Форма входу

Зареєструватися
Реклама
Сертифікат


Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

УРОК 16

Тема. Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях

Мета: ознайомити дітей із правилами небезпечної поведінки вдома; вчити вибирати безпечні місця і предмети для ігор удома; формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.

 На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Побутова техніка. Інструменти», «Сам удома».

ХіД УРОКУ

 1. Проблемне запитання

 — Чи залишаєтесь ви вдома наодинці?

 — Чи безпечно для дитини залишатися вдома без дорослих?

 — Про такі випадки ми сьогодні і поговоримо.

 2. Робота за підручником (С. 50-51)

 1) Обговорення вірша А. М’ястківського «Сама в хаті».

 — Куди пішла матуся?

 — Що робить дівчинка за відсутності батьків?

 — Розгляньте малюнок.

 — Що робить дівчинка, зображена на малюнку? Складіть речення. (Дівчинка поливає квіти.)

 2) Вправа «Мікрофон».

 — Вам, мабуть, вже доводилося залишатися вдома без дорослих.

 Розкажіть, чим ви займаєтесь, коли залишаєтесь вдома сам на

сам.

 Завдання: обговоріть з батьками вдома, які місця у квартирі є безпечними для навчання та гри.

 Висновок: за відсутності батьків удома слід поводитися якомога обережніше. Можна читати, малювати, гратися.

 4)Відгадування загадки.

 В дні погожі сонцем грає,

 А на морозі розцвітає. (Вікно)

 — Розгляньте малюнки на с. 51. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Діти граються біля відкритого вікна.

 • Дмитрик виглядає з вікна.

 • Павлик став на стільчик і пускає літачка з балкона.

 • Михайлик несе багато книжок, вони падають на акваріум.

 — Чи безпечні місця для розваг вибрали діти? Чому ви так вважаєте?

 Поради

 • Не грайся біля відкритих вікон, на балконі, горищі.

 • Не перехиляйся через відкрите вікно, через перила балкона.

 • Не грайся на підвіконні: випадково можеш розбити скло й поранитись.

 • Не піднімай занадто важкі предмети.

 3. Фізкультхвилинка

БАБА СНІГОВА

 Що за гамір? Що за гра?

 Ліпить бабу дітвора!

 Ой же, баба снігова,

 Біла в баби голова.

 Ой, у баби горб на спині І ломака он яка!

 Ніс у баби з картоплини,

 Рот у баби з буряка!

 4. Робота із загадками

• Скрізь, неначе крокодил,

 Встромить ніс-насос.

 І якщо почує пил —

 Всмокче... (пилосос).

(І. Січовик)

 • В нашій кухні кілька літ Він муркоче, наче кіт,

 І ховає справжню зиму За надійними дверима. (Холодильник)

(І. Січовик)

• Що дім освітлює щоднини,

 Без полум’я вечерю зварить,

 Працює в електромашинах,

 А необачних сильно вдарить? (Струм)

(Л. Коваль)

• Барабан великий має,

Хоч в оркестрі і не грає.

Барабаном покрутила, —

І білизна сніжно-біла. (Машина пральна)

 (Леся Вознюк)

 — Які електричні прилади вам відомі?

 — Які електричні прилади є у вас вдома?

 — Якими електричними приладами батьки дозволяють вам користуватися?

 5. Продовження роботи за підручником (С. 52)

 — Розгляньте малюнки. Що роблять діти на кожному малюнку? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Іринка сушить голову феном, але забула закрити душ.

 • Тарасик ввімкнув праску у несправну розетку.

 • Мама вчить Наталку користуватися міксером.

 • Дмитрик пилососить під наглядом тата.

 — Хто з дітей порушує правила користування електричними приладами? (Іринка, бо якщо в електроприлади потрапляє вода, може трапитися коротке замикання і пожежа. Тарасик, бо користується несправною розеткою.)

 Висновок: користуйтеся електричними приладами тільки під наглядом дорослих.

 6. Робота в зошиті (С. 30-310)

 № 1. Розгляньте малюнки. Назвіть зображені предмети. (Швацька машинка, іграшка, голки, пилка, молоток і цвяхи, кубики, лялька, вентилятор, комп’ютер)

 — Позначте червоним квадратиком небезпечні для ігор предмети.

 № 2. Розгляньте малюнки. Що роблять звірі? Складіть речення.

Орієнтовні відповіді

• Котик ріже ножицями папір біля своїх вус.

• Мишенятко пересуває важкий диван.

• Поросятко встромляє пальці у розетку.

— На малюнках знайдіть помилки, яких припускаються звірі. Обведіть їх червоним олівцем.

№ 3. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Надійка перехиляється через відкрите вікно.

 • Даринка перехиляється через перила балкона.

 • Поліна і Руслан граються на даху.

 — Поясніть, на яку небезпеку наражаються ці діти.

 № 4. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть речення.

 Орієнтовні відповіді

 • Данилко ремонтує ввімкнений електроприлад.

 • Ганнуся наливає воду з крана у ввімкнений електричний чайник.

 • Юля неправильно вмикає електричну плиту.

 — Яких помилок припускаються діти? Поясніть.

 Висновок: електричними приладами слід вміти користуватися,

і робити це дозволяється лише з дозволу батьків.

 7. Робота з прислів’ям

 Здоровому все здорово.

 — Які небезпечні ситуації вдома можуть загрожувати нашому здоров’ю?

 8. Підсумок уроку

 — Які правила небезпечної поведінки вдома ви запам’ятали?

 — Як обирати безпечні місця і предмети для ігор удома?

 — Які поради допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома за відсутності батьків?

 — Як користуватися електричними приладами, які є у вас вдома?

 — Які правила поводження з електричними приладами ви запам’ятали?



Категорія: 1 Клас Основи здоров’я | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 577 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Реклама
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали:
innalog

Яндекс.Метрика
  Рейтинг@Mail.ru