Головна » Конспекти » 4 Клас » Математика

Поняття про площу. Квадратний сантиметр

Тема: Поняття про площу. Квадратний сантиметр

Мета: ознайомити учнів з новою величиною — площею; вправляти учнів в обчисленні виразів, які містять дію множення багатоцифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на сумісні дії.

Обладнання: картки для усної лічби, квадрати та інші фігури для обчислення площі.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба за картками

Поєднати приклади з однаковими відповідями.

96 : 1256 :1490 :1560 :12

54 : 18

2. Розв’язати задачу за кресленням.

3. Гра-естафета 790 - 370 430 + 540 63 : 9 + 0 х + 120 = 380

швидше?»

880 - 360 120 + 540 9 : 3 + 0 250 + х = 490

580 - 330 630 + 110 25 : 5 - 0 990 - х = 360

II. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовча робота

• Порівняти відрізки за довжиною (спочатку на око, потім — вимірюванням).

 • Порівняти площу кругів. Як можна це зробити?

• Вступне слово учителя.

— Порівняти площу двох кругів чи двох квадратів можна на око, іноді це роблять накладанням однієї фігури на другу.

Площі різних фігур чи многокутників з різними сторонами порівнювати важче.

• Групова робота.

У кожної групи — два прямокутники, різні за розміром. Вчитель пропонує порівняти площі двох прямокутників (перший прямокутник зі сторонами 4 см і 9 см, другий прямокутник зі сторонами 7 см і 5 см).

Під час обговорення вчитель звертає увагу дітей на те, що обидва прямокутники поділено на однакові квадратики, і пропонує полічити ці квадратики.

Отримуємо: I прямокутник — 36 квадратиків, II прямокутник — 35 квадратиків. Робиться висновок: площа першого прямокутника більша від площі другого прямокутника (36 > 35). Ми порівняли площі прямокутників, поділивши їх на однакові квадрати.

2. Первинне закріплення за вправою № 466

3. Одиниця вимірювання площі фігури — квадратний сантиметр (вправа № 467)

4. Обчислити площі фігур, зображених на дошці.

1 см2

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Фронтальна робота над задачею № 469 за планом на дошці.

1) Скільки сторінок тексту набирає перший оператор за 1 день?

2) Скільки сторінок тексту набирає другий оператор за 1 день?

3) Скільки сторінок тексту набирають обидва оператори за 1 день?

4) За скільки днів обидва оператори наберуть 90 сторінок?

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійне розв’язання прикладів № 465

4. Розв’язання прикладів № 469 за варіантами: Iваріант — перший рядок, II варіант — другий рядок

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 470, 471.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (10.05.2015)
Переглядів: 1246 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Тварини рідного краю
Свійські тварини рідного краю
Догляд за кімнатними рослинами
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]