Головна » Конспекти » 1 Клас » Основи здоров’я

Бесіда «РУКИ — ОСНОВНИЙ НОСIЙ ЗБУДНИКIВ ХВОРОБ.ДОГЛЯД ЗА РУКАМИ ТА НІГТЯМИ»

Обладнання. Малюнки і картини.
Вiдомо, що чистота — запорука здоров’я. І чистота повинна починатись з рук.
Подивись на руки. Вони начебто чистi. Нiяких слiдiв бруду. А тепер згадай, скiльки разiв ти брав рiзнi предмети, взувався, гладив собаку чи кiшку, тримав у руках грошi, ключi, пiдняв з підлоги ґудзик та iнше. І в цей час до рук прилипали пилинки, яйця глистiв, рiзнi хвороботворнi бактерiї.
Вчені вважають, що руки є найбруднiшими органами людини. На них, особливо пiд нiгтями, бiльше, нiж дев’ять десятих (до 95%) збудникiв хвороб. Тому руки потрiбно мити вранцi, пiсля вбиральнi та перед прийманням їжi. Крiм цього, з-пiд нiгтiв слiд вичищати бруд i обрiзати їх не рiдше одного разу на тиждень. Бо чистота твоїх рук, як вiдомо,— запорука здоров’я.
Нiгтi захищають кiнцi пальцiв вiд пошкоджень. На вигляд здоровi нiгтi мають випуклу форму, злегка блискучi з ледь помітним рожевуватим забарвленням. Проте вони можуть втрачати свою привабливiсть: стають брудними, пiд ними збирається багато збудникiв рiзних захворювань. Нiгтi вiдростають, починають трiскатись i вiдламуватись. Тому за ними потрiбний догляд.
На пальцях рук нігтi виростають по 0,1—0,2 мм за добу, тому їх щотижня потрiбно обрiзати. На ногах нiгтi ростуть повiльнiше, i тому їх обрiзають лише через 2—3 тижнi.
Перед обрiзанням нiгтiв пальцi рук чи стопи нiг на кiлька хвилин опускають в теплу мильну воду. Нiгтi розм’якшуються i при обрiзаннi не трiскаються, не утворюють задирок, а поверхня зрiзу виходить рiвною. Нiгтi на руках обрiзають пiвколом, а на ногах — рiвно. Пiсля обрiзування нiгтiв мiсця зрiзу шлiфують манiкюрною пилочкою, а утворенi задирки легенько обрiзають i для дезинфекцiї протирають ваткою, змоченою в одеколонi.
Постiйний i правильний догляд за нiгтями зменшує ймовiрнiсть зараження збудниками захворювань i робить пальці привабливими.

Запитання для повторення
1. Чому руки вважають найбруднiшим органом людини?
2. Для чого потрiбно мити руки i обрiзати нiгтi?
3.Як доглядати за нігтями?


Домашнє завдання
Розкажи татовi i мамi про руки як носiй збудникiв хвороб, а також про догляд за нігтями.
Попроси їх, щоб вони допомагали ,тобi в пiдтпримуваннi чистоти рук і нігтей.
Категорія: Основи здоров’я | Додав: tetyanko168 (16.06.2015)
Переглядів: 2631 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Розповідь Мудрунчика або інформаційні процеси
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Розкроювання тканини. Виготовлення серветки з бахромою
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]