Головна » Конспекти » 4 Клас » Розвиток зв’язного мовлення

Кішка рятує папугу. Детальний переказ тексту

Урок 7

 Кішка рятує папугу

Детальний переказ тексту

Мета: вчити писати детальний переказ тексту, складаючи план; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, усне і писемне мовлення; виховувати любов до тварин, почуття взаємодопомоги, прагнення бути справжніми друзями.

Обладнання: робочий зошит.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

1. Бесіда.

- Прочитайте тему уроку і подумайте, над текстом якого типу ми будемо працювати. Доведіть свою думку.

2. Слово вчителя.

- Сьогодні ми будемо вчитися писати детальний переказ тексту.

- Поясніть значення слова «детальний». Для чого людині треба вміти детально переказувати?

III. Основна частина уроку.

1. Читання тексту вчителем.

- Прослухайте текст. Визначте його тип.

Кішка рятує папугу

В одному будинку жили кішка й папуга - великі приятелі.

Одного разу ввечері господиня пішла чогось на горішній поверх, а в кухні не було нікого, тільки папуга і кішка. Коли це прибігає нагору кішка, дуже стурбована, й починає страшно нявчати. Господиня дивувалась і не розуміла, чого кішці треба. Тоді кішка підстрибнула, вчепилася жінці за фартух і почала тягти її за собою. Здивована жінка пішла на кухню. Що ж вона там побачила? У макітрі з тістом, що стояла на ослінчику, загруз папуга і страшенно кричить та б'є крилами. Він намагався вилізти з тіста, але загрузав ще дужче.

Отож кішка і тягла господиню рятувати свого приятеля.

(За Б. Грінченком)

2. Робота в зошиті.

а) Пояснення значення слів. Запис у зошит. Макітра - глиняна посудина із широким отвором. Горішній - верхній.

Ослін - переносна лава для сидіння.

б) Орфографічна гімнастика.

- Вставте пропущені букви.

Ввеч_рі, г_сп_диня, прият_лі, в_ликі, вч_пилася, кр_чить, ду_че.

в) Добір іншого заголовку, який відповідав би основній думці.

3. Бесіда.

- Про кого йдеться в тексті?

- Куди пішла господиня ввечері?

- Що сталося в кухні, коли господиня була на горішньому поверсі?

- Як поводилася кішка? Чому?

4. Друге читання тексту вчителем.

5. Робота в зошиті.

а) Хто це робив?

Пішла, дивувалась, не розуміла, побачила (господиня). Підбігає, підстрибнула, вчепилась, почала тягти, тягла рятувати (кішка). Загруз, кричить, б'є крилами, намагався вилізти (папуга).

б) Складання плану.

в) Бесіда.

- Скільки частин може бути в цьому тексті?

- Про що йдеться в першій частині? другій? третій?

- Як можна озаглавити кожну частину?

г) Самостійний запис плану.

Орієнтовний план

1. Кішка й папуга - великі приятелі.

2. Вечірня пригода з папугою.

3. Приятеля врятовано.

Фізкультхвилинка

Готуємось, друзі, до нової вправи:

Сплетені пальці за голову ставим.

Ось і готовий дружний наш клас:

Руки вгору підняти на «раз»,

«Два» - опускаєм, видихаєм,

Наче той котик, хребет вигинаєм,

Ну а тепер, як папуга, літаєм.

6. Читання тексту вчителем. Усний переказ учнями за планом.

7. Самостійний запис детального переказу. Самоперевірка.

8. Читання тексту вчителем. Читання написаних учнями пере­казів.

IV. Підсумок уроку.

Бесіда.

- Чого навчає нас це оповідання?

- Чий переказ вам найбільше сподобався? Чому?

V. Домашнє завдання.

- Написати три речення про папугу.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 3214 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
А. Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край», В. Сухомлинський «...
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]