Головна » Конспекти » 1 Клас » Основи здоров’я

Підготовка і проведення Дня здоров'я

Уроки 33-34

Тема: Підготовка і проведення Дня здоров'я

Мета: виховувати в дітей інтерес до фізичної культури і спорту як вагомих засобів зміцнення здоров'я, усвідомлення необхідності ведення здорового способу життя; сприяти розвитку рухових якостей; виховувати почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги; дати орієнтири щодо активного проведення вільного часу і дозвілля з користю для здоров'я молодої української сім'ї.

Місце проведення: святково прибрані (прапорцями, плакатами, повітряними кульками) спортивна зала, спортивний майданчик; на баскетбольному щиті — емблема із зображенням п'яти олімпійських кілець, в кожному з яких — смішлива мордочка, внизу — підпис: «Переможе найсильніший». На стінах висять стенди, що пропагують здоровий спосіб життя, спортивні стіннівки, плакат «Здоров'я сім'ї — здоров'я держави!», народні приказки і загадки про здоров'я, добірка літератури щодо використання засобів фізичної культури з метою зміцнення здоров'я.

Учасники: до участі у святі запрошуються учні 1-х класів з батьками. Склад команди — 3 гравці (1 дитина + тато і мама).

Суддівська бригада: журі складається з представників адміністрації школи, класоводів, вчителя фізичної культури. Оцінювання проводиться за схемою: перемога — 1 бал, нічия — 2 бали, поразка — 3 бали. Переможець визначається за найменшою сумою набраних балів.

Обладнання: м'ячі баскетбольні, футбольні, набивні; канат; обручі; скакалки.

ХІД ЗАХОДУ

 Свято починається виходом команд під урочисту музику та їх шикування.

 Виходять ведучі: хлопець і дівчина.

 1-й ведучий. Шановні друзі, наше сьогоднішнє свято присвячене Дню здоров’я.

 2-й ведучий. Сьогодні ми будемо змагатись у силі, спритності, винахідливості, кмітливості і просто відпочинемо.

 1-й ведучий. Ми раді бачити всіх вас здоровими, бадьорими і готовими до фізичних випробовувань. Отже, привітаємо оплесками наших учасників.

 2-йведучий

Здорові сім’ї — це чудово,

 Здорові сім’ї — вищий клас,

До всіх учасників це слово,

Прийміть низький уклін від нас!

 1- й ведучий

Живіть щасливо і багато,

Любов до спорту бережіть,

Хай кожний день ваш буде святом,

Життям упевнено ідіть.

 2-й ведучий. Запрошуємо до слова голову журі.

 Голова журі вітає учасників змагань й оголошує свято відкритим.

 Команди вітають одна одну, журі, вболівальників та йдуть до місця старту. Паузи між стартами заповнюються веселою музикою і піснями.

 ►► Конкурс 1. «Біг з повітряною кулькою»

 Команди шикуються в колони. Попереду кожної колони на відстані 12-15 м розміщують набивні м’ячі. Кожна команда має надуту повітряну кульку. За сигналом перший учасник, підбиваючи ногою кульку вгору, біжить до набивного м’яча, оббігає його і повертається назад, де на лінії старту передає кульку другому учасникові команди. Гра триває.

 Виграє команда, яка швидше впоралась із завданням, при цьому не опустила кульку на землю.

 ►► Конкурс 2. Естафета «Кенгуру»

 На стартовій лінії перед командами лежать полотняні мішки, однакові завширшки і заввишки. На відстані 15-20 м — набивні м’ячі. За командою один з членів команди одягає мішок і стрибає в ньому до набивного м’яча, обстрибує його і повертається назад, де за лінією старту знімає мішок і передає другому учасникові. Гра триває.

 Виграє команда, яка без порушень правил і швидше за всіх виконала завдання.

 ►► Конкурс 3. Парний біг (навколо гімнастичної лавочки)

 Учасники зв’язані між собою по одній нозі. Спочатку біжать тато з мамою, потім, повернувшись на своє місце, розв’язують свої ноги і зв’язують по одній нозі дітям. Гра триває. Яка команда першою подолає естафету?

 ►► Конкурс 4. «Перенеси сім'ю»

 За командою тато бере маму на руки і бігом переносить її до вказаного місця (15-20 м від стартової лінії), залишивши її там, повертається по дитину і несе її до мами, а потім, взявши їх двох на руки, бігом повертається до місця старту.

 Виграє тато, який швидше впорався із завданням.

 ►► Конкурс 5. Естафета «Біжи обережно»

 Обладнання: 4 ложки, 4 тенісні кульки.

 Учасникові кожної команди дають до рук ложку, в яку кладуть кульку.

 Завдання: оббігти кругом стільця, не випустивши кульки і не допомагаючи другою рукою. Повернувшись на своє місце, передати ложку з кулькою іншому гравцеві. Яка команда швидше впорається із завданням?

 ►► Конкурс 6. «Перетягування каната»

 У цьому конкурсі беруть участь одночасно дві команди. Вони шикуються в колони одна проти одної, обличчям до суперника. Відстань між колонами 3-4 м одна від одної, по центру між командами накреслена лінія, на підлозі лежить канат. За командою учасники беруть до рук канат і за сигналом свистка починають перетягування. Виграє команда, яка перетягла суперників за лінію.

 ►► Конкурс 7. «Водолій»

 Команди шикуються в колони, у кожного учасника у руці — склянка. На стартовій лінії стоїть відерце з водою, а на відстані 10 м від лінії старту — порожнє відро. За командою мають якомога швидше наповнити порожнє відро, переносячи воду склянками. Виграє команда, яка перенесла більше води за 1 хвилину.

 ►► Конкурс 8. Естафета «Чотири кільця»

 Два стільці поставити один на одного, один перевернути догори ніжками. По черзі учасники кожної команди кидають кільця, намагаючись «одягти» їх на ніжку стільця з відстані 5 кроків. Перемогу здобуде команда, яка «одягне» найбільше кілець.

 ►► Конкурс 9. «Футболісти»

 Команди шикуються в колону по одному. За командою перший гравець веде м’яч ногою, обводячи стійки, повертається назад і передає м’яч наступному учасникові команди. Гра триває.

 Перемагає та команда, яка швидше і без штрафних балів упоралася із завданням.

 ►► Конкурс 10. «Стрибунці»

 Команди шикуються в колону по одному перед стартовою лінією. За сигналом усі гравці стрибають на одній нозі до лінії фінішу, тримаючись одне за одного, а у зворотному напряму стрибають на другій нозі.

 Перемагає сімейна команда, яка першою фінішує з меншою кількістю помилок.

 ►► Конкурс 11. «Садіння і збирання картоплі»

 Команди шикуються в колону по одному перед стартовою лінією. Капітан команди тримає в руках мішечок з десятьма картоплинами. На відстані 10-15 м від стартової лінії, навпроти кожної команди накреслено 10 кружечків. За сигналом капітани біжать до

кружечків і кладуть у кожний картоплину (таким чином садячи її), після цього повертаються і передають порожній мішечок наступному гравцеві, який, взявши мішечок, біжить збирати картоплю.

 Перемагає команда, яка першою впоралась із садінням і збиранням картоплі.

 ►► Конкурс 12. Естафета «Потяг»

 На підлозі розставлені 6 стільців на відстані 1 м один від одного. Першими завдання починають виконувати тато з мамою, пробіга-ючи між стільцями «змійкою», тримаючись один за одного. Потім до них приєднується перша дитина, потім — друга тощо. Яка команда у повному складі швидше оббіжить навколо стільців і повернеться на своє місце — та й переможе.

 ►► Конкурс 13. «Стрибки через обруч»

 Команди шикуються в колону по одному. У капітанів у руках — обруч. За командою капітан перестрибує через обруч, неначе через скакалку, просуваючись таким чином уперед. Оббігши стійку, повертається назад і передає обруч наступному учасникові команди, який виконує те саме. Гра триває.

 Перемагає команда, якій швидше за всіх вдалося виконати завдання, не порушивши при цьому правил.

 ►► Конкурс 14. «Швидкий стілець»

 Тато з мамою роблять захват рук один одного — «стільчик». За сигналом дитина застрибує на цей «стільчик», і батьки бігом переносять дитину до стійки, яка знаходиться на відстані 15-20 метрів. Добігши до стійки опускають дитину і взявшись утрьох за руки бігом повертаються назад.

 Виграє команда, яка швидше перетнула фінішну лінію.

 1-й ведучий. Ось і добігає кінця наше спортивне свято. Ми всі гарно відпочили і отримали насолоду від сьогоднішніх змагань, а також укотре переконалися, які дружні і спортивні сім’ї є у нашій школі.

 2-йведучий.А зараз ми запрошуємо до слова суддів, які підіб’ють підсумки сьогоднішніх змагань.

 Оголошення результатів і нагородження проводить головний суддя змагань.

 1-й ведучий. На цьому наше свято закінчується. Бажаємо вам зростати міцними і здоровими, дружити з фізкультурою і спортом, і завжди пам’ятати гасла:

 «Тато, мама і я — здорова сім’я!»;

 «Здорова сім’я — здорова держава!».

 2-й ведучий. До нових зустрічей!

 Під оплески і веселу музику команди проходять повз глядачів.Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 2508 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Дещо з історії
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]