Головна » Конспекти » 2 Клас » Природознавство / Я і Україна

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Однорічні та багаторіч¬ні рослини

Тема. Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Однорічні та багаторіч¬ні рослини.
Мета: продовжити формувати поняття про дерева, кущі, трав'янисті рослини; уявлення про різноманітність форми плодів і насіння та пристосування рослин до розповсюдження в природі за допомогою тварин, вітру та само розкидання. Розвивати вміння аналізувати, виділяти головне, порівнювати, абстрагувати щодо розповсюдження рослин у природі. Виховувати прагнення охороняти рослинний світ рідного краю.
Обладнання: ілюстративні матеріали із зображенням рослин та їх плодів і насіння; натуральні зразки плодів калини, горобини, горіхів ліщини, сухих бобів квасолі й гороху, елементи таблиці.
Тип уроку: з використанням технології проблемного навчання.
Хід уроку
I.    Організація учнів до уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Урок природознавства починаймо.
Привітайтесь до гостей: «Добрий день».
II.    Актуалізація опорних знань
1.    Хвилинка спостережень
–    Яка зараз пора року?
–    Який місяць?
–    Яке число?
–    Тепло чи холодно надворі?
–    Який стан неба?
–    Яка температура повітря?
–    Чи були сьогодні протягом дня опади?
–    Чи відповідає дана погода порі року осінь? (Якщо ні – Чим?) 
2.    Мозковий штурм
–    Шукаємо відповідь на питання: яке значення рослин у природі та в житті людей?
3. Робота в парах 
–    Діти, зараз ми попрацюємо в парах. У вас на партах картки. На одних – дерева, на других – кущі, на третіх – трав’янисті рослини. Внизу – слова – помічники. За допомогою цих малюнків і цих слів вам потрібно усно скласти опис дерева, куща або трав’янистої рослини.
                        
III.    Зіткнення учнів з проблемою й висловлення первинних гіпотез
–    Сонечко роздивилося фотографії рослин і поцікавилося: «Як рослини поширюють своє насіння?» Як ви думаєте?
IV.    Визначення теми й мети уроку
–    Бачу, що ви уже добре розрізняєте і знаєте, що серед рослин є дерева, кущі і трав’янисті рослини.  А які є способи поширення плодів і начіння у природі? Ми з вами спробуємо дати відповідь на це запитання.
V.    Робота над гіпотезами, висловленими учнями
1.    Робота за підручником (с. 52-53). 
–    Пригадайте про кого так кажуть:
Дихають, ростуть, а ходити не можуть?
    (Рослини)
2.    Розповідь учителя 
Жолуді та лісові горіхи падають на землю поруч із рідним дубомі ліщиною. Їх знаходять білки, миші або птахи і поспішають закопати або віднести у своє дупло чи нору. Так вони роблять запаси на зиму. Часто тварини забувають, де знаходяться схованки. Тому наступної весни жолуді та горіхи проростають уже на новому місці.
Але є й такі рослини, які «не довіряють» свої плоди й насіння тваринам. Вони покладаються лише на вітер. Вітер швидко, зручно й безкоштовно донесе їх у найвіддаленіші місця. Насіння багатьох рослин добре пристосоване до польотів. Наприклад, насіння клена схоже на пропелер гвинтокрила. 
Інші рослини у життєво важливій справі розселення покладаюьбся лише на самих себе. У гороху і капусти, коли плоди висихають, то розтріскуються, а насіння розлітається на всі боки.
3.    Перегляд відеофільми «Як розселяються рослини?»
4.    Фізкультхвилинка
Трава низенька – низенька,
Дерева високі – високі.
Вітер дерева колише, гойдає,
То вліво, то вправо нахиляє.
То вгору, то назад,
То вниз нагинає.
Птахи летять – відлітають,
А учні тихенько за парти сідають.
5.    Складання таблиці:
Поширення насіння та плодів
VI.    Обговорення гіпотез. Загальний висновок
–    На основі таблиці зробить висновок. Розкажіть, як рослини поширюють плоди і насіння. 
1.    Робота з таблицею
–    Посортуйте рослини за способом їх поширення у природі. (До дошки прикріплено зображення рослин. Учні вносять їх у таблицю)

VII.    Підсумок, рефлексія
–    Що нового ви дізналися на уроці?
–    Які способи поширення плодів і насіння у природі ви запам'ятали?
–    Дізнайтеся, яким рослинам допомагає поселятися на нових місцях вітер, яким  тварини, а яким люди?
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (17.08.2016)
Переглядів: 521 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Листяні та хвойні рослини
Для чого ми вивчаємо природознавство
Щоденне піклування про своє здоров'я
Конструювання меблів із сірникових коробок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]