Головна » Конспекти » 4 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

УРОК 18

Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

Мета: закріпити знання дітей про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати бажання дотримуватись правил вуличного руху.

Дійові особи: Незнайко, світлофор, юний автоінспектор (далі — Ю. А.), доктор Айболить.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Розгляньте малюнок та відгадайте, хто до нас завітає на урок. (Незнайко, світлофор, юний автоінспектор, доктор Айболить)

III. Робота над темою уроку

Інсценізація

— Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими вулицям і проспектами. Ними рухається багато легковиків, трамваїв, автобусів. їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі правила для водіїв та пішоходів. Сьогодні ми з вами їх пригадаємо.

Створюється вуличний гомін, лунає міліцейський свисток.

Ю. А. Це я тобі, хлопчику! Ходи-но сюди, хлопчику!

Незнайко. Я не хлопчик, я Незнайко.

Ю. А. Ти не вмієш переходити дорогу, Незнайко.

Незнайко

Велике місто — просто горе...

Я розгубився: «Ой!» і «Ай!»,

Не знаю знаків світлофора,

Ледь не потрапив під трамвай.

Авто, автобуси, трамваї Туди-сюди вправно снують.

Я впав у розпач і не знаю:

То де ж дорогу перетнуть?

Ю. А. Наші школярі вже знайомі з основними правилами дорожнього руху. Вони тобі, Незнайко, повідомлять.

Світлофор

Коли до школи поспішаєш І часу зовсім вже не маєш,

Не біжи, а зупинись,

Шлях уважно роздивись.

Червоне світло — зупинися,

І на всі боки подивися.

Жовте світло всіх попереджає,

До уваги діток закликає.

Зелене світло — шлях відкрито —

Дорогу переходьте, діти!

Ведучий

Тут на шляху завжди чергує Умілий, спритний вартовий.

Відразу всіма він керує,

Хто перед ним на мостовій.

Незнайко

Мій дзвінкий веселий м’яч,

Ти куди несешся вскач?

Я у нашому двобої,

Ну, не встигну за тобою!

Ю. А.

Незнайку, стій, не вибігай,

В м’яч на дорозі ти не грай.

Забави тут є недоречні,

Це місце досить небезпечне!

Треба слухати, без спору,

Всі вказівки світлофору.

Скаже вам про це за мить Добрий лікар Айболить.

Доктор Айболить

Руху правила єдині,

Знать їх добре всі повинні:

І дівчатка, і хлоп’ятка,

І зайці, і тигренятка,

А також дорослі люди —

Ось тоді й порядок буде!

Я прийшов до вас у гості Показати вам хлопчину,

І повірте, це непросто:

Накладати гіпс та шину.

Усі правила треба вчить,

Нікуди без них — ані кроку.

Наприклад, тротуаром йти Завжди з правого боку.

А щоб дорогу перейти, —

Звичайно, перешкоди.

Не можна як завгодно йти

На інший бік дороги.

IV. Сюжетно-рольова гра «Чи знаєш ти правила вуличного руху?»

У вигляді гри проводиться повторення правил вуличного руху з використанням виготовлених знаків.

V. Підсумок уроку

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Які правила дорожнього руху ви запам'ятали?



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (08.12.2014)
Переглядів: 1151 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 17
Весняні свята. Мамин день
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предм...
Природа Українських Карпат
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]