Головна » Конспекти » 4 Клас » Рідна мова

Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками

Тема: Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками

Мета: ознайомити учнів з однорідними другорядними членами речення, вираженими прислівниками, виробляти вміння визначати прислівники, що виконують роль однорідних членів речення, добирати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками; розвивати уважність, спостережливість; виховувати бажання спостерігати й досліджувати природу.

Обладнання: орфографічні словники, особисті орфографічні словники.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправами

I варіант — вправа 171 (усне опитування).

II варіант — вправа 176 (записати на дошці).

III варіант — вправа 181 (записати на дошці).

Перевірка — фронтально.

2. Словниковий диктант

Утворіть і запишіть слова.

 (право)

(ліво)

день,

вечері

Де-не-де

(на)зад

(в)перед

— Що ви можете розповісти про ці слова?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Складіть речення за схемою.

 Що? Що робить?

вдень вночі

— Що цікавого ви помітили в цьому реченні?

— Якою частиною мови виражені однорідні члени речення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Спрогнозуйте тему уроку.

— З чим зустрінемось?

— А що будемо вчитися робити?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Пошукова колективна робота (за вправою 182)

Завдання 182 (3) — коментоване письмо.

— Який висновок ви можете зробити з виконаної вправи?

— Звірте свої спостереження із правилом на С. 95.

2. Самостійна робота з підручником (вправа 183)

— Назвіть прислів’я, які є однорідними членами речення.

— Поясніть розділові знаки при однорідних членах речення.

— Змініть речення так, щоб у ньому з’явилася кома.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Списування з творчим завданням. Робота у парах над вправою 184

— Знайдіть речення з однорідними членами речення, вираженими прислівниками.

— Поясніть вживання розділових знаків у цих реченнях.

2. Робота із словниковими словами. Граматичне лото

— Утворіть прислівники.

— Якщо я прошу вас їх записати, то чи виникнуть у вас запитання? Чому? Які?

— Знайдіть на них відповідь в орфографічному словнику.

— Що ви можете розповісти про правопис цих прислівників?

— Запишіть їх у словнички, підкресліть орфограми.

— Закрийте словники і запишіть ці слова з пам’яті.

— Обміняйтесь зошитами і перевірте роботу свого сусіда. Кому вдалося записати всі слова без помилок?

— Допишіть пропущені слова, виправте помилки, пропишіть ці слова каліграфічно.

 3.Усна колективна творча робота за вправою 185

— Доберіть заголовок до тексту.

— В яких реченнях зустрілися вам прислівники як однорідні члени речення?

— Які розділові знаки ви використовували в цих реченнях? Чому?

Що

Вечір

ранок

ніч

хвилина

VI. Підсумок уроку

1. Робота з дошки

— Прочитайте вірш.

Зимонько-снігуронько, наша білогрудочко, не верти хвостом.

А труси тихесенько рівненько гладесенько срібненьким сніжком.

— Знайдіть речення з однорідними членами. Доведіть.

— Якою частиною мови вони виражені?

— Перевірте правопис цього речення. Чи все там записано правильно? Доведіть.

— З чим ми сьогодні ознайомились?

— Складіть своє речення з однорідними членами, вираженими прислівниками.

2. Коментар до домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 186; повторити словникові слова.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (20.07.2015)
Переглядів: 880 | Рейтинг: 0.0/0

Можливо, вам будуть цікаві ці конспекти

Передавання просторового явища способом загороджування в зображенні архітекту...
Як людина пізнає світ
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]