Головна » Конспекти » 4 Клас » Трудове навчання: технічна і художня праця

Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

УРОК 7

Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення

Мета: закріпити уміння дітей «витягувати» з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх «конструктивним» способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до народної іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

Обладнання: кольоровий пластилін, прислів'я.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка готовності дітей до уроку.

2. Бесіда з учнями.

Шматок пластиліну на парті дрімає,

І чим він стане, ніхто не знає,

Чи квіткою, що радує всіх нині,

Чи пташкою у гіллі на калині.

Ви потрудіться добре всі, будь ласка, —

Наступить диво, оживе прекрасна казка.

— Люди якої професії роблять зі шматка пластиліну чи глини казку?

— Скульптори.

— Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власними руками оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Вранці тато з магазину Приніс дітям пластиліну...

Пластилін пом’яв Павлусь,

До сестрички посміхнувсь, —

І в руках у нього виник,

Мов живий, червоний півник.

— Здогадались, яку іграшку будемо ліпити?

IV. Робота над темою уроку

— Ліпити півника треба у такій послідовності:

 а) відокрем шматок пластиліну;

 б) розімни і скатай кульку;

 в) витягни і виліпи пальцями основу півника; сформуй його передню і хвостову частину;

 г) замість лапок виліпи круглу підставку, яку потім міцно прикріпи до тулуба пташки;

 д) виліпи з тоненьких джгутиків гребінь, сережки, дзьоб, очі, крила;

 е) приліпи всі деталі до тулуба.

— Пригадайте, чим відрізняється конструктивний спосіб ліплення від пластичного.

— А разом ці способи утворюють новий спосіб, який називається комбінованим.

V. Фізкультхвилинка

VI. Повторення правил роботи з пластиліном (див. Урок 6)

VII. Індивідуальна робота учнів

Звучить тихенька музика.

VIII. Демонстрація дитячих робіт. Оцінювання навчальних досягнень за допомогою «шкали оцінювання»

IX. Підсумок уроку

— Сподобався вам сьогоднішній урок?

— Хто в майбутньому захоче стати скульптором?

— Чому?

— Народне прислів'я каже: «Праця людину величає».

X. Домашнє завдання

На наступний урок потрібно мати такі матеріали:

І група — рослинний матеріал;

IIгрупа — кольоровий папір;

III група — кольоровий пластилін.

— Кожна група повинна підібрати свої прислів'я про працю.



Джерело: noindex
Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (07.12.2014)
Переглядів: 920 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Істинні та хибні висловлення
Запитання до природи. Як економно використовувати воду вдома?
Елементарні уявлення про духовну складову здоров'я. Різні вияви краси пов...
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]