Головна » Конспекти » 2 Клас » Рідна мова

Що таке текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту

УРОК № 19

Тема: Що таке текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту.

Мета: Дати уявлення про текст; учити розрізняти групи окремих речень і текст; формувати поняття «заголовок тексту»; розвивати зв’язне мовлення, каліграфічні навички; виховувати любов до природи.

Обладнання: Роздаткові картки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

Пті ос із бе яс це

берізка кленок ясен

Берізка, кленок, ясен — це дерева.

— Напишіть з’єднання букв.

— Запишіть слова. Що вони означають? На яке питання відповідають?

— Складіть речення з цими словами.

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Уточнення знань дітей.

— Чи чули ви колись слово текст?

— Де ви його чули? Коли?

— Хто вимовляв це слово? В якій ситуації?

— Як ви думаєте, що воно означає?

2. Спостереження над мовним матеріалом.

— Послухайте дві групи речень. Порівняйте їх. Чим вони відрізняються?

I

Кішка — домашня тварина. У неї гострі кігті і пухнаста шубка. Кішка любить полювати на мишей.

II

Настала зима. Мишко прочитав цікаву книжку. З дерев облітає листя.

— Про кого йдеться в першій групі речень?

— Про що ми дізналися з другої групи?

— В якій групі речення пов’язані?

— Яку групу речень можна назвати текстом?

— Послухайте третю групу речень. Чи можна її назвати текстом? Чому?

Птахи відлетіли у вирій. Настала осінь. Сонце частіше ховається за хмари.

3. Робота з підручником.

— То коли групу речень можна назвати текстом?

— Перевірте себе, прочитавши правило на с. 44.

— То які ознаки тексту треба запам’ятати?

4. Виконання вправи 88, с. 44.

— Прочитайте групи речень. Яка з них є текстом? Чому?

5. Робота в парах.

— Перед вами на партах картки. Прочитайте речення, що записані на них, і поясніть один одному, чи становлять ці речення текст? Доведіть своє твердження. Спишіть з картки речення, що є текстом.

IV. Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці.

Ми в стрункі стаєм рядки,

Виправляємо гілки.

Ледь зіп’явшись з корінців,

Дістаєм до промінців.

Наші ніжні пагінці Хиляться на вітерці Вправо, вліво. І весь сад Нахиливсь вперед — назад.

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Вправа 89, с. 44.

— Прочитайте речення. Чи становлять вони текст? Чому?

— Розташуйте і запишіть речення так, щоб вийшов текст.

2. Вправа 90, с. 45.

— Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок. Запишіть перше й останнє речення.

— Чи можуть ці два речення становити текст?

3. Побудова зв'язного висловлювання.

— Розкажіть про те, як ви доглядали за посадженим деревцем?

VI.Підсумок уроку

— Які речення утворюють текст?

— Як вони повинні бути розміщені в тексті?

VII. Домашнє завдання

Вправа 91, с. 45.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1105 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Повітря. Рух повітря — вітер. Як дбати про чистоту повітря
Хто ти. Які вони, який ти. твій зовнішній вигляд
Слова, слова... Удосконалення тексту із часто повторюваними словами
Інформація. Як людина сприймає інформацію
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]