Тема: Практичне вправляння зі спільнокореневими словами

Мета: Поглиблювати знання про спільнокореневі слова; розвивати вміння добирати споріднені слова, визначати в них корінь; поглиблювати знання учнів про речення; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її символів.

Обладнання: Картки з зображеннями тварин.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Яка відмінність у значенні слів лівого і правого стовпчиків?

— Назвіть корінь в кожній парі слів.

III. Каліграфічна хвилинка. Актуалізація опорних знань

Уїн ще ий ай

Т/* і/1 Л і/

Красивий, щедрий, рідний край І мова наша — солов 'їна.

Люби, шануй, оберігай Усе, що зветься... (Україна).

— Спишіть каліграфічно. Допишіть потрібне слово.

— Знайдіть у вірші слова, що означають назву

дії.

— До перших трьох слів доберіть споріднені слова, які відповідають на питання що? Запишіть пари слів, визначтевнихкорінь.(К расивий—к ;раса,щАедрий— щ едрістьГр1 ід ний Ар ід).

IV. Основна частина уроку

1. Робота з підручником. Вправа 66, с. 31.

— До поданих слів — назв предметів доберіть споріднені слова — назви дій та назви ознак.

— З яким словом — назвою предмета можна сполучити слова третього стовпчика?

— Пригадайте, що ви знаєте про розповідні, питальні і спонукальні речення?

2. Самостійна робота. Виконання вправи 67, с. 32.

— До слова погойдувати доберіть з лічилки спіль-нокореневі слова. Запишіть їх, визначте корінь.

(Перевірка виконаного).

3. Робота з віршем. Вправа 68, с. 32.

— Прочитайте вірш мовчки. Хто його автор?

— Підготуйтеся до виразного читання.

— З чого видно, що тополі тяжко жилося в чужому краї? Куди вона хотіла повернутися?

— Тополя здавна була одним із символів України. Про неї складено багато народних пісень і легенд.

— Знайдіть і виразно прочитайте питальні і спонукальні речення у вірші.

— Знайдіть і прочитайте пестливі назви предметів.

— До виділених слів доберіть і запишіть спільнокореневі.

4. Фізкультхвилинка.

5. Гра «Знайдіть малят».

Учитель виставляє картки з зображеннями тварин. Діти повинні записати речення за зразком.

У лисиці — лисеня.

У слона — ...

У ворони —...

У кита —...

— Визначте корінь у словах.

6. Виконання вправи 69. Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою.

7. Робота в парах. Вправа 70, с. 33.

— Вивчіть вірш напам’ять. Розкажіть його сусідові по парті.

— Правильно запишіть слово, в якому пропущено букву. Доберіть до нього спільнокореневі слова.

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання. Вправа 71, с. 33. (Пояснення виконання)

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1193 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Криволінійне різання паперу. Виготовлення дидактичної гри «числове віяло»
Симетричне вирізування. Витинанки. Серветки (з паперу)
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Столи бувають різні
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]