Головна » Конспекти » 4 Клас » Математика

Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

Тема: Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка наявності домашнього завдання

2. Завдання для опитування

1) Виконати письмово ділення: 471 : 3, 624 : 6, 506 : 6.

2) Донька зібрала 12 кг аґрусу, а мати у 4 рази більше. Скільки кілограмів аґрусу зібрали мати й донька?

3) На скільки одиниць зменшиться число 768, якщо в ньому поміняти місцями дві перші цифри?

4) Знайти суму чисел у другому і третьому прикладах, користуючись першою сумою.

9 + 5 + 8 = 2229 + 25 + 28 =309+ 305 + 308 =

3. Робота за картками Картка 1 (високий рівень знань)

а) Обчислити: 325 • 4, 343 : 7.

б) На клумбі росте 5 рядів по 13 квітів й 6 рядів по стільки ж кущів троянд. Скільки всього квітів й кущів росло на клумбі? Розв’яжи задачу двома способами.

Картка 2 (достатній та середній рівень)

а) Першого дня виставу подивились 40 учнів, а другого у 3 рази більше. Скільки всього учнів подивились виставу?

б) Обчислити: 291 • 2, 696 : 4.

4. Усне розв’язання рівнянь № 51

5. Розв’язання «ланцюжків»

Поставити відповіді у порядку зростання й відгадати слово.

Слово: ручка.

II. Розв’язання вправ і задач на знаходження частини від числа

1. Назвати, яку частину замальовано.

— На скільки рівних частин поділено кожний прямокутник?

— Як називається не замальована частина у прямокутниках?

— Скільки таких частин у прямокутниках? Записати, яку частину замальовано.

2. Накреслити відрізок довжиною 9 см, показати у частину його довжини.

3. Робота з підручником. Завдання № 45

4. Розв’язання задач

1) Коментоване розв’язання задачі № 46.

2) Самостійне розв’язання задачі № 49.

(З більш слабкими учнями розв’язує задачу вчитель, учні з високим рівнем знань працюють самостійно.)

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення алгоритму ділення трицифрового числа на одноцифрове (вправа № 47)

2. Самостійне розв’язання прикладів № 48

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 50 за таблицею

Час Відстань Швидкість

По озеру 2 год52 км? км/год

По річці 4 год124 км? км/год

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 52, 53.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (18.04.2015)
Переглядів: 1353 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Передача просторових явищ. Практична робота «Чарівний ліс уночі»
Згинання та складання паперу. Виготовлення іграшки складанням. Декоративна кв...
«Україно, ясен мій цвіте...» Урок позакласного читання
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]