Форма входу

Зареєструватися
Рекламка


Як досліджувати природу влітку?

скачати

Тема 63. Як досліджувати природу влітку?

Мета: обговорити з учнями, як потрібно досліджувати природу влітку; розвивати спостережливість; вчити берегти і примножувати природні багатства, охороняти навколишнє середовище від забруднення і винищення.

Хід уроку

 I. Організаційний момент

 II. Актуалізація опорних знань

 Перевірка домашнього завдання

 — Розкажіть, чи є у вашому місті чи селі сонячний годинник.

 — Чи потрібно охороняти природні багатства?

 — Від чого слід охороняти природні багатства?

 — Як люди забруднюють воду? повітря? ґрунти?

 III. Повідомлення теми і мети уроку

 — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як можна влітку дізнатися більше про природу рідного краю.

 IV. Вивчення нового матеріалу

 1. Робота аа підручникам (с 154-155)

 — Пригадайте! Які правила поведінки серед природи ви вже знаєте?

 — Роздивіться малюнки нас. 154. Поміркуйте і зробіть висновки.

 — Уявіть собі: ваш клас на початку літа вирушив на екскурсію на квітучу луку. Скільки тут усяких квітів! Цвіте калина і шипшина. Квітує різнотрав’я. Скільки пурхає різнобарвних метеликів! Що ви будете робити? В які ігри гратиметеся? Певно, й наступного року ви з класом захочете відвідати цей чудовий лужок.

 — Минуло кілька років. І ви знову — на тій самій луці. Але, чому вона так змінилася?

 — Вивчіть пам’ятку друга природи (с. 155). Вивчайте, любіть і бережіть природу рідного краю! Намагайтеся протягом літа дізнатися якомога більше про природу рідного краю.

 2. ФІзкультхвилинка

 V. Узагальнення й систематизація знань

 Поетична хвилинка. Слухання віршів про природу та її захист ПТИЦЯ

 Тріпоче серце спійманої птиці,

 В руках моїх не чує доброти.

 — Я дам тобі водиці і пшениці,

 Моя пташино, тільки не тремтиі

 — Хіба потоки загубили ваду,

 Хіба в полях уже зерна нема?!

 Пусти мене, мій хлопчик, на свободу,

 І все, що треба, я знайду сама.

 — Я ж лагідно тебе тримаю, пташко,

 В своїх руках, легеньких, як вітрець.

 Хіба неволя це? Хіба це важко —

 Від мене взяти кілька зеренець?

 — Пусти мене! Мені, дитино мила,

 Дорожча воля, ніж зерно твоє!

 Страшна, хоч навіть лагідна та сила.

 Яка розкрити крилець не даєі — Лети! Співай у небі гомінкому;

 Хоч і маленький, зрозумів я все.

 Моя рука ніколи і нікому Ні кривди, ні біди не принесе!

І.Франка

 — Чого навчає цей вірш?

ГІМН ПРИРОДІ

 Чистих рік прозорі води,Прокладаємо ми разом

 Гарні луки і ліси— Шлях до світлої мети.

 Нам джерела насолоди,Нашу рідну Україну

 І натхнення і краси.Всю ми хочемо пройти,

 Скрізь рослини і твариниПрокладаючи стежину

 Темаають радо нас.І краси, і доброти.

 Нам простори України,Щоб усюди при нагоді

 Як один зелений клас.Кожен з нас сказати міг:

 Ми живого не образим,Ми даруємо природі

 Ми живому, як брати,Наш дитячий оберіг!

О.Родінка

 — Які поради дає автор вірша?

ДВОКОЛІРНИЙ ВІРШ

Коли де-небудь квітку бачу, Коли де бачу квітки очі,

«Зірви!» — кричить мені, аж плаче. «Люби!» — вона мені шепоче.

Повз деревце іду зелене,Повз деревце іду зелене,

«Зламай!» — схиляється до мене.«Привіт!» — схиляється до мене.

В гніздечку пташку стріну в гаї,В гніздечку пташку стріну в гаї,

«ЗжениІ» — мерщій мене благає. Питає пташка: «Як ся маєш?»

«Забий!» — з болота жаба просить.«СпочиньІ» — з болота жаба просить.

«Замуч!» —цвіркун сюркоче в просі... «Всміхнись!» —цвіркун сюркоче в просі...

Е ні, негарний вірш такий.Який же світ кругом чудовий!

Хай ліпше буде — навпаки!Додому йду в добрі й любові.

С. Павленко

 — Чи однаковий був у вас настрій під час слухання вірша?

 — Чому автор назвав його двоколірним?

 — Якими кольорами ви зобразили б учинки людини в першій частині? А в другій? Чому?

 VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

 — Що ж таке охорона природи?

 — Що роблять люди для збереження природи?

 — Що робите ви для збереження природи?

 VII. Домашнє завдання

 С.154-155.

 — Складіть пам’ятку на тему: «Як я допомагаю природі».

 — Створіть малюнки-плакати, присвячені захисту природи.



Категорія: 2 Клас Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (06.01.2014)
Переглядів: 3093 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо вам також будуть цікаві наступні конспекти:
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Підсумковий урок за рік. Як ми навчилися берегти своє здоров'я (тестуванн...
Україна — моя Батьківщина. Дослідницький практикум. Мандрівка Україною, про я...

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.


Зареєструватися
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Сьогодні до нас завітали: