Головна » Конспекти » 2 Клас » Природознавство / Я і Україна

Школа ввічливості. Гостини

УРОК 20

Тема. Школа ввічливості. Гостини

Мета: з'ясувати сутність понять ввічливий, уважний, байдужий, чемний, нечемний; ознайомити з правилами етичної поведінки в гостях; формувати уміння накривати на стіл, дарувати подарунки; виховувати пошану до дорослих, повагу до ввічливих, гостинних господарів; формувати уміння користуватися правилами етикету.

Обладнання: грамзаписи пісень «Зеленеє жито, зелене», вальсу і польки; на дошці записані слова вітання іменинників.

Хід уроку

I. Підсумки спостереження за природою за місяць, учні розповідають, що корисного зробили для живої природи.

Птиця

Тріпоче серце пійманої птиці, в руках моїх не чує доброти.

— Я дам тобі водиці і пшениці, моя пташино, тільки не тремти!

— Хіба потоки загубили воду,

Хіба в полях уже зерна нема?!

Пусти мене, мій хлопче, на свободу,

І все, що треба, я знайду сама.

— Я ж лагідно тебе тримаю, пташко, в своїх руках легеньких, як вітрець.

Хіба неволя це? Хіба це важко

Від мене взяти кілька зеренець?

— Пусти мене! Мені, дитина мила, дорожча воля, ніж зерно твоє!

Страшна, хоч навіть лагідна та сила, яка розкрити крилець не дає!

— Лети! Співай у небі гомінкому.

Хоч і маленький, зрозумів я все.

Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе!

(Д. Павличко )

II. Ознайомлення з темою та метою уроку

— Я разом із іменинниками і їх мамами — господарі сьогоднішнього святкового уроку «Школа ввічливості». Будемо вчитися бути ввічливими, чемними, як господарі, так і гості.

Нагадайте Пам'ятки господареві і гостеві. (Господарі готуються до прийому гостей: гріють чай, розставляють напої, розкладають печиво і цукерки; на кожну парту кладуть серветки.)

III. Урочиста частина уроку

1. Господарі шанобливо зустрічають гостей, проводжають кожного на його місце.

Господарі: Ми дуже раді бачити вас у нашій світлиці.

Спасибі вам, що завітали, будьте як вдома.

Сподіваємося, що ви не пожалкуєте, що прийшли.

(Звучить пісня «Зеленеє жито, зелене!» у виконанні Оксани Білозір.)

Вітання учнів-іменинників з днем народження.

2. Конкурс компліментів.

(Вручення подарунків: не тільки речі, а і вірші, пісні, смішинки.)

Мами, бабусі розповідають цікаві історії, що трапилися з іменинниками.

(Звучить вальс, діти танцюють)

3. Гостини.

(Звучить музика.)

1. Господарі запрошують до столу, частують чаєм, печивом і цукерками: ввічливо і уважно слідкують за тим, щоб всім гостям було затишно, комфортно.

2. Господарі розважають, веселять гостей.

3. Всі співають пісеньку про день народження.

IV. Підсумок уроку

І господарі, і запрошені діляться враженнями.

Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (24.10.2013)
Переглядів: 1079 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Чому пташки в'ють гнізда по-різному? Англійська народна казка «Сороче гні...
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]